חידוש רהיטים עתיקים בשיטת עשה זאת בעצמך או בסיוע נגר

לאנשים רבים יש בבתים רהיטים שהתיישנו אבל שלא כדאי לזרוק. יש גם כאלה שקיבלו במתנה מהסבתא או האבא, מהדודה או הדוד איזה שהוא רהיט מיוחד, שעובר במשפחה מדור לדור. בנוסף, יש גם את אלה שירשו רהיטים ביחד עם עוד חפצים עתיקים ויש גם כאלה שאוהבים לקנות ענתיקות בשוקי הפשפשים או בירידים.

לא משנה באיזו דרך מגיע לידיים שלכם רהיט ישן או אפילו עתיק לא כדאי למהר ולהשליך. בכל המקרים הללו - חידוש רהיטים עתיקים יוכל להשיג יופי של תוצאות, לרוב מאוד מאוד מפתיעות. זהו צעד שיכול להוסיף יופי לכל בית, זהו צעד שיכול לחסוך כסף ולהביא מראה מיוחד בניחוח של פעם.

חידוש רהיטים עתיקים – הישן חוזר לאופנה

לא כל אחד יכול לבצע חידוש רהיטים בצורה מקצועית ומתאימה לדרישות, אך יש בהחלט מצבים שבהם ניתן לפעול בשיטת "עשה זאת בעצמך". על כל פנים, כדאי לדעת שסגנון של ריהוט ותיק, מכורסאות מרופדות, דרך ארונות מטבח או כונניות ספרים, וכלה במיטות עץ כבדות ובשידות בהחלט חזר לאופנה ובגדול. חידוש רהיטים עתיקים יכול להשיג תוצאות מצוינות, שקשה למצוא כמותן בריהוט המודרני. חלק מהרהיטים הישנים נעשו בעבודת יד של רבי אומנים, יש כאלה שיוצרו הרחק מכאן, בחוץ לארץ ולא בישראל ויש כאלה שיוצרו בישראל, אפילו עוד לפני שקמה המדינה.

היופי בבחירה לבצע חידוש נעוצה בכך שניתן להשיג תוצאות מצוינות על בסיס דוגמא ייחודית, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות של שיפוץ וחידוש. לעיתים, ניתן לבחור במראה סופי שיהיה מחוספס מעט ויראה מיד שמדובר בענתיקה של ממש. לעיתים, עדיף יותר לבצע חידוש שייתן מראה עדכני יותר גם לפריט הוינטג' הנאה, כך שתהיה התאמה לעיצוב הנוכחי של הבית.

צעד נכון כלכלית וסביבתית

מהלך של חידוש רהיטים עתיקים הוא מהלך חשוב מאוד, שכדאי מאוד לקדם ברמה אישית וציבורית. לא משנה אם מבצעים ציפוי מיוחד של פורניר לארון ישן ומקסים או שמשייפים וצובעים שידה מצוינת שצבעה התקלף, המשמעות לדעתנו ברורה בתכלית. מצד אחד, חידוש רהיט מונע את הפיכתו ברבות השנים לאשפה ומבטל את הצורך בפינויו למטמנה או לאתר הזבל הקרוב. מצד שני, זהו גם צעד שחוסך כסף, שכן במקום להשקיע ברהיט חדש ויקר, הרבה יותר נוח, פשוט וגם זול להשקיע בחידוש, החלפת ריפוד, תיקון מדף בארון, צביעה, משיכה בלכה וכן הלאה. בסופו של דבר, משלבים בכך תועלת לכיס, תועלת סביבתית ומניעת בזבוז מיותר.

שחזור בחומרים איכותיים

חידוש של פריט ריהוט כזה או אחר יכול להיעשות כלאחר יד אך כדאי, אם כבר בוחרים בצעד כזה, לעשות אותו כמו שצריך. חידוש של מטבחי פורמייקה, כיסאות ישנים, ויטרינות ואפילו דלתות, עדיף שיתבצע בחומרים איכותיים, לקבלת תוצאות מצוינות. מי שמחליף ציפוי ישן ומתקלף בציפוי באיכות ירודה יגלה עד מהרה שגם הרהיט המחודש לא נראה יפה וגם איכותו לא נשמרת כהלכה. מי שבוחר לוחות עץ וחומרי חידוש ברמה גבוה יקבל רהיט מצוין, בניחוח של פעם, עם מראה יפה ועמידות לאורך זמן.

גם כאשר בוחרים להחליף ריפודים לספה ישנה וגם כאשר בוחרים לצבוע פריט מסוים בצבע חדש, כדאי לבחור את האמצעים האיכותיים. בסופו של דבר, לא בכל יום ויום מבצעים צביעת פורמייקה ולא בכל שנה מבצעים חידוש של הריפוד. אז בין אם שוכרים לצורך העבודות איש מקצוע מומחה ובין אם עושים את פעולת החידוש והתיקון באופן עצמאי – חומרים טובים ואיכותיים הם הדרך הנכונה למראה המושלם. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: