פרקט למינציה: 7 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ

פרקט למינציה הוא הנפוץ ביותר לחללי מגורים, ויחד עם זאת יש לגביו לא מעט מיתוסים ודעות קדומות חסרות שחר. אז כדי שלא ימשיכו למכור לכם סיפורים, החלטנו אחת ולתמיד לעשות לכם סדר ולהפריך את השמועות.  פרקטי למינציה – 7 אמיתות

 

מיתוס 1: פרקט למינציה הוא פחות איכותי - לא נכון!

זהו המיתוס המוכר לנו ביותר. פרקט למינציה איכותי שתזמינו מיצרן וספק מקצועיים ומנוסים יהיה עמיד ואסתטי לאורך שנים רבות, בדיוק כמו פרקט עץ. הפרקטים הטובים ביותר בעולם מיוצרים באירופה, לכן כדאי לבחור פרקט מיצרן אירופאי או לפחות מיצרן בינלאומי מוכר ואיכותי, לוודא שהמותג בעל שם עולמי ומשווק על ידי יבואן מורשה בלבד. חשוב גם לדרוש מהספק לראות את תעודת האחריות הבינלאומית של היצרן הנתמכת בתקנים בינלאומיים.

מיתוס 2:  אפשר לזהות פרקט למינציה בקלות - לא נכון!

פרקט למינציה עשוי מעץ מעובד. פרקטי למינציה איכותיים מיוצרים בטכנולוגיות חדשניות שמקנות להם מראה של עץ טבעי, כך שלא תוכלו להבחין כלל בהבדל. בנוסף, שכבת ה-HDF מעניקה לפרקט את חוזקו ושכבת הלמינציה העליונה מעניקה לו כושר עמידות בפני שחיקה ושריטות.

מיתוס 3: פרקט למינציה צריך להחליף כל כמה שנים – לא נכון!

פרקט למינציה איכותי שהותקן על ידי איש מקצוע מנוסה אין צורך להחליף. אם תשמרו על הפרקט באמצעות תחזוקה נכונה (עליה נפרט בהמשך המאמר) תוכלו ליהנות ממנו לעוד הרבה שנים קדימה.

מיתוס 4: פרקט למינציה נוטה להתנפח – לא נכון!

אם אתם מבצעים נכון את התקנת הפרקט, הניקיון והתחזוקה - אין לכם כל סיבה לחשוש. אם נגרמת התנפחות בקצוות הפרקט היא נובעת ברוב המקרים מחדירת לחות לאורך פרק זמן ממושך אל שטחם העליון של הלוחות או אל החיבורים ביניהם, לכן חשוב לייבש מיד כל הצטברות של לחות או רטיבות על הפרקט.

מיתוס 5: פרקט למינציה נפגם בקלות, דוהה ומשנה צבע - לא נכון!

פרקט למינציה מאיכות טובה הוא עמיד יותר ממה שנדמה לכם - בזכות חומרי למינציה איכותיים, שימוש בבסיס HDF (ולא MDF כפי שלפעמים יציעו לכם), ייצור מקצועי במפעל מנוסה ומוכר והתקנה בידי איש מקצוע מומחה לפרקטים - הפרקט עמיד למדי גם בבית שיש בו ילדים קטנים וחיות מחמד.  בנוסף, פרקט הלמינציה של EGGER עמיד בפני אור וחשיפה לקרני UV, כך שאין שינוי בצבע או דהייה במשך תקופת השימוש בפרקט, גם לאחר שנים רבות.

מיתוס 6:  קשה לנקות ולתחזק פרקט למינציה - לא נכון!

פרקט למינציה הוא למעשה קל מאוד לתחזוקה וניקיון, לכן ברוב המקרים אפשר לנקותו רק בעזרת מטאטא או שואב אבק עם מברשת בקצהו. במקרה הצורך, אפשר לנקותו עם מטלית לחה (אך לא לחה מדי!) בכיוון שאליו פונים הלוחות.

עבור כתמים שנגרמו מקפה, תה, חלב או פירות, לרוב מספיק להשתמש במטלית ספוגה במעט מים פושרים. במידת הצורך, ניתן לשלב תכשיר ניקוי ביתי מבוסס-חומץ.

כתמים קשים ניתן להסיר באמצעות מסירי כתמים מסחריים כגון בנזין או טינר - הם לא יפגמו בפרקט הלמינציה, אך גם כאן חשוב תמיד להשתמש במטלית ספוגה במעט נוזל ובשום פנים ואופן לא להתיז נוזל ישירות על הפרקט. וודאו שהחדר מאוורר כראוי לפני הסרת הכתמים, והשתמשו במטלית ספוגה במעט מים על מנת לנטרל את האזור שניקיתם.

מיתוס 7:  פרקט למינציה נוטה להתעוות לאחר ההתקנה - לא נכון!

עיוותים וכיפופים עלולים להיות תוצאה של התקנה לא מקצועית, כאשר הפרקט לא הותאם כראוי לתנאי החדר או כשמדובר בתשתית אבן ואין שכבת הגנה מספקת מפני עליית לחות בין הרצפה לפרקט. הדרך להימנע מכך היא פשוט להסתייע בשירותיו של איש מקצוע מנוסה להתקנת הפרקט.

 

כדי ליהנות מפרקט למינציה איכותי ושירות אדיב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון - צרו קשר עם יועצי הפרקטים של EGGER

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: