המגוון הענק של סוגי פורמייקה למטבח

תמחקו כל מה שאתם חושבים או חשבתם בעבר על פורמייקה למטבח - זהו כבר לא עוד אותו ציפוי בעל צבע משעמם שנוטה להתקלף ומקנה לארונות מראה מדכא משהו, אלא חומר עמיד, יפה ומרשים שהפך בשנים האחרונות ללהיט של ממש בתחום עיצוב המטבחים.

איך מיוצרת הפורמייקה?

פורמייקה מיוצרת מנייר, וליתר דיוק נייר אריזה ("נייר קראסט") - שכבות של נייר זה ספוגות במלמין נוזלי ומעליהן עוד שכבה שהיא זו שמקנה לתוצאה הסופית את המראה שלה. את כל השכבות כובשים יחד בחום גבוה ובלחץ רב, וזאת כדי לקבל לוח קשיח. עוביו של לוח פורמייקה נע החל מפחות ממילימטר (0.6-0.8 מ"מ) ועד עשרים או אפילו שלושים מ"מ, אם כי כשמדובר על מטבחי פורמייקה בדרך הכלל הציפוי דק יחסית (סביב המילימטר).

האפשרויות המגוונות של פורמייקה למטבח

בתחומי חיים רבים גורמות ההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות לשיפורים דרמטיים, וכך גם בכל הקשור לפורמייקה למטבח ובהתאם כל מי שרוצה מטבח שכזה יכול לבחור מבין מגוון רחב במיוחד של אפשרויות.

ראשית ניתן לבחור פורמייקה חלקה בכל צבעי הקשת ובגוונים רבים כולל ניואנסים דקיקים. שנית, ישנן פורמייקות במרקמים וגימורים שונים, ובפרט כאלה בעלות מראה מחוספס כשגם את רמת החספוס ניתן לבחור מבין כמה וכמה אופציות. ישנן גם פורמייקות עם טקסטורה של משי, של קטיפה וכו' וגם הן כמובן מעצימות את אפשרויות הבחירה שלכם בדרך למטבח שנראה בדיוק כמו שחלמתם עליו.

אופציות נוספות הן פורמייקות שמחקות את המראה של לוחות עץ טבעי. גם במחלקה זו האפשרויות רבות - כאלה בהירות וכאלה כהות, כאלה חלקות וכאלה עם דוגמאות, כאלה חלקות וכאלה גסות ועוד ועוד.

סקאלה נוספת שעליה אפשר לנוע היא בין מבריק למט, כשהמראה המבריק מקנה מראה מודרני ואילו המט מונע השתקפויות יתר שלא כולם אוהבים.

עוד אפשרות היא פורמייקה מטאלית, בגוונים שונים, המקנה למטבח כולו מראה היי-טקי ומודרני, ולמי שרוצה מטבח מיוחד באמת ולא נרתע מעיצובים שאינם שגרתיים ישנן גם פורמייקות עם הדפסים דיגיטליים. בעיקר מדובר בצורות גיאומטריות, גופים בתלת מימד, גלים, פסים, קוביות, פסיפסים, בועות ועוד ועוד, והכל בשלל צבעים וצורות.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה כי אם תרצו לחדש את פניו של המטבח שלכם הרי שתהליך צביעת פורמייקה הינו פשוט למדי ועל כן ניתן גם לגוון בקלות את מראה המטבח ולזכות כל פעם בלוק אחר כמו גם להביא לידי ביטוי מבע אישי במיוחד.

חידוש מראה המטבח בקלות וללא עלות גבוהה מדי

פורמייקה למטבח מאפשרת גם לחדש את מראה המטבח בקלות וללא עלות גבוהה מדי: במקום להשקיע משאבים רבים - זמן, כסף וכו' - במהלך כולל של שיפוץ ארונות מטבח או החלפת הארונות אפשר פשוט לצפות אותם בפורמייקה חדשה שמקנה מיידית למטבח כולו מראה רענן ומושך.

במקרים אלה מומלץ גם להשקיע מעט בפרזולים, שגם להם השפעה בלתי מבוטלת על מראה המטבח, וכך בתקציב נמוך וללא בלגן, לזכות במטבח מחודש ושובה עין.

איך לנקות פורמייקה?

אחד היתרונות המשמעותיים של מטבחי הפורמייקה הוא היותם קלים לניקוי - והרי אין מטבח שלא נוצר בו לכלוך תוך כדי הכנת המאכלים השונים.

על מנת לנקות משטח פורמייקה שהתלכלך יש להשתמש בתרסיס ניקוי מתאים (תרסיס רב תכליתי) ולנגב עם מטלית רכה. במקרים של כתמים עיקשים כדאי להשאיר את חומר הניקוי על הפורמייקה למשך מספר דקות ואז לנגב. בכל מקרה מברשות קשות, צמר פלדה וכו' אינם מתאימים לפורמייקה שכן הם עלולים לשרוט אותה ולפגום בחזותה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: