הוראות תחזוקה לפרקט עץ בגמר שמן/לכה

כשמדובר ברצפת פרקט – ובמיוחד בפרקט עץ איכותי – אתם משקיעים ממיטב כספכם בידיעה שרצפה בבית היא דבר שלא מחליפים בכל יום, לא בכל חודש וגם לא בכל שנה. כדי לשמר את איכות הפרקט ואת מראהו גם בעוד שנים רבות, יש לטפל בו באופן קבוע בשימוש בערכת תחזוקה המשלבת:

1. סבון לניקוי והזנה – חשוב להשתמש בסוג התכשיר המתאים לגימור הפרקט שלכם ולעקוב אחר ההוראות בהתאם. שימוש קבוע בסבון המתאים לניקוי והזנה משמר את המראה האחיד והטבעי של רצפת העץ. 

2. הגנה מפני שריטות – תכשיר ההגנה זהה לשני סוגי הגימורים של פרקט עץ אך רק אופן השימוש בו שונה מעט בין הסוגים. אנו ממליצים על תכשיר ההגנה UNICARE X-MATT אשר מתאים לפרקט בגמר שמן טבעי או לכה, ומספק לרצפת הפרקט שלכם שכבת הגנה נוספת מפני שריטות, גם הזעירות ביותר, כך שהמראה המקורי של הרצפה נשמר.

 

תחזוקת פרקט עץ בגמר לכה

שימוש בתכשיר לניקיון והזנה:

סבון SOFT CLEANER פותח במיוחד לניקוי והגנה על רצפות בגמר לכה, וניתן להשתמש בו פעם ב-30 יום.

כדי לנקות פרקט עץ בגמר לכה בסבון SOFT CLEANER יש לערבב 25 מ"ל סבון עם 5 ליטר מים פושרים, ולנגב באמצעות מטלית לחה עם כיוון הסיבים.

שימוש בתכשיר הגנה מפני שריטות:

ניתן להשתמש בתכשיר UNICARE X-MATT מיד לאחר ההתקנה. לרענון מראה הרצפה מומלץ להשתמש בתכשיר לפחות פעם בשנה (בהתאם לעוצמת השימוש). יש להשתמש בכמות של 750 מ"ל תכשיר לכל 60 – 80 מ"ר וליישם על גבי הרצפה באמצעות בד מיקרו סיבי.

 

תחזוקת פרקט עץ בגמר שמן טבעי

שימוש בתכשיר לניקיון והזנה:

רצפת פרקט עץ בגמר שמן טבעי דורשת טיפול מעט שונה, ויש לנקותה בסבון המיועד לרצפות מסוג זה. תכשיר הניקוי WOOD SOAP, אשר פותח במיוחד לניקוי והגנה על רצפות בגמר שמן טבעי, מכיל שמנים מיוחדים ותמציות סבון המזינים ומנקים את העץ בו זמנית. ניתן להשתמש בסבון זה פעם ב-15 עד 30 יום.

כדי לנקות פרקט עץ בגמר שמן טבעי יש לנער את תכשיר הניקוי WOOD SOAP היטב לפני השימוש, ולדלל 100 מ"ל סבון ב-5 ליטר מים. יש לנגב את הרצפה בעזרת מטלית לחה וסחוטה היטב, ולהמתין לייבוש מוחלט לפני דריכה.

שימוש בתכשיר הגנה מפני שריטות:

יש להשתמש בתכשיר UNICARE X-MATT בפעם הראשונה מיד לאחר ההתקנה, ולהקפיד להשתמש מעת לעת בהתאם לעוצמת השימוש ברצפה וכאשר העץ נראה עמום ויבש למגע. יש להשתמש בכמות של 750 מ"ל תכשיר לכל 60 – 80 מ"ר וליישם על גבי הרצפה באמצעות בד מיקרו סיבי.

 

למידע נוסף על ניקיון ותחזוקה לפרקט עץ ואיתור התכשירים המתאימים לפרקט שלכם, צרו קשר עם מומחי הפרקטים של EGGER

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: