טיפים לצביעת מטבחי פורמייקה

ישנם דגמים רבים ומגוונים של מטבחי פורמייקה, מהם כאלה שמעוצבים בצורה מודרנית ואחרים שמעוצבים בצורה פחות חדישה. כאשר מטבח מסוג זה מתיישן, לא חייבים למהר ולהחליף את המטבח שכן מדובר בהוצאה לגמרי לא קטנה. בנוסף, לא חייבים אפילו לחדש או להחליף את הציפוי במידה שמצבו עדיין תקין. במקרים רבים אפשר בהחלט להסתפק בצביעה איכותית כדי לקבל מראה חדש יותר, מעוצב יותר ויפה יותר. באמצעות כמה טיפים, ניתן לקבל תוצאות טובות במיוחד, למראה נפלא. אילו טיפים נגלה הפעם? למשל:

- אילו פעולות הכנה כדאי לעשות לפני שמתחילים בעבודה.

- מדוע חשוב כל כך לעשות שימוש בחומר בסיס.

- כמה זמן יש להמתין לאחר השימוש בחומר בסיס.

- באילו צבעים כדאי לעשות שימוש לצורך השגת תוצאות מיטביות.

- מדוע כדאי להשקיע במברשת איכותית.

מטבחי פורמייקה – לפני שצובעים

צביעה של מטבחי פורמייקה חייבת להתחיל בפעולה הכנה בסיסית. אמנם מדובר בשלב שאיננו מסובך אך חשוב שלא לדלג עליו. במה מדובר? מדובר בניקוי המשטח כולו. משטחים כמו פורניר או פורמייקה יכולים להיות טובים ואיכותיים, אך אם המשטח איננו נקי הצבע לא ייראה אחיד. יותר מכך, על גבי משטח שאיננו נקי אפילו צביעה של יותר משכבה אחת לא תספק תוצאה מעולה. לכן, לפני שמתחילים לצבוע, לפני שטובלים את המברשת בצבע הרצוי לכם – נקו את הפורמייקה באופן מוקפד וחכו עד לייבוש המלא. רק לאחר מכן המשיכו בעבודה.

מברשות צביעה איכותיות

בשלב זה חשוב להזכיר את החשיבות היתרה של מברשות צביעה איכותיות. מברשת טובה תסייע להשיג תוצאות טובות יותר ואילו מברשת זולה מאוד או פגומה עשויה להשיל שערות בדיוק ברגע הלא נכון. מי שרוצה יוכל לרכוש רולר מתאים, אך לא תמיד הוא מתאים במידה שרוצים לצבוע אזורים כגון פינות.

שימוש בחומר בסיס

מעניין לגלות שיש כיום סוגים של פורמייקה למטבח שמצטיינים גם בעמידות וגם במראה מודרני ויפה. חשוב לדעת שמאחורי המראה היפה מדובר במשטח חלק שבדרך כלל לא ניתן לצבוע באופן ישיר. באופן מקובל בצביעה של משטחים חלקים, יש צורך לעשות שימוש בחומרי בסיס מצוינים. חומרים אלה מהם? אלה הם חומרים בדרך כלל חסרי צבע או בהירים מאוד, שמשמשים כמעין מגשר בין הפורמייקה לבין הצבע. יש כמובן לשים לב שחומר הבסיס הזה הוא מיועד לשימוש על גבי פורמייקה (יש חומרי בסיס שמיועדים למריחה על גבי משטחים שונים). באיזו צורה מיישמים את חומר הבסיס על גבי הפורמייקה? באמצעות מברשת צביעה רגילה.

חשוב להמתין לפני הצביעה

סיימתם למשוך את הפורמייקה בחומר הבסיס שבחרתם? יש לכם כבר צבע מוכן לצביעה? אל תמהרו! כדי שהצבע "יתפוס אחיזה" בצורה הטובה ביותר יש להמתין זמן מה עד ששכבת הבסיס תתייבש. כמה זמן יש לחכות? מומלץ להמתין כשעתיים לפחות, אך יש לוודא שלא מדובר בחומר בסיס המתייבש לאט יותר. בנוסף, יש הנוהגים לגרד מעט מחומר הבסיס באמצעות נייר לטש כדי לשפר את האחיזה של הצבע.

מהו הצבע המומלץ

 לא משנה אם יש לכם מטבח פורמייקה בסגנון כפרי או שהעיצוב של המטבח שלכם שונה לגמרי, תמיד תרצו שהצבע יהיה איכותי ומתאים. מהו הצבע המתאים? צבע אקרילי יכול להיות בחירה מעולה, ולא ממש משנה אם תעדיפו כזה על בסיס שמן או דווקא על בסיס מים. חשוב שהגוון יהיה מוצלח, בהתאם לאופי הארון, בהתאם לצבע המטבח עצמו ואף בהתאם לגודל המטבח. כאשר מדובר במטבח קטן למשל, עדיף צבע בהיר שיוצר תחושה מרווחת יותר. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: