רהיטים מעץ

בחירה של רהיטים מעץ לבית או אפילו לגינה יכולה להיות חגיגה לכל החושים. עץ טבעי מעניק לרהיט אופי חמים וביתי, לפעמים גם יוקרתי מאוד. באמצעות תחזוקה נכונה, יכול כל רהיט מעץ לא רק להאריך ימים אלא אפילו להתיישן בכבוד ולשמור על קסמו לאורך זמן רב. אנו מזמינים אתכם לקבל מספר טיפים ועצות מועילים, שיעזור לריהוט עץ שלכם להאריך ימים ולהישאר איכותי.

התמחות בעץ

בחירה ברהיטים מעץ איננה רק בחירה מתוך מגוון רחב של סגנונות, עיצוב ומיני עצים. בחירת רהיטים מעץ היא בראש ובראשונה בחירה ביצרן או במשווק שיש לו התמחות מיוחדת בחומר גלם זה. לא כל אחד יכול ליצר רהיטים שעשויים עץ באיכות גבוהה. יש הרבה מאוד יצרנים שמייצרים ריהוט שעשוי חלקי עץ מעובדים שאין כל קשר כמעט לחומר הגלם בצורתו הטבעית. ארונות סיבית, למשל, או רהיט אחר שכולל הרבה מאוד שבבים ומעט מאוד חלקי עץ גולמי, שונים לחלוטין מרהיטים שעשויים עץ מלא. לכן, הקפידו לבדוק את הקרדיטים שאותו יצרן או מפיץ מחזיק בכל הקשור אל ריהוט עץ.

שמים לב למאפייני העץ 

מי שמעוניין לרכוש רהיטים מעץ איכותיים בתפוצה ארצית, טוב יעשה אם ישים לב לכל מאפייני העץ. בין אם רוכשים ארון או מיטה ובין אם רוכשים כיסאות או שולחנות וכמובן גם שידות – מאפייני העץ וכן צורת העיבוד ישפיעו על מאפייני המוצר הסופי. טיב העץ ומאפייניו ישפיעו כמובן גם על המחיר הסופי לצרכן, אשר היצרן מציג בפניי הלקוחות למכירה.

-חוזק וקושי – עצים איכותיים יותר יהיו על פי רוב גם חזקים וקשים יותר. יש לדעת שעץ שמאופיין בקושי רב יצריך יותר השקעה מרובה בעיבוד ולכן המוצר המוגמר יהיה יקר יותר. במקביל - עץ חזק משמעו גם עמידות רבה לשנים ארוכות, שכן הוא עמיד יותר למים ומצבי מזג האוויר שונים.

-נוחות עיבוד וזמינות – עצים זמינים יותר יהיו בדרך כלל קלים לעיבוד וזולים יותר. עץ אורן, למשל, הוא עץ איכותי ונוח מאוד לעיבוד. זהו עץ נפוץ לרהיטים טובים, במחיר נוח. במקביל, יש גם עצים קשים יותר שהם יחסית נוחים לעיבוד ובעלי מראה אופייני שונה.

-מקומי או מיובא – בשנים האחרונות החלו לייבא לא מעט מיני עצים כחומרי גלם ליצירת רהיטים. כך, המגוון הזמין לציבור של רהיטים מגוונים מעץ התרחב מאוד. כל זאת, לצד רהיטי העץ המיובאים בשלמותם.

-צבע – לצד עצים בהירים מאוד יש גם עצים כהים, יש כאלה בעלי מראה אופייני אחיד ויש כאלה שהקסם שלהם טמון בדוגמאות השונות, בקווים, ב"עיניים" ובפיתולים. צבע לא בהכרח מעיד על איכות, והבחירה בצבע מבוססת יותר על טעם אישי. יש לציין שלצד המעדיפים רהיטי עץ צבועים יש המעדיפים את המראה והצבע הטבעיים או מחופים לכה מיוחדת. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: