פרקט למינציה או פרקטים אחרים ? בחירה בפרקטים מ-א' עד ת'

מעוניינים לחדש את הבית? רוצים להוסיף לו קצת יותר שיק וצבע בלי לשבור תוכנית חיסכון?

 

פרקטים הם דרך מעולה וחסכונית לתת לכל חלל בבית תחושה חמימה וביתית. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מעט מידע על פרקטים, כיצד לבחור אותם כראוי ומהם היתרונות והחסרונות של סוג זה של חיפוי.פרקט למינציה- עץ דחוס.

 

סוגי הפרקטים השונים- הכירו את פרקט העץ המלא.

ניתן כיום למנות שלושה סוגים עיקריים של ריצופי פרקט, השונים האחד מהשני בחומרים מהם הם עשויים, במראה שלהם וכמובן בתכונותיהם. הראשון הוא פרקט עץ מלא – זהו הפרקט המסורתי, אשר כשמו כן הוא, עשוי עץ מלא. פרקט זה מתאפיין במראה אצילי ויוקרתי, בעל גוון עץ ייחודי, הנותן תחושה טבעית וחמימה. ככלל ניתן לומר, שאורך חייו הוא הארוך ביותר מבין סוגי הפרקטים השונים, כתלות בביצוע פעולות שימור ותחזוקה נכונים כמובן.

 

מעבר לעובדה שפרקט עץ גושני הוא היוקרתי ביותר מבין סוגי הפרקטים השונים, כמה מחסרונותיו הם התחזוקה הדרושה לשמירה עליו, לצד רגישותו לשריטות. כמו כן, ומן הסתם, מחירו הוא הגבוה ביותר מבין כל שאר סוגי הפרקט. פרקט עץ מלא רגיש מאוד לרטיבות, ולכן מתאים לחללים יבשים כגון חדרי שינה או סלון, ובהחלט אינו מתאים לחדרי אמבטיה או שירותים.

 

פרקט רב שכבתי.

סוג הפרקט השני הוא פרקט רב שכבתי. מדובר בפרקט העשוי ממספר חומרים המונחים זה מעל זה בכמה שכבות מקבילות, כאשר רק השכבה העליונה עשויה עץ אציל ואיכותי ושאר השכבות עשויות מעץ פחות איכותי המעורב עם נסורת ודבק.

 

פרקטים רב שכבתיים מגיעים בדרך כלל עם מספר שכבות, הבאות לידי ביטוי בשם הפרקט - דו שכבתי, תלת שכבתי, חמש שכבות וכן הלאה. פרקט מסוג זה שומר על הגוון ועל התחושה הטבעית של פרקט עץ מלא, הוא עמיד בפני רטיבות ומחירו נמוך יותר לעומת פרקט עץ מלא. למרות זאת, מכיוון שמדובר בשכבות מודבקות, יש להן נטייה להיפרד עם חלוף הזמן ויש לקחת זאת בחשבון.

פרקט למינציה.

סוג הפרקט האחרון הוא פרקט למינציה. כאן מדובר בדרך כלל על פרקט דמוי-עץ המבוסס על תשתית HDF / MDF - עץ גרוס שנדחס לכדי מוצק, המדמה מראה של עץ מלא. פרקט זה נחשב פחות יוקרתי מסוגי הפרקטים האחרים, אך כבודו במקומו מונח – הוא הזול מבין כולם, הפשוט ביותר לתחזוקה ולשימור, והקל ביותר להסרה בעת הצורך.

 

אז איזה פרקט כדאי לבחור והיכן ניתן למצוא אותו?

כפי שהוצג לעיל לכל פרקט יש יתרונות, כמו גם חסרונות. הבחירה בין סוגי הפרקט השונים היא עניין אינדיווידואלי, אשר על כל אחד מאיתנו לשקול ולהחליט בעצמו.

 

פרקט למינציה עשוי להיות מועדף, לאור מחירו הזול והפשטות הכרוכה בתחזוקתו. הללו יימנעו מהתקנת פרקט עץ מלא, למשל, עקב אי עמידותו היחסית מפני שריטות ופגיעות. אחרים ישאפו דווקא לקנות את זה האחרון, שכן ברצונם להעניק מראה יוקרתי וטבעי לביתם. אין זה משנה באיזו עיר אתם מתגוררים, התקנת פרקטים מקצועית מתחילה ומסתיימת בשביעות רצונכם המלאה. הדבר היחיד החשוב הוא שאתם תאהבו את התוצאה הסופית, ותיהנו מהחיפוי שהותקן בביתכם.


את כלל סוגי הפרקטים ניתן לרכוש בשלל החנויות הקיימות בארץ לעיצוב ולתחזוקת הבית. תוכלו לעשות זאת אף בלי לצאת מדירתכם, באמצעות רשת האינטרנט המוכרת לכל. מומלץ לעשות סקר שוק מקיף או לברר עם חברים ובני משפחה שכבר עשו את הצעד הזה. בקרו בביתם וראו במו עיניכם כיצד נראה הפרקט ואיך הוא משתלב בחלל החדר. כך לא תיפלו על פרקט שבסופו של דבר לא תהיו מרוצים ממנו.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: