אילו סוגי עץ מתאימים לריהוט גן

ריהוט גן יכול להפוך כל גינה, גם גינה קטנה, לפינה קסומה. ריהוט זה, יכול להתאים גם למרפסת השמש שלכם. מכיוון שמדובר בחומר טבעי, הרי שהוא נעים למגע ונעים למראה. יחד עם זאת, ברור כי לא כל העצים דומים זה לזה ויש משמעות לחומר הגלם שממנו ייצרו את הרהיט. מהם העצים המקובלים, המתאימים לייצור ריהוט גן? מתי בוחרים ריהוט מעץ אורן? מתי עדיף טיק, קווילה או איירון ווד?

רהיטים מעץ אורן

עץ אורן נחשב למקובל מאוד לייצור רהיטים, הן בשל מחירו והן בשל תפוצתו הרחבה וקלות העיבוד. מדובר בעץ רך למדי שבדרך כלל לא משמש להכנת רהיט איכותי באופן מיוחד. על מנת שהרהיט יישמר יפה ולאורך זמן חייבים לנקוט בתחזוקה נכונה. יש לכסות את הרהיטים בימי גשם. חשוב מאוד לצבוע ולשמן את הרהיטים בקביעות. נדגיש כי לצד אורן מגידול מקומי יש גם רהיטים מאורן מיובא. רהיטים כאלה יהיו יותר עמידים ולרוב – יותר יקרים.

רהיטים מטיק בורמזי

הטיק נחשב לעץ חזק מאוד ויש לו יכולת עמידות טובה. רהיטים מעץ טיק בורמזי מאריכים ימים בצורה מרשימה למדי. אחת מתכונותיו הטובות ביותר של עץ זה, הינה העמידות המצוינת למים. רהיטים אחרים יהרסו די מהר בסביבה לחה, אלא אם יתבצעו טיפולים מתאימים וקבועים של צביעה ושימון והטיק הבורמזי איננו כזה. הוא ישמור על עמידות מצוינת, הרהיט לא ייהרס גם אם יתוחזק בצורה פחות מוקפדת. מומחים מסבירים שרהיטים מטיק נחשבים לעמידים גם בפני מזיקים, אודות לתכולת השמן הגבוהה יחסית של העץ. 

רהיטים מעץ קווילה

גם ריהוט גן מעץ קווילה שייכים לסוג האיכותי יותר, העמיד והחזק. העץ מאופיין בסיביו הצפופים המקנים לרהיטים עמידות וחוזק. תכולת שומן גבוהה מהווה חומר נוגד חרקים טבעי. עץ זה משמש לייצור רהיטים מסיביים וכבדים, בעלי מראה יוקרתי. כאשר מעבדים נכונה רהיטים מעץ זה, מקבלים רהיט עמיד במיוחד, אשר אינו נוטה לאבד את צבעו וקל מאוד לתחזק אותו.

רהיטי איירון ווד

העץ שאותו מכנים בשם איירון ווד איננו בדיוק זן ספציפי של עץ כמו האורן, האלון, האגוז או הטיק. מונח זה למעשה, בא לתאר כמה סוגי עצים שונים, שאפילו מגיעים ממדינות שונות. רהיטי גן המיוצרים מעץ זה מאופיינים בקשיחות רבה. בחו"ל ישנם עצים כאלה גם בצבעים כהים, אולם בארץ רהיטי איירון ווד מאופיינים בדרך כלל בצבע חום, עם נטייה לאדום. מלבד קשיותו, הוא בעל סגולה נוספת הראויה לציון: מדובר בעץ המתאפיין בעמידות כנגד מזיקים ואשר איננו נרקב בקלות. בניגוד לרהיטים שעשויים מעצים זולים יותר, כגון אורן, גם כאשר הרהיט מתיישן הוא לא מקבל צבע אפור ולא נעים. למעשה, יש הרואים ברהיטי האיירון ווד בעלי המראה המיושן משהו איכותי מאוד, כמו יין ישן וטוב.  

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: