הרצפה לובשת פישבון

הפרקט הקלאסי של אירופה מכה גלים בישראל

אם אתם מעצבים בית חדש, משפצים דירה או מתכננים חלל מסחרי או משרדי, סביר להניח ששמעתם על פישבון. ואם לא  – אז זה הזמן להכיר. כי פישבון הוא אחד מסוגי הפרקטים המרהיבים ביותר שיש.

פישבון הוא פרקט שמזכיר בצורת התקנתו את אדרת הדג (ומכאן שמו  FISH BONE) ומקנה לרצפה מראה גיאומטרי, אלגנטי ועשיר.  זהו למעשה פרקט עץ תלת-שכבתי איכותי, המבוסס על אריחים ייעודיים לצורת ההנחה הייחודית המאפיינת אותו.  

מאירופה של ימי הביניים עד המאה ה- 21

סיפורו של פרקט הפישבון מחזיר אותנו אחורה בזמן, הרחק לאירופה של ימי הביניים. כבר אז עיטרה רצפת העץ המרשימה הזו חללי פנים רבים - מבתים כפריים ועד טירות עתיקות עוצרות נשימה. עם השנים הוא עשה את דרכו לאחוזות הפאר ההוליוודיות, והפך לאחד מסמלי הסטטוס הבולטים באזור.

בשנים האחרונות, זכו פרקטי הפישבון לעדנה מחודשת בקרב אדרכילים ומעצבי עלית. בעיקר משום שהם משלבים בין הקסם המאפיין את העיצוב האירופי העתיק לבין עידן העיצוב החדש.

הם מתכתבים היטב עם כל סגנון ואמירה עיצובית, ובין שמדובר במשרד בסגנון היי טקי, לופט אורבני בית מודרני או מסעדה כפרית, הם תמיד עושה את העבודה. משדרגים את החלל ומעניקים לו מראה מרהיב ונגיעת רטרו-שיק מיוחדת.

עיצוב  עם פישבון 

השימוש בפישבון אינו מוגבל לחללים מסוימים, אך מכיוון שדוגמת הפישבון היא דומיננטית בפני עצמה, רצוי להעניק לה את הכבוד הראוי לה ולא ליצור עומס על-ידי ריהוט כהה ודרמטי או טפטים בעלי צבעוניות נועזת. מומלץ ליצור חלל מאוזן והרמוני, ולשלב את הפרקט בחלל שיש בו אלמנטים סולידיים.  

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי פרקט פישבון מתאים בעיקר לחדרים גדולים ו/או מוארים. בחדרים קטנים, חשוכים או בעלי חשיבות מינורית, מומלץ להתקין פרקט איכותי אחר.

מכיוון שהמאפיין הבולט ביותר של הפישבון הוא צורתו הגיאומטרית, מומלץ לשלבו בחכמה בסמוך לצורות גיאומטריות נוספות בחלל. דוגמה לדיאלוג הנדסי מוצלח הוא התקנת פרקט פישבון בסמוך לקיר לבנים.

 

התקנה היא כל הסיפור

כדי ליצור את אותה אדרת-דג בריצוף, יש צורך בהתקנה מקצועית וקפדנית של פרקט הפישבון. האריחים הייעודיים להתקנת פישבון הם צרים ויש להניחם זה בסמוך לזה בתשומת לב מרבית.

יש שלוש דרכים להתקין רצפת פישבון, וכל אחת מהן מייצרת מראה מעט שונה:

  • הראשונה, היא התקנה במקביל לקיר, שמתחילה בפינת החדר. הקורות מקבילות לקירות ומתקבל קו אלכסוני הנמשך לאורך החדר.
  • השיטה השנייה היא התקנה באמצע החלל תוך יצירת קו אלכסוני שהקורות שלו אינן מקבילות לקיר. בשתי השיטות הללו הקורה היא בצורת מלבן דק, שקצהו נפגש עם סוף המלבן שלפניו.
  • השיטה השלישית היא התקנה בסגנון הונגרי/צרפתי – התקנה זו קיבלה את שמה מהמדינות בהן הייתה ועודנה נפוצה ביותר, והיא נקראת גם התקנת שברון, משום שקצוות הקורות "נשברים" ונחתכים באופן שמפגיש אותן זו מול זו.

פרקטי הפישבון של LA LEGNO

פרקטי הפישבון מבית מותג העל הבלגי LA LEGNO המשווקים על ידי חטיבת הפרקטים של EGGER ישראל,  עשויים עץ טבעי שמקנה לרצפה מראה שמשתבח עם הזמן. הם חזקים ובעלי עמידות גבוהה בפני שחיקה ושינויי אקלים. הם בעלי מעכב רטיבות גבוה ועמידות גבוהה בפני לחות ובנוסף הם קלים לניקוי, אינם סופחים אבק ומבטיחים הנאה לאורך שנים.

לסיכום, אם אתם מחפשים ריצוף שהוא גם אלגנטי וקלאסי וגם טרנדי ואופנתי בעת ובעונה אחת, פרקט פישבון הוא הפתרון האידיאלי עבורכם.

בחרו בפרקט איכותי, על-מנת שתוכלו ליהנות לאורך זמן מכל היתרונות שלו וליצור חללים אסתטיים ונעימים במרחב הביתי ובכלל.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: