סוגי העץ המתאימים לפינת אוכל

במהלך השנים אנחנו יכולים לראות שינוי מהותי בכל מה שקשור לשולחנות אוכל במבנים פרטיים. עד לפני שנים לא רבות, היינו יכולים לראות שפינת האוכל היתה חלק בלתי נפרד מהמטבח. התפיסה היתה שמדובר בחלל אחד אינטגרטיבי, שלא ניתן להפריד ביניהם.

תפיסה זו השפיעה לא רק על האופן בו עיצבנו והשתמשנו במטבח הביתי אלא במובנים רבים גם על האופן בו בחרנו שולחן אוכל. לא יכולנו לבחור שולחנות גדולים מדי, שולחנות מעץ מלא וגדול, שכן הרבה פעמים לא היה לנו מקום בשביל זה. מה עוד שהשולחן היה צריך להתאים לעיצוב של המטבח, וזה לא תמיד התאפשר.

כיום, במרבית הבתים אפשר לראות פינות אוכל נפרדות, הן ממוקמות מחוץ למטבח, בדרך כלל בין המטבח לסלון. פינות אוכל הן יחידה עצמאית, ולכן גם העיצוב שלהן הוא ייחודי, בין אם זה בצבע השולחן ובין אם זה בכל מה שקשור לחומר, לעץ של השולחן. אנחנו יכולים לראות שולחנות כבדים ומרשימים אשר מאפשרים לנו ליהנות מעיצוב ייחודי.

השאלה שאנחנו שואלים את עצמנו, לא פעם, לפני שאנחנו מתכוונים לרכוש פינת אוכל היא, אילו סוגי עץ יכולים להתאים, אילו סוגי עץ קיימים עבור פינות אוכל.

סוגי עץ עבור פינות אוכל

מן הסתם, האידאל הוא לקנות פינת אוכל מעץ מלא. הסיבה היא שמדובר בעץ שמחזיק מעמד זמן רב יותר, הוא הרבה יותר איכותי ומרשים מעץ סנדוויץ' או סיבית למשל. מדובר גם בסוג עץ שנוח מאוד לתחזוקה במקרים רבים. עם זאת צריך לשים לב, לא כל סוג עץ יכול להתאים לשולחן אוכל, מאחר ובמקרים מסוימים, למשל אלון, הוא לא עמיד בפני מים והוא יכול להיהרס אם נשתמש בו בפינת אוכל.

אילו עצים כן יכולים להתאים? ובכן, אורן למשל שנחשב אומנם בעל מראה גס, כן יכול להתאים, מאחר ומאוד נוח לעבוד איתו, הוא עמיד וגם זול. איפאה שמוכר לנו בזכות דקים מרשימים, יכול גם הוא להתאים לפינת אוכל אף על פי שהוא נחשב לעץ הרבה יותר יקר.

גם עצים מסוג אגוז ומהגוני יכולים להתאים, אך צריך לזכור, מדובר בעצים יקרים יותר מעצים אחרים ובעלי גוון שונה (מהגוני הוא עץ אדמדם). אם אנחנו רוצים לעצב את פינת האוכל בצורה דומה למטבח, אנחנו יכולים להשתמש במייפל או בליבנה.

יש לנו גם אפשרות להשתמש בפינת האוכל או במטבח בפורמייקה וכן באבוני, שנחשבים לציפוי מרשים עבור ריהוט בכלל ובפרט ריהוט מטבח. כמו כן, אנחנו יכולים להשתמש בפורניר ושלייפלק בתור ציפוי, אף על פי שהאחרון נחשב רגיש לשריטות יותר מאשר האחרים.

כשאנחנו רוכשים פינת אוכל, עלינו להתייחס לא רק לצבע ולעיצוב של העץ אלא גם למספר נקודות שקשורות לשימוש בשולחן ויכולות להשפיע על אופי הבחירה שלנו: עמידות מפני מים, עמידות מפני שריטות, עמידות מפני חום, משקל השולחן אשר מושפע ממשקל העץ, עובי וחוזק השולחן, כמה שנים השולחן יחזיק מעמד לפני שנצטרך להחליף אותו, תחזוקה וניקיון.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: