שיפוץ ארונות מטבח - למה זה שווה בכלל?

פרקי הזמן שאנחנו, רובנו בכל אופן, מבלים במטבח, הולכים ומתארכים. הרבה יותר קל, והרבה יותר כיף, לבשל, לאפות, לטגן, להקפיץ, לקצוץ ובאופן כללי להכין אוכל בימינו - האינטרנט מציע אינספור מתכונים, החנויות מלאות במגוון עשיר של חומרי גלם ובסך הכל האפשרויות הקולינריות נרחבות בהרבה מבעבר. אם מוסיפים לכך את המודעות ההולכת וגדלה לחשיבותה של תזונה נכונה ולסכנות הטמונות במזון מעובד, לא פלא שאנחנו משקיעים זמן רב יותר במלאכות המטבח השונות, גם אם אנחנו עמוסים, וזאת עוד לפני שדיברנו על חדוות היצירה שגם לה חלק בבחירה להיכנס למטבח, להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד.

ככל שאנחנו מבלים זמן רב יותר במטבח כך אנחנו גם רוצים שהוא יהיה יפה יותר, ובפרט גדל הסיכוי שנסתכל על ארונות המטבח, שבאופן טבעי מהווים מרכיב דומיננטי בחזות שלו ונרגיש שהם כבר לא מספקים את הצרכים שלנו ושהגיע הזמן לחדש את חזותם.

אופציה אחת היא כמובן רכישת ארונות חדשים - אבל אופציה זו גובה מאיתנו מחיר יקר, ולא רק מבחינת עלות אותם ארונות חדשים אלא גם התהליך עצמו של פירוק הארונות הקיימים והתקנת החדשים מחייב השקעת משאבים (כסף, זמן, בלגן ועוד). לעומת זאת שיפוץ ארונות מטבח מאפשר לנו ליהנות ממרחב משודרג בעלות נמוכה יחסית, בקלות ובמהירות.

יתרון נוסף של העדפת אופציית השיפוץ על פני הקנייה היא שכמו בכל מקרה של חידוש רהיטים, אנחנו מצמצמים את הפגיעה בסביבה שהרי reduce הוא אחת משלוש הרגליים עליהן נשענת קיימות אקולוגית (יחד עם recycle ו-reuse).

שיפוץ חיצוני בלבד או גם פנימי?

לקראת שיפוץ ארונות מטבח יש קודם כל לקבל החלטה חשובה אחת: האם "להסתפק" בשיפוץ חיצוני של הארונות השונים או שמא לנצל את ההזדמנות ולשדרג אותם גם מבפנים, כלומר בפן הפונקציונלי (שהרי ארון מטבח אינו פריט נוי והוא קודם כל משמש כפתרון אחסון).

בבתים רבים מותקנים ארונות ישנים יחסית, ומאחר שהטכנולוגיות המתקדמות מספקות לנו שלל אפשרויות חדשות לשפר את פתרונות האחסון - הן מחינת ניצול השטח הקיים והן מבחינת הנוחות שלנו - בהחלט כדאי לשקול את האופציה של שיפוץ כולל, גם אם היא מייקרת מעט את המהלך ומאריכה את פרק הזמן הנדרש לשם השיפוץ.

במסגרת שיפוץ ארונות שכזה אפשר להוסיף למשל מגירות נשלפות שהגישה אל הפריטים המאוחסנים בהן, כולל בעומק המגירה, קלה במיוחד, לוחות עץ כדי לאפשר אחסון נוח יותר, או קרוסלה שמתאימה לארונות פינתיים ומאפשרת אחסון פריטים רבים יותר שכן בעזרת סיבוב קליל של הקרוסלה מגיעים לכל פריט ופריט, וישנן עוד אפשרויות.

שיפוץ ארונות מטבח עם ציפוי פורמייקה

אופציה נוספת של שיפוץ ארונות המטבח היא ציפויים בפורמייקה. כדאי לדעת שאם בעבר מטבח פורמייקה היה מזוהה עם אסתטיקה ירודה ונתפש כהמוני ולא איכותי הרי שגם בתחום זה ההתפתחויות הטכנולוגיות חוללו פלאים וכיום ניתן ליהנות ממגוון רחב של פורמייקות שהן גם עמידות, גם ניתנות לניקוי בקלות ומעל לכל מאפשרות בחירה בין אינספור אפשרויות עיצוביות: מראה מבריק מול מראה מט, כל הצבעים והניואנסים, במראה של עץ טבעי, עם הדפסים דיגיטליים, במרקם של משי ועוד ועוד.

חידוש דלתות

לעתים די בחידוש דלתות הארונות כדי ליצור הבדל דרמטי במראה וכך למשל אם הארונות במטבח שלכם כבר מצופים בפורמייקה הרי שניתן פשוט לצבוע אותם מחדש. צביעת פורמייקה הינה תהליך פשוט והתועלת היא מיידית, כשכאמור מבחר האפשרויות לצבע החדש הוא כמעט אינסופי.

כדאי לנצל את ההזדמנות ולהחליף את הפרזולים בדלתות וכך ליצור מראה חדש מושלם.

גוף תאורה חדש

המלצה נוספת היא במסגרת שיפוץ ארונות מטבח היא הוספת גוף תאורה חדש - בדרך זו תוכלו להבליט את יופיים של הארונות המחודשים ולכוון אליהם זרקור מחמיא, וגם גוף התאורה בעצמו יתרום למראה המשודרג של המטבח.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: