החומרים שמרכיבים את המטבח

השיש הוא חלק בלתי נפרד מכל מטבח ומהווה את אחד המוקדים העיקריים בבית, כחלק מהמטבח הישראלי בכלל. בבואנו לבחור שיש למטבח, חשוב לדעת לבחור נכון, שכן קיימים סוגי משטחים רבים למטבח, אולם מלבד החשיבות העיצובית שיש לבחירת השיש, ישנה גם חשיבות פרקטית לבחירת משטח העבודה הנכון והעמיד ביותר לאורך זמן, וגם את שילוב משטחי העבודה עם העץ המרכיב את ארונות המטבח.

ארונות מעץ למטבח

הארונות, או "מקומות אחסון" כפי שאנו אוהבים לכנות אותם, יכולים להפוך בקלות לאלמנט עיצובי שישדרג לנו את מראה המטבח, לצד תפקידם הפרקטי. רוב ארונות המטבח עשויים מעץ, כאשר הסוגים העיקריים הם עץ מלא, סיבית וסנדוויץ'. חשוב לדעת שמבחינת חוזק ועמידות, העץ המלא ללא ספק נמצא בראש הרשימה, אם כי זה תלוי לחלוטין בסוג העץ הנבחר. באשר למחיר, בחירה בפלטות סנדוויץ' יכולות להיות מעט זולות יותר מעץ מלא ועדיין לשמור על העמידות הרצויה. פלטות סיבית לעומת זאת, מומלצות לשילוב דווקא בחלקים שקרובים פחות לכיור\מדיח וכד', שכן הן חשופות יותר לספיגת לחות עם הזמן.

סוגי המשטחים הפונקציונאליים הקיימים כיום בשוק

בכל הקשור לעיצוב מטבחים, אנשים רבים שואלים עצמם באיזה סוג שיש כדאי לבחור, כאמור. הנה מספר סוגי שיש עמידים ומומלצים, המשלבים בתוכם גם אפשרויות עיצוביות.

שיש גרניט

מדובר בשיש המבוסס על סלע הגרניט הנחצב מבטן האדמה. ככלל, מדובר במשטח ייחודי בעל מראה חלק ומודרני, המשלב את החוזק והחוסן הטבעי של הסלע שמקנה לו את העמידות הנדרשת, לצד הליטוש שחושף ומקנה לו את המרקם הייחודי. מבחינה עיצובית, הוא יראה נהדר במטבח מודרני ואפילו כפרי, שכן שילוב אלמנטים מהטבע נפוצים בשני סגנונות העיצוב ובנוסף, ניתן להתאים את צבע וסגנון המשטח לעיצוב הספציפי של המטבח. שיש מסוג זה מתאים במיוחד ללקוחות שאוהבים לשלב מוטיבים מן הטבע כחלק מעיצוב הבית ובפרט, בשיש למטבח.

שיש נאוליט

מדובר בשיש עמיד במיוחד אשר משלב בתוכו את חומרי הגרניט והפורצלן בדרך עיבוד חדשנית ובנוסחה מיוחדת שמקנה לו את החוסן לאורך זמן, לצד האיכות העיצובית. בנוסף, העובדה שמדובר בחומר מעובד מאפשרת יצירה של משטחי נאוליט בהתאמה אישית, בהתאם לצבע, צורה ומרקם שונה. חסרונו, אם אפשר לכנות זאת כך, הוא בעובדה שבכל זאת מדובר בחומר לא טבעי ולכן לא יתאים לאותם לקוחות שמעדיפים את מגע הטבע המקורי בבית.

שיש קוורץ

משטח שיש הקוורץ הושארו לסוף הסקירה מכיוון שהם משלבים בתוכם מאפיינים הן של שיש הגרניט והן של שיש הנאוליט.  מדובר בגבישי קוורץ שהודבקו בצורה מיוחדת ומהווים פיתוח מקורי של חברת אבן קיסר. הפיתוח נועד לענות על הצורך העיצובי, לצד המאפיינים הטכניים של השיש הכוללים כאמור, חוסן מפני פגיעות שונות בתהליך הבישול המתרחש ליד, ההנחה של הסירים וכדומה. ביחס לשיש הגרניט ושיש הנאוליט, מדובר באפשרות המועדפת ביותר, שכן משטחי הקוורץ ניתנים לעיצוב ולשינוי באופן בו ידמו אבן טבעית, בטון ועוד. בנוסף, המשטחים נחשבים לעמידים במיוחד. חשוב לציין שיתרונות נוספים של השיש מסוג זה הם האחריות לכל החיים המתקבלת מחברת אבן קיסר, נקודות ההפצה הרבות ההופכות אותו לנגיש וקל להשגה וכן, מגוון העיצובים המרהיבים.

יתרונות נוספים של אבן קיסר

מלבד החדשנות בייצור חומרי הגלם עצמם, חברת אבן קיסר שמה דגש רב על הפן העיצובי ולכן מציעה לקהל הלקוחות גם קולקציית כיורים שמתאימה לעיצובי משטחי השיש ובפרט, שיש הקוורץ. בעזרת השילוב בין הכיורים לשיש, הלקוחות יכולים לקבל מראה נקי ומהוקצע של אזור השיש בבית.

לסיכום,

מלבד היותו של שיש הקוורץ חומר שאינו טבעי-גולמי, השיש מסוג זה מהווה את האופציה הטובה ביותר עבור לקוחות שמחפשים חומר שיש עמיד לאורך זמן, שניתן לשלב ולשחק איתו בהתאם לעיצוב המטבח. בנוסף לכך, חברת אבן קיסר מעניקה אחריות ושירות נגיש, עובדה שהופכת את הבחירה בשיש הקוורץ של אבן קיסר לקלה ובטוחה.

לסיכום: כיצד ניתן לשלב נכון בין העץ לשיש?

בחירת החומרים למטבח צריכה להיעשות בראש ובראשונה בהתאם לצרכים האישים שלכם ורק אחר כך בהתאם לקונספט העיצובי. אזורי העץ בפרט, יכולים להישחק בקלות או לספוג לחות מעצם היותם במטבח פעיל. לכן, במידה ואתם מתלבטים בקשר לסוג העץ הרצוי, או שאינכם בטוחים שתרצו להשקיע סכומים גדולים מדי, זכו שתמיד ניתן לנסות ולשלב בין סוגי עץ שונים (בין החלקים החיצוניים והפנימיים של הארונות למשל) ולהשלים את המראה העיצובי בעזרת חיפוי עץ או דמויי עץ. בנוסף, קחו בחשבון שחלק מסוגי העץ יכולים להיות מאוד דומיננטיים בחלל (בייחוד פלטות עץ מלא כהות\אדמדמות) ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: