על סוגי העץ וחומרי הגלם שמתאימים לריהוט המשרדי

המשרדים שלנו עמוסים לרוב בריהוט, המספק מענה לצרכים שונים. חלק מהריהוט יוקרתי ומסוגנן, חלק פשוט יותר. את חלקו אפשר למצוא במשרדים של הבכירים ואת חלקו במשרדים של העובדים הזוטרים. הריהוט יכול להוסיף לא מעט סטייל למרחב המשרדי ולשדר גם יוקרה ואיכות ברמה גבוהה. יחד עם זאת, ומעבר למראה שלו, ישנה חשיבות גם למידת איכותו ורמת עמידותו. חשוב שיהיה עשוי מחומרי גלם באיכות גבוהה כדי שניתן יהיה ליהנות ממנו לאורך שנים. הנה סקירה קצרה על סוגי העץ שמתאימים לריהוט המשרדי והמאפיינים שלהם:

פורמייקה

מי שמעצב מחדש את המשרד שלו עסוק בקנייה של ציוד משרדי בזול וגם ריהוט חדש שישרת אותו, את העובדים וגם את הלקוחות המגיעים לביקור. אחד מחומרי הגלם הפופולאריים כיום, כזה שממנו עשויים לא מעט רהיטים, הוא הפורמייקה. הפורמייקה משמשת כציפוי משטחים והיא עשויה בדרך כלל משתי שכבות. השכבה העליונה שלה מגיעה במגוון עצום של צבעים ואילו שכבת הבסיס היא חומה.

ישנם לא מעט רהיטי למשרד, העשויים מפורמייקה, כמו שולחנות, ארונות אחסון ועוד. היא אסתטית למראה וגם עמידה.

MDF

ה–MDF הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר כיום, כזה שמשתמשים בו לא מעט נגרים. הוא עשוי מסיבי תאית, משאריות של אבק שיוף וגם נסורת והוא נכנס לתודעתנו בסוף שנות ה-60 של המאה הקודמת. משתמשים בו בדרך כלל לייצור רהיטים שונים למשרדים וגם לבתים, כמו ארונות בעיצובים שונים, מטבחים ואפילו דלתות. מכיוון ששטח הפנים שלו חלק הוא יכול לשמש כבסיס מושלם שאפשר להדביק עליו פורמייקה ובכך לקבל ריהוט מסוגנן ויפה. מכיוון שמדובר בחומר אחיד מאד הוא גמיש ואפשר ליצור ממנו צורות רבות. הוא זול יותר מהעץ הטבעי ולכן יכול לספק מענה מצוין לאלה המחפשים ריהוט משרדי זול יותר. מכיוון שיש לו נטייה לספוח מים, פותח MDF מיוחד, העמיד בפני מים.

HPL

גם כאן מדובר בחומר גלם מבוקש מאד, כזה שניתן למצוא אותו בלא מעט רהיטים למשרד. ה-HPL מתאים לבנייה וגם לנגרות של ריהוט משרדי מסוגים שונים, של מחיצות, משטחי עבודה ועוד. הוא מגיע בתצורת לוחות בעוביים ובמידות שונות וגם בצבעים שונים: לבן או שחור. הוא ידוע ברמת העמידות הגבוהה שלו ואפשר למצוא אותו הן כלוח רגיל והן ככזה המעכב בעירה (ולכן מצוין למקומות שבהם יש חשש מפני שריפה).

העץ הטבעי

ישנם סוגים שונים של עץ, המשמשים גם הם לבניית רהיטים, לרבות רהיטים למשרד. זה יכול להיות עץ אלון, שנחשב למבוקש מאד, כזה היוצר מראה נהדר לרהיט והופך אותו לפריט עיצובי בלתי רגיל. אפשר מהעץ הטבעי ליצור רהיטים רבים מאד, אך יש לקחת בחשבון את העלות הגבוהה וגם את רמת הרגישות של חומר הגלם. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: