חיפוי עץ לקיר - פיתרון עיצובי נהדר עבור קירות פנים

האסתטיקה של המרחבים שבהם אנחנו נמצאים חשובה לנו מאוד ובהתאם חלק ניכר מהמשאבים - כסף, זמן, אנרגיות, יצירתיות וכו' - מוקדש להפיכת הבתים שלנו (וגם המשרדים ובתי העסק באופן כללי) ליפים יותר. הדרכים לעשות זאת רבות ומגוונות: רצפת פרקט, הדבקת פורניר, גופי תאורה מסוגננים, טפטים עדכניים (המתאימים גם לקירות בחדרי הילדים), רהיטים יוקרתיים - וגם חיפוי עץ לקירות פנים באמצעות מגוון סוגים של לוחות עץ לחיפוי .

מהו חיפוי עץ לקירות פנים?

חיפוי עץ לקיר פנימי כשמו כן הוא - כיסוי קיר שלם, או חלק מקיר, בעץ.

מדובר כמובן בתחליף לקיר חלק לגמרי שנצבע בצבע כזה או אחר, לקירות שכוסו ב"שפריץ" (אותו טרנד די כעור ששלט בארץ לפני כמה עשורים) ולקירות שזכו לטפט (בין אם מהדור הישן ובין אם מהדור החדש). חיפוי עץ הוא אחד משורת חיפויים - סוגים פופולריים אחרים הם אבן וזכוכית - והיתרון הבולט שלו הוא המראה רב הרושם שלו והנוכחות המשמעותית במרחב.

בנוסף לעץ יש תמיד אנרגיות נעימות המשרות תחושות אינטימיות, שורשיות וחיבור לסביבה, וגם לאלה תרומה של ממש לאיכות החיים שלנו.

חיפוי עץ לקיר -יתרונות נוספים במקרה של  קירות פנים

חיפוי עץ לקירות פנים הוא לא רק תאווה לעיניים אלא גם תוספת מבורכת לעיצוב הבית בכמה היבטים אחרים:

ראשית, העץ משמש כמבודד איכותי במיוחד כך שבקיץ המרחב פחות חם ובחורף פחות קר.

שנית, חיפוי עץ נחשב למבודד מוצלח גם מבחינה אקוסטית, כך שחדר שבו אחד הקירות מחופה עץ ייהנה מרמות רעש נמוכות יותר (וכדאי לזכור ששקט הוא מצרך נדיר למדי בימינו).

בנוסף העץ אינו פולט חומרים רעילים לחלל החדר בבית או במשרד - בהחלט יתרון משמעותי.

יתרון נוסף הוא שניתן לפרק בקלות חיפוי עץ ולהעבירו למקום אחר - כשלמשל עוברים בית או משרד, וגם אם רוצים לוותר מסיבה כזו או אחרת על החיפוי הרי שאת חומר הגלם עצמו, העץ, ניתן להמשיך ולנצל.

לוחות עץ לחיפוי - מבחר עשיר
כמו בפריטים אחרים המבוססים על עץ, גם חיפויי עץ לקירות ניתן לייצר ממגוון רחב של עצים ובהם הארז, האלון על סוגיו השונים, האורן (שגם לו סוגים רבים), הטיק הבורמזי, האגוז האפריקאי, הגרפרה, האירוקו ועוד.

עוד סיבה לכך שישנו מגוון רחב של חיפויי עץ כך שכל אחד יכול למצוא את החיפוי האופטימלי מבחינתו, בהתאם לקיר שאותו הוא רוצה לחפות ולחלל שבו אמור לשכון חיפוי העץ, היא הצורות השונות שבהן ניתן להרכיב חיפוי: כך למשל ניתן להשתמש בקורות ארוכות יחסית, אופציה אחרת היא בריקים קטנים יחסית (למשל 70 על 70), עוד אפשרות היא בריקים גדולים יותר (למשל 1.3 מ' על 1.3 מ'), ישנה אופציה לבריקים שקועים ובולטים על מנת לשוות לחיפוי העץ מראה תלת מימדי ועוד ועוד אפשרויות - כך שבסך הכל ניתן לשחק הן עם המבנה של חיפוי העץ, הן עם הגוונים שלו, הן עם הטקסטורות שלו והן עם סוג העץ.

התקנת חיפוי עץ

התקנת חיפוי עץ לקירות פנים אינה מסובכת מדי וישנם אף כאלה שיכולים לעשות זאת בעצמם. יחד עם זאת מומלץ כן להיעזר באנשי מקצוע על מנת להבטיח התקנה איכותית במיוחד והנאה שלמה מהחיפוי הן בפן האסתטי והן בפן הפרקטי.

כך או כך, לפני התקנת לוחות עץ לחיפוי,  יש לוודא כי הקיר ישר לחלוטין ואיטומו כך שלא ייווצרו רטיבות ועובש מאחורי החיפוי המותקן. בתום האיטום יש לסייד את הקיר ואז להמתין לייבושו.

החיפוי עצמו מבוסס על הברגת הבריקים או הקורות אל הקיר (באופן נסתר מן העין כמובן) מלמטה כלפי מעלה.

בנוסף יש להקפיד על תחזוקת החיפוי, שהינה יחסית פשוטה (כמו צביעת פורמייקה או תחזוקת דק למשל). 

למידע נוסף על חיפוי קירות פנים בעץ.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: