יצירת מטבח פורמייקה איכותי

מטבח פורמייקה נתפס בעבר כמוצר זול ולא רק במובן הפיננסי אלא גם ככזה שאינו איכותי מספיק. לתפיסה זו הייתה אחיזה מסוימת במציאות, אולם חשוב לדעת כי הטכנולוגיות החדשניות של ימינו הופכות את מטבחי הפורמייקה לאיכותיים לא פחות ממטבחים אחרים, כך שניתן מצד אחד ליהנות מכל היתרונות של חומר גלם זה ומצד שני לא לחשוש שמא מדובר במטבח נחות או שהאורחים המגיעים אליכם יעקמו את אפם לנוכח הבחירה שלכם.

מהי הפורמייקה?

פורמייקה מורכבת ממספר שכבות שנכבשו יחדיו בטמפרטורה גבוהה כמו גם לחץ מסיבי ובזכות זאת התגבשו לכדי לוח קשיח וחזק.

השכבות הבסיסיות של הפורמייקה, שזוכה לפופולריות רבה בעיקר בכל הקשור לעיצוב מטבחים בזכות אפשרויות הגימור הנרחבות, עשויות מנייר קראפט (מעין נייר אריזה) והן מוצמדות זו לזו עם דבק פנולי. על גבי שכבות אלה מניחים עוד שכבה עליונה של נייר צבעוני כזה או אחר - וכאמור כובשים הכל יחד לכדי לוח אחיד.

עוביים של לוחות הפורמייקה נע החל ממילימטר אחד (ואף פחות מכך במקרים מסוימים) ועד ל-20-30 מ"מ כשנדרשים לוחות קשיחים במיוחד.

האיכויות הייחודיות של הפורמייקה מאפשרות חידוש רהיטי עץ המצופים בחומר זה, ובעיקר ארונות מטבח אבל גם ארונות אחרים כמובן, בפשטות ובקלות.

היתרונות של מטבח פורמייקה

מטבח פורמייקה הוא למעשה מטבח שדלתות הארונות בו מצופות פורמייקה.

למטבח שכזה מספר יתרונות משמעותיים:

* עלות זולה - אמנם הטכנולוגיות המשמשות לייצור הפורמייקה וליצירת מטבחי הפורמייקה השתכללו, אולם מחירם של מטבחים אלה נותר צנוע יחסית - בהחלט יתרון משמעותי בימים שבהם יוקר המחיה המופרז בארץ מאלץ את כולנו לחסוך ולא להיגרר להוצאות כבדות מדי.

* קל לניקוי - יתרון משמעותי אחר של פורמייקה בהקשר של מטבחים הוא קלות הניקוי של חומר זה. מטבח, מעצם הווייתו, יוצר לכלוכים וכתמים שונים, והידיעה שתמיד יהיה קל לנקותם תורמת רבות להנאה שלנו מהמטבח ומהיכולת לבצע בו כל מלאכה בלי לחשוש יותר מדי.

* עמידות לאורך שנים - הבעיה העיקרית עם הפורמייקה הייתה התקלפותם של הציפויים, דבר שהקנה למטבח מראה מוזנח ולא אטרקטיבי בעליל. כיום הבעיה פשוט אינה קיימת יותר, ובוודאי לא אם מקפידים לרכוש מטבחי פורמייקה איכותיים. מסיבה זו גם שיפוץ ארונות מטבח, במקרים רבים, הוא פשוט החלפת הדלתות לדלתות פורמייקה שגם מעניקות למטבח מראה מחודש ורענן וגם הופכות אותו לעמיד יותר.

מגוון עיצובים לכל טעם

הטכנולוגיות החדשניות לא רק הפכו את מטבחי הפורמייקה לעמידים יותר ואיכותיים יותר אלא שהן גם מאפשרות בחירה מבין מגוון עיצובים אפשריים. ישנן פורמייקות עם טקסטורות המדמות עץ טבעי, פורמייקות בעלות מראה מבריק ולחילופין בעלות מראה מט שמונעות השתקפות יתרה, פורמייקות בצורת פסיפס שיוצר משחקים טבעיים של אור וצל, פורמייקות בעלות מראה מחוספת ואפילו פורמייקות שעליהן מוטבעים הדפסים דיגיטליים - מה שמאפשר להפוך את דלת ארון המטבח ליצירת אמנות של ממש.

בנוסף צביעת פורמייקה היא תהליך פשוט למדי שכל אחד יכול לבצע אותו, וגם זו דרך להקנות למטבח שלכם את המראה המושלם בעיניכם.

איך לבחור את מטבח הפורמייקה האופטימלי עבורכם?

בחירת מטבח פורמייקה הפכה בשנים האחרונות למהנה הרבה יותר בזכות מגוון האפשרויות הנרחב, אבל גם לכזו שמחייבת שיקול דעת מעמיק יותר.

המרכיב העיקרי בבחירה חייב להיות התאמה לשאר מרכיבי המטבח על מנת ליצור את ההרמוניה המושלמת. במקרים מסוימים כדאי לבחור גוון דומה לזה ששולט במטבח באופן כללי, לעתים דווקא יצירת קונטרסט מעניין היא האופציה המומלצת, במקרים אחרים פורמייקה בסיסית שלא משתלטת על המרחב היא האופציה האופטימלית וישנם מטבחים שפורמייקה בעלת נוכחות בולטת תייפה אותם עד מאוד - כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום עיצוב המטבחים.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: