חידוש רהיטים בצורה נכונה

אמנם הסופר המקראי הבטיח לבני ישראל כי אם ילכו בדרכי ה' הם יבורכו ב"וישן מפני חדש תוציאו", ואמנם אנחנו חיים בעידן שבו ישנם אינספור מוצרים חד פעמיים, את הסמארטפונים אנחנו מאמינים שצריך לשדרג כל שנה אם לא פעמיים בשנה ובאופן כללי אוהבים לרכוש פריטים חדשים ולהתהדר בהם - אבל כדאי לפעמים לעצור לרגע, ולשקול אופציה אחרת: חידוש. בפרט מומלצת האופציה של חידוש רהיטים, בין אם במסגרת הענקת מראה מחודש לכל הבית או למרחב שלם בו, ובין אם כשמדובר ברהיט בודד שמתיחת פנים תחדש ימיו כקדם.

היתרונות העיקריים של חידוש רהיטים

לאופציה של חידוש רהיטים ישנם 4 יתרונות עיקריים על פני רכישת פריטים חדשים:

1. כסף - רהיטים הם בין הפריטים היותר יקרים שאנחנו רוכשים, ובפרט אם חשובה לנו האיכות שלהם (ואגב, גם למי שקונה רהיטים בזול, כלומר כאלה המבוססים על לוחות עץ מעובד באיכות נמוכה, צפויה במקרים רבים הוצאה גבוהה שכן הוא יגלה שהעמידות של אותם רהיטים שעלותם נמוכה נמוכה אף היא כך שיש צורך להשקיע בהחלפתם לאחר זמן קצר יחסית ולא אחרי שנים רבות).

כך או כך חידוש רהיט קיים מחייב אותנו להשקעת משאבים צנועה הרבה יותר, ובמציאות הכלכלית של ימינו ולנוכח יוקר המחיה הגבוה מאוד בארץ, זהו שיקול משמעותי מאוד.

2. רגש - לא פחות חשוב מהשיקול הכספי הוא השיקול הרגשי: אמנם רובנו הורגלנו לחשוב שקניית פריטים חדשים היא חוויה מרגשת, אבל דווקא חידוש רהיט ישן, כזה שמלווה אותנו כבר כברת דרך של ממש וכזה שכבר טבועים בו זכרונות שונים, תתגלה ברוב המקרים ככזו המובילה לסיפוק רגשי עז יותר.

3. ייחודיות - בתקופה שבה כל אחד רוצה להשמיע קול ייחודי אין כמו רהיט שחודש, ובפרט אם הדבר התבצע על ידי איש מקצוע מיומן וקשוב לרצונות הספציפיים של כל לקוח, כדי לשקף את האישיות הייחודית של כל אחד מאיתנו.

4. ידידותיות לסביבה - המין האנושי הגיע למצב שבו אין לו ברירה, פשוט כך, אלא לחשוב גם על הסביבה ולא רק על עצמו. אמנם למרבה הצער לא כולם כבר עושים זאת, אולם מי שכבר כן מבין שהמשאבים בעולם מוגבלים ושאם לא נפנה לדרך שלושת ה-R-ים (Reuse, Recycle ו-Reduce, ובעברית מחזור, שימוש מחדש והפחתה) התוצאה תהיה קטסטרופלית, מבין גם למה עדיף לחדש רהיטים ולא לרכוש חדשים (גם אם את אלה הישנים לא משליכים אלא מוסרים בתרומה, למשל). כך לדוגמה שיפוץ ארונות מטבח הוא צעד בעל איכות אקולוגית גבוהה בהרבה מרכישת מטבח חדש.

איך אפשר לחדש רהיטים?

ישנן מספר דרכים לחדש רהיטים, וכמובן שלכל רהיט ישן מתאים טיפול "מתיחת פנים" אחר. באופן כללי כדאי לפנות לאנשי מקצוע שניחנים הן במיומנות הטכנית והן בתפישה אסתטית מגובשת על מנת שהרהיט המחודש.

כך למשל אם רוצים לחדש את המטבח אופציה אחת היא להחליף את דלתות הארונות - תהליך פשוט וזול כשהמבחר הרחב של סוגי פורמייקה מבטיח יצירת מראה אופטימלי למרחב.

אופציה נוספת של חידוש רהיטים היא ריפוד מחודש - כשבזכות מבחר הבדים והמרקמים ניתן להפוך את הכורסא הישנה למשל לרהיט עדכני ומלא חיים.

איך לצבוע רהיטים ישנים?

ישנם מקרים שבהם די לצבוע מחדש את הרהיט כדי לייפותו ולחדש את קסמו, ובפרט כך הדבר כשמדובר בחידוש רהיטי עץ.

במקרה שכזה חשוב מאוד לשים לב קודם כל לסלק היטב את הלכלוך, הכתמים ושאר השפעות הזמן מהעץ, וכן ללטש את המשטח אותו רוצים לצבוע. עוד יש להקפיד להשתמש בצבע המתאים לסוג העץ ובמידת הצורך לצבוע שתי שכבות - כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת לעשות זאת באופן האופטימלי.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: