יוקרה ואיכות בהתקנת מטבח פורמייקה לבן מבריק

ההתפתחות המואצת בתחום הנדסת החומרים והעובדה שטכנולוגיות הייצור הפכו משוכללות באופן כללי מביאות אל חיינו חומרים משופרים המאפשרים לנו ליהנות מחיים נוחים יותר ומעוצבים במיוחד. החשיבות הרבה שאנחנו מייחסים לפן הוויזואלי של החיים באופן כללי, ושל מרחבי המגורים שלנו בפרט, יוצרת אצלנו את הרצון לממש את האפשרויות שמעניקים לנו כאמור החומרים המתקדמים הקיימים כיום, ובהתאם עיצוב הבית הולך והופך למדויק יותר ויותר. דוגמה מצוינת לכך היא מטבח פורמייקה לבן מבריק - חלום שבעבר היה קשה להגשימו וכיום הדבר אפשרי, ולא רק אפשרי אלא גם מהווה אופציה רווחת למדי.

מהו מטבח פורמייקה לבן מבריק?

הצבע הלבן, ובפרט כשהוא צח כשלג ונקי למשעי, משדר איכות ללא פשרות, יוקרה, טוהר והרמוניה, ועל כן אך טבעי הוא שרבים וטובים ירצו נוכחות בולטת של צבע זה בבתים שלהם. יחד עם זאת בכל הקשור לעיצוב מטבחים ישנה תמיד הדילמה האם הלבן אכן מתאים למטבח, שמטבעו שוררים בו תנאים לא קלים - לכלוך, אדים שונים, כתמי שמן, סירים חמים או מגשים עמוסי מאפים שבהיסח הדעת מתנגשים בארון או מגירה - וכל אלה מותירים את חותמם על המטבח ובפרט מתבלטים יותר לעין כשהמטבח לבן וכל פגם קטן מושך אליו מייד תשומת לב בלתי מבוטלת.

אבל למרות זאת אין סיבה לוותר על החלום על מטבח לבן ובוהק: מטבח פורמייקה לבן מבריק - כלומר מטבח שבו הארונות מצופים פורמייקה בגוון לבן עז עם גימור מבריק - הוא כזה שניתן לשמור עליו מרהיב עין גם לאורך שנים רבות, ואפילו בבתים בהם מתנהלת פעילות קולינרית אינטנסיבית יחסית, וזאת בזכות ההתאמה המושלמת של פורמייקה למטבח.

יתרונות הפורמייקה

את הפורמייקה פיתחו שני מהנדסים אמריקאים בתחילתה של המאה ה-20, ועם הביקוש הער לריהוט שנראה מרשים ומחירו זול בהמשך המאה, ובפרט לאחר תום מלחמת העולם ה-2, היא זכתה לעדנה של ממש. לאחר מכן סר חינה והיא נתפשה (בצדק, יש להודות) כחומר נחות ובפרט מכוער, אולם בשנים האחרונות הפכה הפורמייקה לחומר איכותי הרבה יותר ובהתאם חזרה למרכז הבמה. מקור השם של החומר, אגב, הוא בביטוי for mica, שכן הפורמייקות הראשונות התבססו על חומר בשם mica. באופן עקרוני הפורמייקה מיוצרת משכבות נייר קראפט (נייר אריזה חום) שנכבשות ביחד עם שכבה עליונה מעוצבת בחום גבוה ולחץ גבוה גם כן לכדי לוח אחיד, קשיח ונאה לעין.

את הלוחות הנ"ל מדביקים על גוף עשוי עץ מתועש (שמחירו נמוך יחסית) וכך נוצרות דלתות פורמייקה.

כאמור הפורמייקה בה משתמשים כיום הינה איכותית בהרבה מזו שהייתה נפוצה בעבר. היא עמידה יותר, ניתן לנקותה בקלות ובעיקר היא מאפשרת בחירה מתוך מגוון רחב מאוד של עיצובים.

איך לעצב מטבח לבן מבריק?

מטבחי פורמייקה מעוצבים מגיעים כאמור בשלל סגנונות, וגם למי שמחפש מטבח פורמייקה לבן מבריק ישנן כמה אפשרויות.

בפרט נדרשת החלטה האם המטבח כולו יהיה לבן בוהק או שמא יהיו גם "איים" של צבעים אחרים, שישברו את הרצף הלבן ובה בעת גם יבליטו את הנוכחות המשמעותית שלו בחלל. את איי הצבע ניתן להשיג באמצעות מקרר צבעוני, חיפוי קיר מאבן (או זכוכית, שמשתלבת היטב במראה המבריק הכללי), כיריים בצבע שחור (שעשוי להיות בוהק אף הוא), רצפה מצוירת וגם באמצעות צביעת אחת מדלתות הארונות בגוון עז מבע (למשל אדום, או ירוק, וניתן גם לבחור בהדפסים דיגיטליים שונים לדלתות הפורמייקה וכך למנוע מהמטבח להפוך למשעמם משהו ועדיין לשמור על מראה יוקרתי צח כשלג).

בנוסף חשוב מאוד להשקיע בפרזול איכותי, כך שגם עליו לא יישארו כתמי שמן או כתמים אחרים בשל הפעילות במטבח.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: