דגשים לחיתוך לוחות עץ

יש היום כמות מאוד גדולה של עצים ולוחות המיועדים עבור חיתוך עץ איתם ניתן לעבוד במגוון של טכנולוגיות ייצור ממוחשבות כמו לדוג' בלייזר ועיבוד שבבי CNC. למעשה אפשר לחלק אותן לשלוש קטגוריות שהן - מתכת, פלסטיק, לוחות פורמייקה ולוחות עץ. לכל חומר יש את היתרונות שלו ואת ההתאמה שלו.

לעיתים כדאי לשלב בין חומרי הגלם וגם בין כל הטכנולוגיות ייצור זאת בהתאם לכל צורך וצורך. כמו כן למען הבטיחות שבכל מוצר שעשוי מכל סוג של עץ, חשוב שהם יהיו לוחות מעכבי בעירה. במאמר להלן נתאר בקצרה על החומר - עץ ואת הדגשים שבחיתוך לוחות עץ.

חיתוך עץ

קיים היום מגוון של סוגי עץ וכמו כן, סוגים שונים של גימורים ופרופילים העשויים מעץ הניתנים לייצור ועיבוד בצורות שונות ובעוביים משתנים. בהתאם לכול סוג העבודה ולסוג העץ אפשר יהיה לבצע את העבודה במספר אמצעים: חיתוך לוחות עץ בלייזר, כרסום עץ באמצעות מכונת כרסום או חיתוך CNC באמצעות מכונת CNC שתהיה ייעודית לעבודה ושיהיו לה את היכולות לבצע את המוצר הנדרש. את העבודה ניתן לבצע גם על עצים קשים ועצים רכים וגם על לוחות MDF שונים או לבידים ומיניהם לכל אחד מן השניים יתרונות וחסרונות משלו.
דיוק בחיתוך לוחות עץ

תהליך הכרסום והחריטה בעץ

תהליך של עיבוד שבבי הוא למעשה תהליך שבו ניתן, מחתיכה אחת של חומר, להכין את כל המוצר הסופי על ידי מכונת עיבוד מיוחדת כמו מחרטה או מכונת כרסום, באמצעות הורדת עודפים של חומר בצורה המדויקת והמקופדת ביותר. בתהליך זה עושים שימוש במגוון כלים לדוג': מקדחה, מסור ועוד שהם מחוברים למגוון של מכונות בעלות תכונות שמיועדות לשימוש במגוון שלם של חומרי גלם. תהליך הזה של עיבוד העץ יבוצע לאחר שיילקח בחשבון החיסכון בכל משאב; הזמן המהיר, היעילות והקפדה על איכות ודיוק.
 

רמת דיוק מקסימלית

כבר כשמתכננים את העבודה ועד לשלב שבו מתחילים לבצע אותה, מתייחסים לכל ניואנס הכי קטן, כל העבודה מתבצעת ברמה של אומנות לכל דבר. אפשר יהיה לבצע את העבודה לפי הזמנה לכל מגזר העסקי או הפרטי, העבודות יכולות להיות שימושיות לצרכים רבים כגון: אב טיפוס, מודלים למיניהם, תערוכות של אומנות ועוד. אפשר גם ליצור על העבודות עצמן חריטה שהיא תלת ממד או גילוף של העץ ועוד שירותים כאלה ואחרים שמיועדים לנגרים ואנשי מקצוע. עוד ניתן יהיה לבצע עבודות בהזמנה אישית על פי דרישה.
 

אנשי המקצוע המוסמכים

הפעלת המכונה של כרסום וחריטה תתבצע רק על ידי אנשים מקצוע מיומנים שהוסמכו ויש להם את ההרשאה לכך ולא אדם שאין לו הסמכה. ישנם מספר כללי זהירות שחייבים לנקוט בהם שאדם שלא הוסמך ואינו מכיר את סוג המכונה יכול להיפגע. גם לפני כל תחילת העבודה יש לבדוק את תקינות המכונה, ולחזור על הוראות הבטיחות הכלליות של מכונת הכרסום.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: