רטרו אקטיבי - שנות ה-50-60 חוזרות (ובגדול!) אל עולם עיצוב הפנים

שנות ה-50 וה-60 זכורות לנו כתקופה פשוטה ומתוקה יותר, ואז חשבנו שכך גם ייראה העתיד. זהו אולי מקור ההשראה לטרנד ה-Future Retro שסוחף את העולם כולו בגל של נוסטלגיה.

 

ככל שהטכנולוגיה תופסת עוד ועוד מקום בחיינו, כך אנחנו נמשכים יותר לערכים הישנים, לקלאסיקה ולחמימות של פעם, ולדרך בה חשבנו אז על איך ייראה העתיד. האופן שבו ניסו מעצבים בשנות ה-50 וה-60 לחזות את העתיד היווה השראה לטרנד העיצובי Future Retro, שכיום לוקח את עולם העיצוב בכלל ועיצוב הפנים בפרט אל מסע מרתק על ציר הזמן, אחורה וקדימה בעת ובעונה אחת.

איך נראה טרנד Future Retro?

בואו נצלול אל המאפיינים של הסטייל העיצובי הזה שכולו חגיגת וינטג' עתידני, ונראה כיצד תוכלו לשלב אותם או חלק מהם בעיצוב החלל שלכם:

  • קלאסי, רטרו או וינטג' - טרנד עיצוב הפנים Future Retro מאפשר לשלב אלמנטים מכל אחד מהם, אבל מה בעצם ההבדלים בין המושגים האלה? עיצוב קלאסי נועד לשדר יוקרה באמצעות שילוב חומרים עשירים ומרקמים כבדים ליצירת מראה מלכותי, נוצץ ובוגר. המושג רטרו מתאר פריטים חדשים שעיצובם שואב השראה מהעשורים הקודמים, לעומתו וינטג' מתאר פריטים ישנים בני 20 שנה או יותר שמאפייניהם שייכים במובהק לתקופה היסטורית מסוימת. לפריטי וינטג' יש ערך היסטורי גם אם עברו חידוש על מנת לשמש אותנו כיום.
  • צורות גיאומטריות ומעוגלות - קווים ישרים ונקיים, צורות מרובעות ויעילות או צורות עגולות וחלקות כמו בועות, כולם בהשראת הווייב העתידני "של פעם" אשר נוצר בדמיונם הפורה של מעצבי שנות ה-50 וה-60 שניסו לתאר כיצד לדעתם ייראה העתיד.
  • מראה משופשף ודהוי - פריטים עיצוביים שנראה שעברו לא מעט, משדרים אופי ייחודי ומעוררים רגש חמים של נוסטלגיה.
  • צבעים עליזים - מצבעי פסטל נאיביים ועד לגוונים מתכתיים נועזים, פלטת הצבעים של הטרנד Future Retro משדרת אופטימיות זהירה לגבי העתיד אותו חזו מעצבי שנות ה-50 וה-60.
  • אלמנטים מכאניים וטכנולוגיים - כיצד ייראו הטלוויזיות בעתיד? האם נחיה בשלום ואחווה לצד רובוטים והמכוניות יטוסו באוויר? שאלות מסוג זה העסיקו רבים ממעצבי הפנים באותה תקופה. התשובות אליהן התבטאו בעיצוב בהשראת מכונות וטכנולוגיה ופריטים שנראים כאילו יצאו מתוך סרט מדע בדיוני ישן.
  • שילוב בין חומרים, אלמנטים עיצוביים וסגנונות שונים, למשל ארט דקו ודיזלפאנק, במחשבה שהעתיד כנראה טומן בחובו מיזוג ביניהם.

עצבו את החלל שלכם בסגנון Future Retro עם הקולקציה החדשה של Egger

נראה שהעוצמה של טרנד Future Retro היא היכולת שלו לשלב יחד מאפיינים של ישן וחדש ולאחד אותם ליצירת קונספט אחר לחלוטין. בהשראת הטרנד, קולקציית Egger Decorative החדשה מציגה לוחות עץ שמשחזרים בדיוק מרבי חומרים טבעיים כמו עץ אגוז, שיש ובד, שבשילוב עם צבע שחור ומתכת הם פשוט מושלמים לעיצוב חלל בסגנון Future Retro.

להזמנת לוחות עץ מקולקציית Egger Decorative צרו קשר: 08-8682300

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: