סוגי עץ פופולאריים לעיצוב רהיטים

בניית רהיטים מעץ הינה טכניקה ישנה הידועה לאדם עוד מימי התנ"ך, כמובן שמאז ועד היום חלו שינויים בתחום העיצוב (ניתן לומר שאפילו מרחיקי לכת) אך עדיין העץ תופס את מקומו כאחד החומרים המרכזיים לבניית רהיטים. עץ הינו חומר מגוון לעבודה ויחד עם ידע בסוגי העצים והתאמתם לתנאים בהם הריהוט נדרש לעמוד האפשרויות והעיצובים אינם נגמרים, ניתן לעצב ריהוט משרדי מעץ, ריהוט גן, ארונות, כורסאות מעוצבות ופינות אוכל הכל באמצעות התאמת סוג העץ למטרתו של הרהיט. במאמר הבא נסקור את סוגי העץ הפופולאריים לעיצוב רהיטים בארץ אשר אותם ניתן לחק לשתי קבוצות: הראשונה – עץ מלא והשניה – סיבית או סנדביץ'.

עץ מלא

בקבוצת העץ המלא נחשב רק עץ שאינו עבר גריסה, טחינה, הדבקה או כל הינדוס אחר, העץ מגיע בצורתו הטבעית כמו בטבע. רהיטי עץ מלא נחשבים חזקים ועמידים במיוחד. הם לא מתפוררים בתנאים של רטיבות.

סוגי עץ מלא פופולאריים בעיצוב רהיטים:

אורן – עץ האורן נחשב לעץ איכותי וחזק ונמצא בשימוש רווח בקרב אנשי המקצוע, מתוקף היותו גס יחסית נהוג להשתמש בו יותר בעיצוב ובנייה של ריהוט גן ובעיצוב של שולחנות וארונות. האורן נחשב זמין וזול יחסית. כמו כן, בעץ אורן ניתן גם לבצע צביעה.

אלון – עץ האלון נחשב גם עץ נפוץ בעיצוב רהיטים, זהו עץ הידוע בחוזקו לכן נהוג להשתמש בו בבניית רהיטי סלון, שולחנות, כורסאות מעוצבות ורהיטים כבדים. האלון פחות יתאים לריהוט גן בשל חוסר עמידותו ברטיבות ומים.

ארז – עץ חזק ואמין המצוי בשימוש בעיקר בעיצוב רהיטי גן, סאונות, דקים וארונות בגדים. הארז נחשב לחומר גלם יקר יותר אך הוא יכול להחזיק שנים ומתאים במיוחד לאקלים הישראלי ולסביבה לחה ורטובה. הארז פופולארי גם כחומר גלם לארונות בגדים וזאת בשל תכונתו הטבעית להרחיק מזיקים.

דובדבן – למרות עמידותו הנמוכה לתנאי אקלים משתנים נחשב לעץ מאוד פופולארי בעיצוב רהיטים ומתאים בעיקר לשימוש ברהיטי פנים כמו: ספות, כורסאות מעוצבות ושולחנות קפה. עץ הדובדבן ניחן בצבע אדמדם ומיוחד ובאלסטיות יחסית גבוהה.

סיבית או סנדביץ'

בקבוצה הזו נכנס כל מה שאינו עץ מלא או במילים אחרות כל מה שנגרס הודבק ועובד. הבחירה בריהוט העשוי מסוג עץ כזה בדרך כלל קשורה למחיר הזול אך גם נוחות וזמינות משחקת פה תפקיד.

סיבית – שבבים ונסורת עץ דחוסה ומודבקת תוך תהליך של חימום, השבבית נחשבת חומר זול וזמין ולכן נפוצה בעיצובים של כל סוגי הרהיטים, יחד עם מחירה הזול של הסיבית היא נחשבת אמינה פחות וגם נוטה להתפורר בתנאי לחות.

סנדביץ' – שכבות של עץ המודבקות ביחד בצורה של שתי וערב. הסנדביץ' נחשב חומר חזק ועמיד במים אך יחד עם זאת גמיש ודורש תמיכה מעל גובה מטר. בסנדביץ' משתמשים בדרך כלל לבניית ספריות, שולחנות ומיטות.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: