איך ולמה חיפוי קירות פנים בעץ נחוץ לנו

תסתכלו רגע סביבכם, ונסו להיות כנים עם עצמכם: האם המראה של החדר לא משעמם אתכם, ולו במעט? ועכשיו חשבו באופן כללי על הבית שבו אתם גרים ומבלים שעות רבות מדי יום - לא הייתם רוצים להפוך אותו למעניין יותר? ליפה יותר? לייחודי יותר? ישנן, כמובן, דרכים רבות לשדרג את המראה של מרחב כזה או אחר בבית ואחת המומלצות שבהן היא חיפוי קירות פנים בעץ.

אווירה של צימר אצלכם בבית

חיפוי עץ לקיר פנימי באופן אוטומטי מעורר אצל רובנו תחושה של צימר ומאחר שצימרים נתפשים, ובצדק, כמקומות יוקרתיים ומפנקים הרי שגם הבית שלכם יהפוך בן רגע ליוקרתי ומפנק ובעיקר כזה שכיף לשהות בו.

בין אם בחרתם לחפות "רק" קיר אחד ובין אם החלטתם לחפות את כל המרחב (אפשר כמובן גם להשקיע בחיפי תקרה מעץ), מובטח לכם שהמקום לא רק ייראה הרבה יותר טוב אלא שגם ישררו בו האנרגיות הנכונות - של חיבור לסביבה, של נחת, של שורשיות, של חוסן ובעיקר של שלווה אמיתית.

האפשרויות האינסופיות של חיפוי קירות פנים בעץ

חיפוי קירות פנים באמצעות לוחות עץ מאפשר לכם להעניק לכל מרחב מראה מרהיב עין במיוחד וגם כזה המתאים לו במיוחד.

ראשית, ניתן לבחור בין סוגי עץ שונים מהם ייוצר החיפוי. האפשרויות הנפוצות ביותר הן גרפרה (עץ ברזילאי שגווניו הם חומים בהירים), סוגי אורן שונים (שכן עץ זה הינו נוח עד מאוד לעיבוד ובנוסף מחירו ידידותי ומאיר פנים), סידר (עץ שגדל בארה"ב ובקנדה, והידוע גם בשם ארז. גווניו אדומים או צהבהבים ובכל מקרה משרים הרמוניה מלבבת על המרחב), איפאה (עץ טרופי שצומח ביערות הגשם של ברזיל ומתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד, חוסן וגוונים עמוקים ורבי רושם), דוגלס פייר בעל המראה הכפרי המחוספס, אלון על סוגיו השונים, אירוקו (עץ שמוצאו מאפריקה ושלעתים הוא חום בהיר ולעתים כהה יותר, ובכל מקרה מרהיב עין), אגוז אפריקאי בעל המראה הפרוע משהו, ועוד.

עוד אפשר לבחור כשמחפים קיר פנימי בעץ במבנה החיפוי: אחת האופציות המקובלות היא פסיפס, שמאפשרת משחקי גוונים ואור ומעניקה לקיר מראה תלת מימדי מעניין במיוחד, אופציה אחרת היא קורות ארוכות שיוצרות מראה שמרני יותר אבל מרשים לא פחות, ניתן כמובן גם לשחק עם אורכי החיפויים כך שבקיר ישולבו קורות קצרות לצד ארוכות, אפשר לשנות את רוחב הרצועות וכך ליצור מראה אחר ובאופן כללי האפשרויות הן כמעט אינסופיות.

נוח להרכבה ולפירוק

חיפוי עץ הוא לא רק יפה להפליא אלא גם קונספט שמאפשר גמישות תכנונית ועיצובית - התקנתו פשוטה למדי, אם כי בהחלט מומלץ לשכור אנשי מקצוע לעשות זאת (וכדאי גם להקפיד כי הם יהיו מיומנים ומהימנים), ולא רק התקנתו פשוטה אלא גם פירוקו.

בין אם החלטתם לשנות את עיצוב המרחב ובין אם אתם עוברים דירה ורוצים את הקיר אתכם גם במקום החדש - פירוק קורות העץ הוא פעולה בסיסית שברוב המקרים תוכלו לבצע גם בכוחות עצמכם (ובזהירות כמובן על מנת לא לפגום בקורות). במקרה הראשון תוכלו להשתמש בעץ לטובת חידוש רהיטים למשל וכך גם ליהנות ממנו בדרך חדשה וגם לתרום לצמצום הפגיעה בסביבה (שכן reuse הוא אחד משלושת המרכיבים הבסיסיים של קיימות אקולוגית, לצד ה-recycle וה-reduce), ובמקרה השני תוכלו להתקין את הקיר מחדש, כאמור בקלות ובמהירות.

איפה כדאי להשתמש בחיפויי עץ?

חיפוי קירות פנים בעץ מתאים בעיקר לחדרי שינה, סלונים ופינות הסבה ואירוח. למטבחים הוא פחות מתאים, בעיקר בשל החשש מהידלקותם של לוחות העץ מה גם שממילא ניתן לייפות את המטבח ולשדרג את המראה שלו באמצעות סוגי פורמייקה שונים למשל שמאפשרים את חידוש ארונות המטבח.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: