שיפוץ בניין מגורים מ-א עד ת

אם אתם נמצאים לפני הליך שיפוץ בניין מגורים, חשוב שתשימו לב לכמה וכמה פרטים הנוגעים לשיפוץ וזאת על מנת שתצלחו את התהליך בצורה טובה יותר. שיפוץ מסוג זה,  כולל חיזוק המבנה, החלפת תשתיות, הוספת אלמנטים למבנה ועוד, לכן יש להבין כיצד אפשר לצלוח את התהליך.

שיפוץ בניין מגורים - למה צריך לשים לב במהלך השיפוץ?

מזל טוב! חסכתם מספיק כסף לשפץ את בניין המגורים שלכם, או שאתם ושאר הדיירים מעוניינים לבצע שיפוץ מסיבי בבניין: מה שישפר את נראות הנכס, יעלה את ערכו ויאפשר איכות חיים טובה יותר במקום.

אבל רגע לפני שאתם בוחרים את אנשי המקצוע לביצוע הפעולה, חשוב שתשימו לב לכמה וכמה דגשים חשובים:

כינוס השכנים וקבלת אישורים – חשוב לפני הכל לכנס יחדיו את השכנים, להודיע על הרצון שלכם לבצע שיפוץ בבניין מגורים, לקבל את הסכמת השכנים ולהחתים את כולם על בקשת אישורי הבנייה. במידה ומדובר ביוזמה משותפת: רצוי לחלק בצורה נכונה את התשלום עבור השיפוץ. לאחר מכן יש להתחיל מול הרשויות תהליכי הבירוקרטיה ולעשות זאת כמה שיותר מהר, כדי שתוכלו להוציא את התכנית לפועל.

תכנון נכון - עוד לפני בחירת קבלן השיפוצים מומלץ להיעזר באנשי מקצוע הדרושים לשיפוצים, כמו: מהנדסים, קונסטרקטורים, אדריכלים ומעצבי פנים. אנשי מקצוע מסוג זה יעזרו לכם לבצע תכנון נכון של המבנה, כמו גם שבאמצעות תכנית הנדסית מקצועית -תוכלו לקבל את האישורים המתאימים לביצוע השיפוצים בבניין.

בחירת קבלן רשום - אחת הדרכים לאתר קבלן שיפוץ בניין מגורים איכותי ואמין כמו חברת אורגד שיפוץ מבנים, הינה בחירה בקבלן רשום. קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים הם כאלה שיש להם לפחות 5 שנות ותק במקצוע, הם קבלנים שלמדו את התחום בצורה מקצועית, כמו גם נבחנו על ידי משרד השיכון והבינוי ונמצאו ראויים להיות חלק מהפנקס. בשל כך יש לשים את הדגש על בחירת אנשי מקצוע הרשומים בפנקס זה.  

חוזה מסודר- חשוב לחתום עם הקבלן שבחרתם על חוזה שיפוצים. שניתן להוריד באתר של אורגד שיפוץ מבנים בחוזה סטנדרטי יופיעו מספר ימי השיפוץ והדד ליין לסיום השיפוצים, כמו גם פירוט אודות שימוש בחומרים ואביזרים לשיפוץ, שעות העבודה, מחירים ועלויות. כאשר אתם חותמים חוזה עם קבלן לשיפוץ מסיבי וגדול: מומלץ כי עורך דין מקצועי יעבור גם הוא על הסעיפים ויאשר כי אין פרצות או "מוקשים" בחוזה אשר עלולים להיות בעייתיים עבורכם.

שיטת התשלומים –בזמן שיפוצים בבניין קיים, יש לוודא כי בחוזה שתחתמו עם הקבלן תצוין שיטת תשלום בשלבים, משמע: שיטה בה תוכלו לשלם לקבלן אודות שיפוץ בניין מגורים לאחר שסיים כל שלב ושלב בשיפוצים. שיטה זאת נועדה להבטיח כי הקבלן יסיים את העבודה ולא ייגבה את התשלום מראש ויותיר אתכם עם שיפוצים שלא הסתיימו.

ביטוחים – וודאו כי לקבלן ישנו ביטוח אחריות מקצועית. ביטוח מסוג זה נועד לוודא כי בכל נזק שעלול להתרחש במהלך השיפוצים: הקבלן הינו זה אשר יישא באחריות אודות הנזק. בנוסף חשוב לוודא כי הקבלן מקצועי ומבטח את העובדים שלו בזמן העבודה, כך שאתם תוכלו להיות בראש שקט בכל הנוגע לתביעות בשטח המבנה שלכם.

לסיכום, לפני שמתחילים בכל שיפוץ, בין אם שיפוץ דירה או שיפוץ בניין מגורים, חשוב לשים לב לכל הפרטים הגדולים והקטנים, ובכך למנוע סיבוכים בהמשך.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: