פורמייקה מעוצבת - החומר הוותיק שלובש צורה חדשנית

עץ נחשב לחומר גלם בסיסי, שמלווה את האדם בכל אשר יפנה – בבית, במשרד, בחדרים השונים, בגינה. גם כיום נעשה שימוש בעץ ליצירת מוצרים שונים, לרוב תוך שילוב של ציפויים וחיפויים שונים, לתוספת הגנה. בתעשיית העץ ניתן למצוא סוגים שונים של לוחות שבהם נעשים שימושים מגוונים. מסתבר שגם חומרים וותיקים כגון פורמייקה יכולים כיום ללבוש צורה חדשנית בדמות לוחות של פורמייקה מעוצבת.

לוחות מסוג זה, ממש כמו פורניר משובח, נמצאים בשימוש ניכר בקרב נגרים בארץ ובחוץ לארץ. מלבד נגרים מקצועיים, אלה הם חומרי גלם חיוניים גם במפעלי ייצור גדולים, בסדנאות שונות של חרשי עץ וגם עבור לא מעט חובבים שעוסקים בתיקון ושחזור רהיטים ומוצרי עץ ישנים נוספים.

פורמייקה מעוצבת לבית ולמשרד

אם פעם נחשבה פורמייקה למרכיב חיוני אך גם משעמם למדי, באים כיום הלוחות המעוצבים ומשנים את התמונה. לוחות של פורמייקה מעוצבת משמשים את מיטב היצרנים שמוציאים מתחת ידם רהיטים משובחים לבית ולמשרד. מי שחושב שמדובר בהגזמה, כנראה מזמן לא ביקר באולמות תצוגה או אצל יצרנים מובילים. מיטב הקטלוגים מראים צילומים מרהיבי עיניים שבהם ניתן למצוא שולחנות משרדיים, פינות אוכל, ארונות וגם דלתות שכולם מצופים בלוחות מרהיבים, צבעוניים ואיכותיים.

הלוחות המדוברים מגיעים לא רק בגדלים שונים כי אם גם ברמות עובי שונות. ניתן לעשות בהם שימוש לציפוי פני השטח או חלקים פנימיים של רהיטים וחפצי עץ שונים והם בהחלט לא משמשים רק בייצור של שולחנות בית ספר או עמדות עבודה למשרדים אפרוריים. אפילו לא מעט רהיטים המצויים במשרדיהם של מעצבים מובילים ואדריכלים מתהדרים בלוחות הללו, חלקם בעלי דוגמאות יוצאות מן הכלל ובלתי נשכחות.

לוחות עמידים ויפים

מפעלים ויצרנים שמייצרים משטחי פורמייקה מעוצבת משקיעים לא מעט גם בהיבטים שונים מלבד צבע וצורה. השקעה ניכרת נרשמת גם בעמידות שכן לוחות אלה נועדו גם ליופי וגם לשמירה על אורך החיים של הרהיט, הדלת, הארון וכדומה. העמידות הינה פועל יוצא גם של עובי הלוח וגם של המרכיבים המדויקים שמהם הוא עשוי.

יש הסבורים שפורמייקה חייבת להיות מיוצרת אך ורק משתי שכבות. למעשה, ניתן בהחלט ליצור לוחות מסוג זה גם עם שכבות מרובות יותר, בפרט כאשר רוצים מוצר איכותי יותר, חזק יותר, ומרשים יותר. ניתן לעשות שימוש בחומר זה, לאחר ייצור מוקפד, אפילו לצורך חיפוי קירות פנים בעץ עם שכבת הגנה. במטבחים, בצימרים, בבתי עץ, כמחיצות הפרדה במשרדים, בכל אלה ניתן למצוא את המשטחים העמידים הללו – בגדלים שונים, בצבעים שונים ועם עיטורים שונים.

חיפויים מרשימים

מפעלי ייצור וספקים מובילים מסוגלים לבצע צביעת פורמייקה באמצעים חדישים ותוך שילוב של שיטות ידניות ומיכון מתקדם. בזכות עובדה זאת, ניתן למצוא לוחות בצבעים ובגוונים רבים כל כך, עד שכל אחד יוכל למצוא בדיוק את הדוגמא המתאימה לו. אין פלא שיצרני מטבחים, למשל, מסוגלים כיום להציע הרבה יותר אפשרויות גימור וכך גם יצרני רהיטים וחיפויי עץ אחרים. זאת, יש לציין, תוך הורדה של עלויות הייצור שמשתקפת גם במחיר הסופי לצרכן.

לסיכום, לוחות עץ שונים, גם כאלה שנתפסו בעבר כמיושנים או לא ממש אטרקטיביים כבר לא בהכרח כאלה בשעה שהם מיוצרים אצל מיטב היצרנים. בזכות שיטות ייצור מתקדמות, בזכות האפשרות לשילובי צבעים נפלאים ושיפור ניכר בעמידות ובחוזק, אפשר לשדרג סוגים שונים של רהיטים, פלטות, חיפויים ודלתות. את אותם הלוחות רוכשים אנשי מקצוע וחובבים, מפעלים ויצרנים שונים והמבחר הגדול מגיע לצד מחיר סביר (ומחירים מוזלים במיוחד - לרוכשים כמויות גדולות). 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: