העיצוב החמים של מטבח פורמייקה כפרי

הפורמייקה היא אחד המוצרים התעשייתיים היותר נפוצים ובפרט היא רווחת כציפוי לרהיטים שונים ובהם ארונות המטבח. יש לה השפעה בלתי מבוטלת על חזות המטבח, ובהתאם יש להקדיש תשומת לב לבחירה מושכלת שלה במסגרת עיצוב מטבחים. במיוחד כך הדבר כשהמטרה היא מטבח פורמייקה כפרי.

מה מאפיין מטבחים כפריים?

אך טבעי הוא שבעולם שרץ כל הזמן קדימה ומבוסס על מודרניות, תהיה לנו כמיהה לעצור לרגע, אולי אפילו לחזור קצת אחורה - אל הקסם הכפרי הנינוח ואל העיצוב החם ומאיר הפנים.

גם הטיולים הרבים שלנו הישראלים בחבלי ארץ כפריים דוגמת פרובנס וטוסקנה הפכו את המטבח הכפרי לפופולרי - הן בבתים שהוקמו במרחב הכפרי (בהרחבות של קיבוצים ומושבים, בישובים קהילתיים שונים וכו') והן במרחב האורבני (בין אם בדירות גן בעלות חצר צמודה, בין אם בבתים פרטיים מרווחים וגם בדירות סטנדרטיות ניתן למצוא מטבחים כפריים מרהיבי עין שמחברים אותן, ואת בני האדם שגרים בהן, אל הטבע ואל תחושות כמו הרמוניה, שלווה ושורשיות).

מבחינה עיצובית המאפיינים הבולטים של מטבח כפרי הם היותו רחב ידיים, חלונות גדולים המאפשרים כניסת אור טבעי לאורך כמה שיותר שעות ביום, גימור מחוספס, סלסלות עם פירות, ירקות ותבלינים שפזורות בחלל, סירי נחושת שתלויים מעל על גבי ווים שיוצרים עוד מוקד עניין, וכן שימוש נרחב בעץ כולל עץ מלא.

יחד עם זאת גם במטבחים כפריים כדאי להעדיף ארונות פורמייקה שהם גם פרקטיים, גם לא יקרים יתר על המידה וגם יכולים בהחלט להשתלב במראה הכללי משובב הנפש של המטבח.

איך לבחור מטבח פורמייקה כפרי?

הטכנולוגיות המשוכללות המייצרות בימינו את הפורמייקה על סוגיה השונים מאפשרות לנו לנצל חומר זה במגוון דרכים ובפרט לשחק עם העיצוב כדי לקבל את התוצאה המיוחלת.

כך למשל ישנם מטבחי פורמייקה מעוצבים שבהם הפורמייקה לבנה מבריקה, או שמשולבת בה זכוכית, ואילו למי שרוצה מטבח פורמייקה כפרי ישנה האופציה להשתמש בפורמייקה עם טקסטורה של עץ, או פורמייקה באחד הגוונים שנחשבים למתאימים ביותר למטבחים כפריים (ממשפחת הצהובים או האדמדמים-חומים).

זאת ועוד: ניתן אף לבחור בפורמייקה עם הדפס דיגיטלי עליה שמצד אחד מוסיף למטבח טאץ' מודרני משהו ומצד שני, אם בוחרים נכון את ההדפס, הוא בהחלט עשוי לתרום למוטיב הכפריות שבעיצוב של המטבח.

מומלץ בחום להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום עיצוב המטבחים לפני רכישת מטבח חדש.

שדרוג מטבח קיים

הפורמייקה מאפשרת לנו גם לשדרג מטבח קיים יחסית בקלות, מבלי להידרש למהפך שלם (שבאופן טבעי כרוך גם בבלגן של ממש ובהוצאה כספית נכבדת).

כך למשל שיפוץ ארונות מטבח יכול להתבסס על ציפוי פורמייקה - כמובן אחד הציפויים הנ"ל שמקנה לארונות ודרכם למטבח כולו מראה כפרי - כשבמידת הצורך ואם תרצו בכך ניתן גם לחדש את החלק הפנימי של הארונות עם פתרונות אחסון מודרניים (קרוסלה, מגירות נשלפות ועוד) ובכך להבטיח מטבח כפרי פרקטי להפליא.

היתרונות הנוספים של הפורמייקה

מטבח פורמייקה כפרי הוא לא רק שובה עין ולב, ויחסית זול (יתרון בלתי מבוטל במציאות הכלכלית הנוכחית) אלא הוא גם פרקטי.

הפורמייקה קלה מאוד לניקוי ובנוסף היא עמידה מאוד, כך שמובטח לכם מטבח שיספק את צרכיכם למשך שנים רבות, ובנוסף תמיד יישמר נקי ונאה.

בפרט מתאימים מטבחי הפורמייקה למשפחות עם ילדים ולבתים בהם הפעילות במטבח אינטנסיבית מאוד ועל כן נדרשת עמידות גבוהה.

לצד היתרונות הרבים ישנו גם חיסרון: חשוב לזכור כי דלתות פורמייקה אינן ניתנות לכיפוף (שכן הפורמייקה קשיחה) ועל כן ניתן להשתמש רק בארונות עם דלתות ישרות ולא בדלתות עם מסגרת.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: