השוואה בין מטבח פורמייקה בסגנון כפרי לבין לבן מבריק

בעבר פורמייקה נחשבה לחומר גלם זול אך לא אסתטי במיוחד, ובהתאם במעט מאוד מקרים במסגרת עיצוב מטבחים פורמייקה הייתה הבחירה הראשונה (או בכלל…), הרי שכיום - בזכות ההתקדמות המואצת בתחום הנדסת החומרים - ניתן ליהנות ממטבחי פורמייקה מעוצבים ומרשימים, כשבנוסף באים לידי ביטוי יתרונותיו האחרים של חומר גלם זה.

בכל הקשור לעיצוב מטבח, ניתן לבחור בין מגוון אפשרויות ובפרט מתבלטות שתיים: מטבח פורמייקה בסגנון כפרי ומטבח פורמייקה שזכה לגוון לבן מבריק.

מה מאפיין מטבחי פורמייקה בסגנון כפרי?

חשוב להדגיש כי עיצוב מטבח פורמייקה בסגנון כפרי אינו נשען כמובן אך ורק על הוספת פורמייקה למטבח ואפילו לא על פורמייקה בגוונים כפריים (האדומים למיניהם, הכתומים, הצהבהבים או החומים בעלי הנטייה לאדום/ כתום/ צהוב).

על מנת להגיע למטבח כפרי שיקנה לכל מי שנמצא בו - בין אם הוא אחד מבני הבית ובין אם הוא אורח שהזדמן למרחב הקולינרי - תחושת כפריות א-לה טוסקנה או פרובנס, יש להקדיש תשומת לב לכל מרכיבי העיצוב במטבח, ובפרט ליצור מרחב מרווח מאוד עם חלונות רחבי ידיים שדרכם נכנסת כמות גדולה של אור טבעי במשך זמן רב ככל האפשר מדי יום. גם לפרטים הקטנים חשיבות רבה במטבחים הכפריים וכך למשל סירי נחושת המשתלשלים מן התקרה או סלסלות עם תבלינים אשר מפוזרות באופן מושכל בחלל תורמים רבות לתחושת הכפריות.

הפורמייקה תתווסף כמובן כציפוי לדלתות הארונות. אמנם במטבח הכפרי ה"קלאסי" הארונות יהיו מעץ מלא, אולם לנוכח איכותה של הפורמייקה בימינו בהחלט ניתן להשתמש גם בה מבלי לפגוע בכפריותו של המטבח, וכך גם לחסוך סכומי כסף בלתי מבוטלים.

מה מאפיין מטבחי פורמייקה לבנים מבריקים?

צביעת פורמייקה - הליך שבעבר היה מסורבל ולא יעיל דיו וכיום הוא אפקטיבי להפליא - מאפשר לנו ליהנות גם ממטבחי פורמייקה לבנים בוהקים וצחים כשלג.

כמובן שלא רק ציפויי הפורמייקה לדלתות הארונות יהיו לבנים אלא גם שאר מרכיבי המטבח ובפרט המקרר ותנור האפייה. בחלק מהמקרים תועדף האופציה של שבירת הלובן עם צביעת קיר אחד או חלק ממנו בגוון אחר (ואפילו עז מבע דוגמת אדום), או לחלופין עם חיפוי קיר מזכוכית מודרנית או לבנים קלאסיות, וישנם גם מקרים שבהם הלבן "ישתלט" על כל פינה ופינה במטבח.

עוד חשוב לציין כי בעבר נרתעו אנשים רבים ממטבחים לבנים עקב החשש שהם יתלכלכו במהירות וכי כל פגם קטן מייד יתלבט לעין, אולם מאחר שפורמייקה קלה מאוד לניקוי הרי שלא כדאי לתת לחשש זה לעמוד בדרככם אל מטבח לבן אם זהו רצונכם.

מתי מתאים יותר מטבח פורמייקה בסגנון כפרי?

הבחירה בין מטבח פורמייקה לבן מבריק לבין מטבח פורמייקה כפרי תלויה בסופו של דבר בטעם האישי של כל אדם.

למי שמעדיף מראה מודרני יותר, נקי וצח, כדאי כמובן לבחור במטבח הלבן ואילו למי שמחפש חמימות, פשטות ואינטימיות מוטב להעדיף את האופציה הכפרית.

עוד כדאי לקחת בחשבון את המראה של שאר מרחבי הבית, שכן אם למשל רוב הבית משופע בעץ וניחן במראה כפרי סביר להניח שמטבח לבן מבריק לא ישתלב היטב, ולהיפך, בבית שכולנו מודרניות בוהקת מטבח פורמייקה כפרי עלול להיראות לא שייך.

כך או כך מבחינת עלות אין הבדל של ממש בין שני סוגי המטבחים, ובכל מקרה מדובר במטבח פרקטי מאוד בזכות האיכויות של הפורמייקה וכן שובה לב.

עיצוב מטבח- יתרונות הפורמייקה

הפורמייקה פותחה בתחילת המאה העשרים ע"י שני מהנדסים מארה"ב. הפורמיקה של ימינו מיוצרת על בסיס אותו קונספט - שכבות נייר קראפט אשר נכבשות יחד עם שכבה עליונה בעיצוב הרצוי, בחום ולחץ משמעותיים, לכדי לוח קשיח ואחיד.

הפורמייקה כאמור קלה לניקוי, עמידה מאוד וניתן לבחור את המראה הרצוי מבין שלל אפשרויות - לבן מבריק וכפרי כובש הם רק 2 מתוך מגוון רחב מאוד של אופציות.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: