ריהוט חדר ילדים- אילו חומרים מומלצים להכנת ארון לחדר ילדים?

חדר הילדים הוא המקום בו הילדים מבלים לא מעט זמן בשעות הפנאי שלהם. אם בעבר חדרי הילדים שימשו אותם בעיקר לשינה מאחר ורוב שעות היום הם היו במוסדות הלימוד ולאחר מכן שיחקו בחוץ, הרי שהיום הילדים הרבה יותר ביתיים, הרבה יותר נמצאים מול המסכים והרבה פחות מבלים בחוץ. חדר הילדים צריך להיות לטעמם וצריך כמובן גם לעמוד בדרישות החוזק והאיכות בהתאם לחדר שהריהוט בו עלול להינזק ובבואנו לרכוש ארון לחדר ילדים יש כמה פרמטרים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון. אחד מהם הוא מאיזה חומר בנוי הארון והנה קצת מידע על חומרים מומלצים.

עץ טבעי

עץ טבעי בניגוד לחומרי גלם כמו סיבית או סנדוויץ' הוא חומר איכותי וחזק וכמובן ידידותי לסביבה. במיוחד אם יש לכם ילדים בגילאים שונים ובטח אם אתם מתכננים עוד להרחיב את המשפחה בשנים הקרובות עץ מלא הוא בשבילכם מכיוון שהוא יחזיק לכם מעמד שנים ארוכות. הוא חזק ויציב וניתן לשלב אותו עם חומרים נוספים כמו אלומיניום והוא אמור לשרוד גם את נחת זרועם של הילדים. חשוב לקחת בחשבון שהוא יקר יותר מחומרים אחרים אך כפי שציינו, הוא נחשב לאחד העמידים והחזקים ביותר שקיימים.

MDF

יש כאלו שיחלקו עלינו אבל אנחנו טוענים שגם ה-MDF הוא חומר מומלץ להכנת ארון חדר ילדים. ה-MDF הוא אומנם עץ תעשייתי העשוי משאריות אבק שיוף, נסורת וסיבי תאית אך הוא נחשב לחזק, חלק ודחוס היטב והוא בסיס מצוין להדבקת פורמייקה וחומרים אחרים. כמו העץ המלא, הוא נחשב לחומר שלא משנה את צורתו לאורך זמן. החיסרון שלו הוא שהוא סופח מים ומתנפח במהירות אך בחדר הילדים אין סיבה שהוא יירטב על בסיס קבוע. לחדר האמבטיה הוא פחות מתאים.

פרמטרים נוספים לבחירת ארון לחדר הילדים

כאמור, החומר ממנו עשוי הארון הוא חשוב אך הוא לא הכול ויש מספר פרמטרים שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים את הארון האידיאלי:

  • הגודל כן קובע – בארון חדר הילדים אתם יכולים לאחסן מבגדים וטיטולים ועד לצעצועים ומשחקים שייצברו הילדים במהלך השנים. חשוב שהארון יהיה גדול מספיק וחשוב שתעשו את החישובים שנוגעים לצרכים שלכם וכמובן שתיקחו בחשבון גם את השטח העומד לרשותכם לצורך פתיחת הארון.

  • בטיחות – חומרי הגלם צריכים להיות בטוחים ובשביל זה יש תקנים. חשוב שתבחרו ארון שעומד בתקן הישראלי שמוודא בין השאר שאין חומרים שעלולים להתגלות מאוחר יותר כרעילים.

  • עיצוב – מעבר לפונקציונאליות של הארון חשוב כמובן לתת את הדעת גם לפן העיצובי ואת זה עושים עם התאמת הארון לשאר האלמנטים בחדר.

יש חומרים שונים אותם כדאי לבחור כשמחפשים ארון לחדר הילדים אך חשוב לא פחות לשים לב גם לדברים נוספים כמו בטיחות, עיצוב וגודל.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: