חומרי הגלם הנפוצים בלוחות העץ בפרויקט גינדי תל אביב

כל מיזם בנייה משלב בתוכו שימוש נרחב בשלל לוחות עץ, וכמובן שכך הדבר גם באחד הפרויקטים היותר גדולים ולבטח היותר מדוברים של השנים האחרונות, גינדי תל אביב.

באופן טבעי במסגרת פרויקט מתקדם להפליא זה נעשה שימוש בלוחות העץ המובחרים ביותר והמתקדמים ביותר הקיימים כיום, ומוקדשת תשומת לב לבחירה מושכלת במיוחד של לוחות, על מנת שהתוצאה הסופית תהיה האופטימלית.

מה כולל פרויקט גינדי תל אביב?

פרויקט גינדי תל אביב כולל מגורים, פארק, קניון, מרכז ספורט, בית ספר, גני ילדים וכן מתחם תרבות.

יחידות המגורים מתפרסות על פני 11 בניינים שנבנו בשיטות חדשניות ועל בסיס חומרים מתקדמים ועוד 4 מגדלים ייחודיים. ב-11 הבניינים 14 קומות וקרוב ל-800 דירות בסך הכל, והמגדלים יתנשאו לגובה של 48 קומות ויכילו כ-400 דירות כל אחד. מאפיין נוסף של המגדלים הוא צורתם - צורת תלתן שטרם נראתה כמותה בתל אביב ושנועדה הן להבטיח מקסימום נוף מכל דירה והן להפוך את המגדלים לאיקוניים ולאחד הסממנים המובהקים של קו הרקיע המתגבש של תל אביב במאה ה-21.

הפארק הינו ריאה ירוקה אשר חיונית כאוויר לנשימה במרכז תל אביב - המיקום המדויק של הפרויקט הוא השטח שבו שכן בעבר השוק הסיטונאי, בין הרחובות בגין, החשמונאים וקרליבך - ובין השאר יהיו בו אגם, פינות רומנטיות, מתקני שעשועים לילדים ולמבוגרים שרוצים גם הם לשחק בכיף, צמחיה מגוונת ובעיקר אנרגיות חיוביות ושלווה אמיתית.

בנוסף יכלול כאמור הפרויקט מרכז ספורט משוכלל אשר ישתרע על 3 קומות, מתחם חינוכי לטובת ילדי מרכז העיר (9 גני ילדים מודרניים ועוד בית ספר שכזה) וקניון שיתמקד בתחום האופנה העילית. גינדי תל אביב יהיה גם ביתו החדש של תיאטרון גשר אשר יעבור אליו מיפו.

עץ - לעיצוב פנים מרהיב עין

אחת האופציות העיקריות של שימוש בלוחות העץ החדשניים הוא במסגרת חיפוי קירות פנים בעץ - ואכן רבות מהדירות בפרויקט שעתיד לשנות את פני מרכז תל אביב זכו ויזכו לחיפוי שכזה, שנהנה ממספר יתרונות חשובים:

* ראשית, הוא משרה מידית על המרחב שבו הוא מורכב אנרגיות של הרמוניה, נועם, חמימות ואינטימיות.

* בנוסף העץ הוא מבודד מעולה הן מחום והן מקור כך שניתן לחסוך בהוצאות החימום והקירור, ולהשתמש בפחות חשמל ומשאבים באופן כללי ובכך לצמצם את הפגיעה בסביבה ולסייע לשמור על כדור הארץ.

* העץ הוא גם מבודד איכותי מרעש. כמובן שבפרויקט גינדי תל אביב, כיאה למתחם מגורים בלב העיר שמעוניין להעניק לדיירים בו שלווה מקסימלית, מותקנים עוד אמצעים להגנה מרעש, וגם הפארק שבלב המתחם מייצר שקט - וגם חיפוי הקירות בעץ תורם את שלו.

* עמידות גבוהה - חיפוי עץ לקירות פנים נהנה מעמידות גבוהה שמספקת נחת לבני הבית לאורך שנים רבות.

מה מחליף את הסנדוויץ'?

בעבר כשהיה צורך בלוח עץ האופציה העיקרית הייתה הסנדוויץ', בעיקר בזכות המחיר הנמוך והאיכות היחסית גבוהה של אותם לוחות סנדוויץ' שיוצרו בארץ. בשנים האחרונות מגיעים הסנדוויצ'ים בעיקר מהמזרח הרחוק, ואיכותם הפכה נמוכה במידה ניכרת. במקביל השתכללות הטכנולוגיות וקיומם של חומרים מתקדמים הובילו לייצור של לוחות עץ איכותיים במיוחד שהפער ביניהם לבין הסנדוויץ' הוא כה גבוה עד שגם חיסכון מסוים בעלות לא מצדיקה ויתור על אותה איכות.

בפרט מספקים יחס תועלת עלות גבוה במיוחד לוחות ירוקים שמתאפיינים באסתטיקה מרשימה, עמידות מקסימלית בפני שריטות, מכות, רטיבות ושאר מזיקים אפשריים ובהיותם נטולי דבקים שעלולים להזיק לנו.

בנוסף לוחות אלה הם ידידותיים מאוד לסביבה, יתרון רב חשיבות בימינו וגם זה היה אחד השיקולים להשתמש בהם במסגרת פרויקט שכולו קדמה וחיבור נכון לסביבה כמו גינדי תל אביב.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: