צביעת פורמייקה בארונות אמבטיה

ארונות האמבטיה איבדו מהקסם שלהם אך אתם לא רוצים להחליף אותם בחדשים? זה הזמן להכיר את הדרך הטובה ביותר לצביעת הפורמייקה. אם בשנים עברו, נהגו מרבית בני האדם לרוץ ולרכוש רהיטים חדשים במקום אלו שהתבלו, הרי שכיום המודעות והאפשרות לבצע חידוש רהיטים ישנים תפסה תאוצה - הן בשל הרצון לחסוך בהוצאות, אך בעיקר בשל הרצון והצורך לשמור על הסביבה.

חדר אמבטיה, הוא חדר מיוחד ביחס ליתר החדרים בבית ולו בשל העובדה שהוא משמש, בין היתר לרחצה והטמפרטורות בו כמו גם מידת הלחות המשתנה במהירות ובתדירות, על כן יש לרהט את החדר בציוד מתאים לשינויים אלו.

 

הכירו את הפורמייקה

הפורמייקה היא ציפויי אולטימטיבי ללוחות עץ, שעברו עיבוד וזאת כדי להעניק להם מראה מהמם ובשביל להקנות להם עמידות לאורך זמן. פופולאריות הפורמייקה, נעוצה בין היתר במחיר הזול יחסית שהיא נמכרת כך, שזהו חומר גלם מושג בהחלט. את הפורמייקה מייצרים מנייר קראפט ספוג בדבק (פנולי). כדי להשיג את הצבע המבוקש, מוסיפים מעל לכל שכבה עליונה נייר צבעוני ומעליו מלמין נוזלי. את התוצר, מכניסים לכבישה ליצירת הלוח כדי שיהיה קשיח וגמיש בעת ובעונה אחת. פורמייקה מתאימה לחדרי רחצה ועל כן מייצרים באמצעותה ארונות אמבטיה מעוצבים.

צביעת הפורמייקה היא משימה קשה ועל כן כדאי לפנות אל בעל מקצוע לביצוע משימה זו ובין היתר לבדוק בקרב בעלי מקצוע אשר מבצעים עבודות עץ בנגרות אישית. הלכה למעשה, כל בעל מקצוע אשר מתעסק עם עץ, עתיד לבנות ארונות אמבטיה בשילוב פורמייקה ואף להתמקצע בצביעה.

 

כך צובעים פורמייקה

ארון לחדר האמבטיה, חשוב לרכוש תוך התחשבות ברמת הלחות השוררת בו. אם אין לכם בעל מקצוע, שיספק לכם פתרונות עץ, אתם בהחלט יכולים לבצע את המשימה בעצמכם, אך זכרו כי על מנת, שהצבע ייתפס על לוחות עץ אלו, אל לכם לדלג על אף אחד מהשלבים.

השלב הראשון הוא לבחור צבע פריימר שהוא צבע יסוד איכותי, שלא יפגע במשטח ויאפשר צביעה אופטימלית. את המשטח אותו אתם רוצים לצבוע, נקו היטב באמצעות מטלית לחה והמתינו עד שהמשטח יתייבש לגמרי – לעולם אל לכם לצבוע על פני משטח רטוב או לח. מהרגע בו הצבע התייבש כליל, מרחו שכבה אחידה של הצבע והמתינו מספר דקות, לאחריהן נגבו בעדינות האפשרית את המשטח וזאת כדי להוריד את הכמות העודפת של הפריימיר אותו בחרתם. בשלב הזה עליכם להניח למשטח ולקחת הפסקה של לפחות שעתיים ולא יאוחר מ- 7 ימים, אז התפנו לצבוע את הפורמייקה בצבע על בסיס שמן או מים לשיקולכם. שימו לב כי ללא סבלנות תהליך הצביעה לא יעבור בשלום – עליכם להמתין בין שלב לשלב את הזמן הנדרש ולפעול בהתאם להוראות. אם אתם חוששים שלא תצליחו במשימה, אתם יכולים ולעיתים אף רצוי, לפנות לבעל מקצוע מוביל בתחומו. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: