מדריך לעיצוב חדר שינה תוך שימוש בעץ

חוויית שינה רגועה ומתוקה היא הערך העליון בעיצוב חדר שינה. בחירת צבעים, חומרי הגלם וגיבוש הקונספט העיצובי, מחשבה שמאחורי כל רהיט, סוג המיטה, אביזר או קישוט שיכנס לחדר כמעט קדוש הזה, נועדו להבטיח לנו מנוחה ושלווה פיזית וגם נפשית.

 

אחת השאיפות שמשפיעות על קבלת ההחלטות שלנו בנוגע למראה חדר השינה היא ליצור מקום שמרגיש בטוח וחמים בו אנחנו יכולים להירגע לאחר יום עבודה ארוך ומלא לחצים. שימוש בחומרים מהטבע, ובעץ בפרט, מהווה אמצעי בטוח לספק הרגשה זו.

 

עץ הוא פלא של חומר. לא משנה מה תעשו עמו, תצבעו בגוונים אטומים, תגלפו או תשתמשו בו ללא עיבוד מיוחד, במראה גולמי - הוא תמיד יעניק לרהיט ולחלל כולו תחושה של חזרה למקורות, בית וחום. לכן לא פלא שבאופן טבעי ואינטואיטיבי אנחנו בוחרים להשתמש בעץ בחדרי השינה ומרגישים נפלא בסביבתו. אז איפה עץ יכול לפגוש אותנו בחדר השינה?

מיטת עץ

מיטה היא הרהיט המרכזי והחשוב ביותר של חדר השינה גם בזכות תפקידה הבלתי מעורער וגם בגלל גודלה אשר ממלא את רובו של חלל החדר. אם בחרתם לקנות מיטת עץ לחדר השינה שלכם, עדיף שזו תהיה מיטת עץ מלא מסיבית ואיכותית, בעלת בסיס מיטה חזק עם מערכת תמיכה אשר חשובה לא רק לאיכות השינה, אלא גם לאורך החיים של כל מזרן זוגי שתניחו עליה. מזרנים אשר משתמשים בהם ללא בסיס מיטה ראוי נוטים לשנות את צורתם תחת משקל גופנו במהלך הזמן וכתוצאה מכך להתבלות מהר יותר.

 

עץ מלא הנו חומר עמיד לאורך שנים רבות אשר מאפשר ליצור רהיט שהוא נכס אמתי העובר במשפחה מדור לדור. גם המראה של מיטת עץ מלא אינו משתווה לכל אלטרנטיבה אחרת של עץ מעובד תעשייתי. העץ המלא מעניק לכל מיטה זוגית או מיטת יחיד חזות טבעית, בעלת טקסטורה ייחודית ומגע חם ונעים, מאפשר יצירת עיטורי גילופים מרהיבים ושיטות חיבור לוחות עץ חזקות במיוחד ובעלות אמירה עיצובית.

רהיטי עץ בחדר השינה

כמו המיטות גם לשאר הרהיטים בחדר השינה השפעה גדולה על האווירה המתקבלת בו. שידות צד מיטה, שידות מגירות לאחסון בגדים, ארונות בגדים, קונסולות, הדומים, כורסאות וכסאות - המבחר שקיים בשוק היום הוא אדיר וקשה מאוד להחליט מה לקנות. אם ברצונכם להיצמד לחומרי הגלם מהטבע, כל הרהיטים של חדר השינה יכולים להיות עשויים מעץ. עץ אלון, מייפל, אגוז, דובדבן, תיק, מהגוני - לכל אחד גוון, תכונות, טקסטורה ואף ריח משלו. תבחרו מה שקרוב ללבכם, רק שימו לב לשילובים של סוגי העץ השונים בחלל מגורים אחד. כדאי שהם ידברו בשפה אחת ויהיו בעלי גוון עץ דומה.

 

עיצוב חדר שינה - לא רק רהיטים

עיצוב חדר השינה אינו מסתכם בבחירת המיטה והרהיטים ומיקומם. שימוש בעץ יכול לבוא לידי ביטוי גם באופן הטיפול בחלל המגורים. תחשבו כיצד יראה חדר השינה אם במקום ריצוף הקרמיקה הרצפה שלו תהיה מכוסה בפרקט או דק. איזו הרגשה נפלאה היא לגעת ברגליים יחפות בלוחות עץ טבעי חמים בבוקר כאשר אתם קמים מהמיטה.

 

גם קירות החדר יכולים לקבל טיפול הולם. כך למשל ראש מיטה עשוי לוחות עץ מעניק תחושה הרבה יותר נעימה למי ששוכב במיטה ומשדר חמימות ורוגע. חיפויי קיר בעיצובים שונים שכוללים מדפים ותאורה נסתרת עדינה גם הם הפכו בשנים האחרונות לטרנד מצליח.

 

אל תחששו לשלב בין סוגי עץ שונים וחומרי גלם אחרים. מתכת, זכוכית, אבן טבעית, בדי ריפוד שונים - עץ יודע לחיות בשלום ולהיראות טוב לצד כולם. לא משנה אם תמלאו את כל חדר השינה בעץ או תבחרו רק במספר פריטים בודדים, בכל מקרה יקרה למקום משהו נפלא שיגרום לכם לישון טוב.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: