מידע מקיף על מטבחי פורמייקה

חייבים להודות: האסוציאציות שמעוררים מטבחי פורמייקה הן לא בהכרח חיוביות. הן מזכירות לנו את המטבח של סבתא, ולא בהקשרים של ניחוחות בישול ואפייה שהותירו בנו חותם עז אלא בהקשר של דלתות מתקלפות, גוונים דהויים ומראה מיושן ואפילו מוזנח במידת מה. אבל אלה הן רק אסוציאציות, והמציאות שונה לחלוטין, וחשוב לזכור זאת. הסיבה לכך היא שהפורמייקה של היום אינה הפורמייקה של פעם. שיפורים טכנולוגיים משמעותיים ומהותיים הביאו לכך שכיום ישנם שלל סוגי פורמייקה איכותיים מאוד, מעוצבים להפליא, ידידותיים למשתמש ובאופן כללי כאלה שהופכים את המטבחים המבוססים עליהם למשתלמים במיוחד.

עיצוב מטבחים - סוף מעשה במחשבה תחילה

הפיכתו של המטבח למרחב רב חשיבות ומרכזי במיוחד ביותר ויותר בתים - בעיקר בשל תשומת הלב ההולכת ומתרחבת שאנחנו מעניקים לפן הקולינרי בחיינו - הביאה לכך שנשקיע לא מעט משאבים, ובעיקר זמן ומחשבה, בתכנון ועיצוב מטבחים.

התהליך של תכנון ועיצוב מטבח כזה או אחר חייב לשלב שני אספקטים, זה הפרקטי וזה האסתטי, שכן אנחנו ראשית כל רוצים שהמרחב יהיה נוח עבורנו ושנוכל לבצע בו כל פעולה - אפייה, בישול, טיגון, חיתוך, ניקיון וכו' - ביעילות ובקלות, ובנוסף אנחנו גם שואפים שהמקום יהיה שובה עין ולב כדי שיהיה לנו כיף להכין את האוכל (מה גם שמטבחים רבים הפכו למרכז התרחשות משפחתי ואך טבעי הוא שנרצה שהמקום שבו כל בני המשפחה מתכנסים יהיה בעל מראה נאה).

פורמייקה נהנית ממספר יתרונות משמעותיים הן באספקט הפרקטי והן באספקט האסתטי, ובהתאם הפופולריות המחודשת שלה.

מהי הפורמייקה?

פורמייקה היא אוסף של שכבות נייר אריזה ומעליהן עוד שכבה אחת של נייר המקנה למוצר הסופי את המראה שלו. את כל שכבות הנייר טובלים במלמין נוזלי ואז כובשים הכל בטמפרטורות גבוהות כך שנוצר לוח חזק אבל גם גמיש.

העובי של לוח פורמייקה נע בין מילימטר אחד פחות או יותר לבין 20-30 מ"מ.

מטבחי פורמייקה - היתרונות הפרקטיים

מטבח פורמייקה הוא מטבח פרקטי מאוד, וזאת בעיקר בזכות שלוש סיבות:

1. ראשית, קל מאוד לנקות את הפורמייקה. אין מטבח שלא מתלכלך, ולמעשה מטבחים שבהם בני הבית חוששים כי ייווצר לכלוך הם במידה רבה מטבחים עצובים שהרי הכנת אוכל מתוך מחשבה מתמדת על "רק שלא יהיה פה כתם" היא מוגבלת מטבעה. העובדה שפורמייקה קלה מאוד לניקוי משחררת את בני הבית שיכולים להכין אוכל בכיף.

2. הפורמייקה עמידה מאוד - בניגוד כאמור לימים עברו שבהם ציפוי הפורמייקה היה נוטה להתקלף, הרי שכיום הטכנולוגיה החדישה מבטיחה מטבח שמחזיק מעמד שנים רבות רבות.

3. וגם אם בכל זאת דלת אחד הארונות סופגת חבטה או שנגרם לה נזק, התיקון קל ופשוט - פשוט מדביקים פורמייקה חדשה. באופן דומה גם שיפוץ ארונות מטבח אם חלפו מספר שנים ונדרש רענון הוא תהליך פשוט יחסית שאינו מחייב בלגן בלתי נסבל ומשאבים מרובים.

איך פורמייקה משפרת את האסתטיקה?

מטבחי פורמייקה הם כאמור לא רק פרקטיים אלא גם אסתטיים.

ראשית, כיום ישנו מבחר רחב מאוד של דגמים, וכך למשל מי שרוצה ליהנות ממטבח כפרי יכול לבחור פורמייקה בגוון עץ (מתוך שלל אפשרויות של גווני עץ שונים), ואילו מי שאוהב את המראה ההיי-טקי יותר יכול לבחור בפורמייקה מבריקה.

בנוסף ישנן פורמייקות בטקסטורות שונות, באינספור גוונים וצבעים (ואגב, צביעת פורמייקה היא תהליך פשוט למדי שכל אחד יכול לבצע אם הוא רוצה לחדש את מראה המטבח לאחר מספר שנים), ואפילו פורמייקות שמוטבע עליהן ציור שהופך אותן למרהיבות עין במיוחד.

יתרון אחר של מטבחי פורמייקה מבחינה אסתטית הוא הנייטרליות שלה, כך שהיא לא מושכת יותר מדי תשומת לב ומשתלבת היטב עם שאר מרכיבי כל מטבח.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: