חדרי שינה מעוצבים להורים - ריכזנו עבורכם מידע חשוב

עץ הוא לא רק חומר חשוב שמשמש את ענף האדריכלות, הוא גם אלמנט נצחי בתחום עיצוב הפנים. יש מעט מאוד חומרים שהם כל כך רב גוניים וניתנים להתאמה, כמו העץ. עיצוב פנים מעץ נוכח גם בבתים הכפריים, וגם במרחבים המודרניים והאמנותיים ביותר. העץ מסוגל לשקף חום אורגני מסוים, שקשה לחקות בדרך אחרת.

מטרת עיצוב הפנים

ראשית, על מנת לעצב חלל אטרקטיבי שייצור זרימה טבעית, אתם חייבים להחליט איזה סגנון אתם בוחרים לעיצוב החלל שלכם. הנה כמה דוגמאות לסגנונות עיצוב פנים נפוצים:

סגנון תעשייתי

הסגנון התעשייתי מאופיין לעתים קרובות במראה וינטג׳, בוגר ומחוספס. אסתטיקה כהה ועתיקה היא הפופולרית בסגנון זה. גוונים עשירים ואלמנטים עתיקים משהו, יעבדו כאן בצורה מושלמת. בסגנון זה ניתן גם לבחור בסגנון בוהמי או בסגנון שאבי שיק (Shabby Chic).

סגנון כפרי

הסגנון הכפרי מתואר בצורה הטובה ביותר כמראה כפרי מודרני. הצבעים בסגנון זה הם בהירים, כאשר לבן ובז׳ הם הגוונים הפופולריים, המשמשים כבסיס הצבעוני של העיצוב. אלמנטים עתיקים נפוצים גם הם, אבל הם נוטים להתמקד בריהוט קליל ולאו דווקא בריהוט כבד.

סגנון אורבני מודרני

סגנון אורבני מודרני הוא שם נרדף לעיצוב מודרני של לופט עירוני יוקרתי. סגנון זה משלב מינימליזם ושיק מטורף לקבלת מראה זוהר מאוד. מעבר לכול, חשוב שהעיצוב יפגין מראה מלוטש עם תוספת תפאורה שתשמש כדרך להוספת המגע האישי.

הסגנון המודרני של אמצע המאה

סגנון זה הוא מראה נפוץ נוסף, שהפך לפופולרי ביותר בשנות ה-60-30 של המאה הקודמת, ובכול זאת נותר מבוקש עד ימינו אלה.  הסגנון מורכב ממראה קלאסי ונקי, המתמקד בעיקר בפונקציונליות. כאן יתאימו קווים מלוטשים בשילוב של צורות אורגניות וגיאומטריות. (למשל, במטבח אפשר לבחור בריצוף עם לוחות עץ משולבים בגוונים שונים, ובמשטחי עץ המחפים חלק מהארונות, ומורכבים מפסי עץ דקים הצמודים זה לזה ויוצרים מראה מעניין של משטח מפוספס).

4 הדוגמאות הללו הן רק החלק הנפוץ יותר, מתוך מגוון רחב של סגנונות שונים לעיצובי פנים. אגב, טיפים לעיצוב פנים אפשר למצוא כאן. לאחר שהחלטתם מה יהיה סגנון החלל שלכם, תוכלו לבחור טוב יותר את לוחות העץ והריהוט הנכונים להשלמת החדר, במקום ליצור דיסהרמוניה שתעשה רק ׳רעש׳ בעיניים.

לשלב עץ עם מתכת

כשמדובר בשילוב לוחות עץ בעיצוב החלל, אפשר לדמיין בקלות כמה יפה ישתלב העץ באלמנט ממתכת. למשל אי מטבח עשוי מעץ עם משטח מתכת מעוצב, שמיוצר בעזרת ריתוך אלומיניום, או ריתוך נירוסטה (תלוי במתכת בה בחרתם) לעיצוב אלמנט מסוים בבית.

שתי דוגמאות לשילוב עץ ומתכת בעיצוב הבית:

  •  עיצוב גרם מדרגות פנימי: אפשר לבנות את גרם המדרגות משילוב של לוחות עץ ומתכת. מסגרת גרם המדרגות תהיה ממתכת והמדרגות עצמן מלוחות עץ. מעקות נירוסטה למדרגות מעץ, יכולות ליצור יחדיו עיצוב נפלא. 
  • עיצוב חלונות: אפשר לבחור בחלונות עם מסגרות נירוסטה או אלומיניום משולבים עם תריסים מעץ. באופן זה אפשר ליצור שילוב של שני חומרים מנוגדים, המשלימים זה את זה באופן נהדר, האחד בעל מראה ׳קר׳, והשני בעל מראה ׳חמים׳ יותר.

קחו בחשבון שעבודות המתכת מעורבות מטבע הדברים בשירותי ריתוך של איש מקצוע שיוכל לבצע את העבודה לפי המתכת שבחרתם (למשל, רתך אלומיניום שיהיה מומחה גם לריתוך טיטניום או לריתוך נחושת).

כאשר אתם בוחרים לשלב עץ בעיצוב הפנים, אל תשכחו לקבוע קודם כל את סגנון העיצוב שאתם רוצים ליצור.

ערכת הצבעים בחלל המעוצב

לאחר שפתרתם את שאלת הסגנון, השיקול הבא יהיה ערכת הצבעים של עיצוב הפנים שלכם. אם כבר קיימת בחלל ערכת צבעים, יהיה עליכם להתאים לה את חיפוי העץ או ריהוט העץ.

  • בחירה בגוון עץ כהה מדי עלולה להכביד על שאר החדר, ולהשפיע על המראה כולו.
  • בחירה בגוון עץ בהיר מדי עלולה לגרום לערכת הצבעים הנועזת מלכתחילה, להיראות חלשה.

כלל אצבע טוב הוא:

  • אם אתם מעוניינים שהחלל יהיה פתוח, אוורירי וקליל, היצמדו לעץ טבעי מוכתם בקלילות.
  • אם אתם רוצים יותר עומק ודרמה, אפשר לשקול עץ מוכתם בגוון כהה יותר, שיתפקד כהדגש וכאמירה.

בנוסף, כשאתם מעצבים את המטבח הכולל גם מכשירים חשמליים, עליכם לזכור את החומרים מהם עשויים מכשירים אלה. כלומר, יהיה עליכם לשלב בין מרקמי העץ לבין החלקים הנוקשים של המתכות של התנור, המקרר וכדומה. כך תוכלו להעניק לחלל המטבח תחושה חמימה ומזמינה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: