ניקיון ותחזוקה של פרקטי למינציה

התקנת פרקט זו השקעה לטווח הארוך. כדי שתיהנו מאותה רצפת פרקט איכותית ומרהיבה גם בעוד שנים רבות יש לנקות ולתחזק אותה בהתאם. כך תטפלו נכון (ובקלי קלות) בפרקט החדש שלכם.

 

אם בחרתם בפרקט למינציה או פרקט שעם – קיבלתם פרקט שקל לטפל בו. פרקטים אלו הם קלים מאוד לתחזוקה וניקיון. הודות לאיטום פני השטח הם היגייניים ודוחי-לכלוך, לכן בדרך כלל מספיק רק לנגב את הפרקט עם סחבה לחה או להעביר שואב אבק.

פרקטים מסוג Aqua+ Laminate ומקולקציית EGGER Design ניתן אפילו לנקות בקיטור (אדים) מה שהופך אותם למושלמים עבור אזורים מסחריים.

כמה טיפים לניקיון פשוט וקל:

הדרך הטובה ביותר למנוע מהפרקט שלכם להתלכלך היא להניח שטיח קטן בכניסה לחדר. כאשר הלכלוך בכל זאת מצטבר, שואב אבק עם מברשת בקצהו יעשה את העבודה מצוין. כדאי לנגב את הפרקט באופן קבוע עם סחבה לחה, בכיוון שאליו פונים הלוחות. לניקיון אופטימאלי אנחנו ממליצים להשתמש בתכשיר לניקוי פרקטים Clean-it של EGGER.

ניקיון והסרת כתמים מפרקט למינציה

לרוב אין צורך לקנות תכשירי ניקוי יקרים. אם מדובר בכתמים עיקשים במיוחד כמו קפה, תה, משקאות קלים, פירות או חלב – מים פושרים יעילים ברוב המקרים, ובמקרה הצורך ניתן להשתמש גם בתכשיר סטנדרטי על בסיס חומץ לניקיון ביתי. כתמי צבע, איפור, דיו, זפת וכד' ניתן להסיר בעזרת מטלית ותכשיר לניקוי כללי או להסרת כתמים. יש לוודא לפני השימוש שהתכשירים אכן מתאימים לניקיון הפרקט שלכם. אל תשכחו לנטרל את האזור המטופל לאחר מכן בעזרת מים.

4 טיפים להגנה הטובה ביותר על פרקט:

  1. הדביקו פיסות לבד על תחתית הרהיטים שלכם – רגלי כסאות, שולחנות וכו'

  2. במקרה של רהיטים בעלי גלגלים, כגון כסא משרדי, השתמשו בגלגלים מסוג W

  3. כאשר אתם מזיזים רהיטים, עשו זאת כשאתם מרימים את הרהיט ולא דוחפים/גוררים אותו על פני הרצפה

  4. יש לייבש מיידית כל הצטברות של רטיבות או לחות על הפרקט

מעוניינים במידע נוסף אודות טיפול ותיקון הפרקט, כולל החלפת לוחות בעצמכם? צפו בסרטוני ההסברה של EGGER (באנגלית):

הסרת לוח פרקט בקליק

החלפת לוח פרקט בקליק

הסרת לוחות פרקט UNI fit

ניקיון ותחזוקת רצפת פרקט

תיקון רצפת פרקט עם Decor Mix&Fill

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: