לוחות עץ לשימוש בדלתות פנים

בשנים האחרונות תחום עיצוב הבית צובר תאוצה רבה. ניתן לראות כי מגוון הרעיונות והפתרונות לעיצוב הולכים ומתגברים. דרישת הלקוחות הולכת וגוברת עבור מוצר איכותי מחד וכזה שלא יכביד מדי על הכיס מנגד. לכן, קיימות מגמות רבות בתחום זה אשר יוצרות אשליה של עץ מלא לדוגמה. בנוסף, לאט לאט נכנס התחום של הגנת הסביבה ובנייה ירוקה לתודעתם של אנשים. רבים היצרנים הפועלים בשיטה ירוקה - מחזור חומרים ישנים ויצירת רהיטים ומוצרים נוספים הקשורים באופן ישיר לעיצוב הבית. תחום חשוב אשר הולך וגובר בשנים האחרונות בכל נושא עיצוב הבית הוא דלתות הפנים.

אם בעבר, כל נושא דלתות אלו היה קל מאוד לבחירה - בסה"כ המבחר היה קטן מאוד וכלל קשת צרה מאוד של גוונים ועל סוג הדלת מבחינת הבידוד והמילוי לא הושם כלל דגש מיוחד. כלומר, אנשים היו מקבלים כסטנדרט דלתות פנים המורכבות ברובן משני ציפויים - מעין דיקטים אשר מכסים דלת במילוי לא איכותי כקרטון דחוס בצורת כוורת. ציפוי הדלת היה מקנה מחד מראה של עץ, אך הן הציפוי והן המילוי לא היו איכותיים. דובר על מילוי בדחיסות של פחות מ - 60%, ללא כל חומר דוחה רטיבות, טרמיטים ומעכבי בעירה. אולם, ככל שתחום דלתות הפנים החל לעמוד בקנה אחד כרהיט אשר משפיע ישירות על עיצוב הבית והנוף הכללי, כך למעשה החלו בהליכי שיפור הדלתות.

לוחות עץ- השימוש בדלתות פנים

בידוד (מילוי) הדלתות השתפר מאוד עם השנים. יצרנים רבים מנסים להימנע מאותו מילוי כוורת לא איכותי שבעבר. כיום, במידה ובוחרים במילוי זה, דחיסות הקרטון גבוהה בהרבה (80% ומעלה). בנוסף, החלו בייצור דלתות איכותיות בשם פלקסבורד (שבבי עץ דחוסים ומודבקים עם סיבי פשתן), דלתות אשר יוצרות בידוד איכותי הרבה יותר מבעבר. כמו גם, שילוב דלתות מעץ מלא, MDF ירוק וממוחזר ועוד. אולם שינויים ותמורות גדולות מגיעות גם בתחום הציפויים והחיפויים לאותם הדלתות וכמובן המשקופים.

כאמור, ציפויי הדלתות הפכו לתחום בפני עצמו. לעומת שבעבר, אנשים יכולים לבחור מבין מגוון רחב מאוד של צבעים וגוונים.כאלו אשר מאפשרים למעשה לכל אחד למצוא את שחיפש. ניתן לבצע מניפולציות רבות בדלתות אלו ולמעשה להדביק עליהם חיפויים איכותיים המקנים מראה מיוחד של עץ מלא לדוגמה. קיימים ציפויים מסוג פורניר למשל, מדובר בציפוי בעובי של כ-2 מ"מ בממוצע, אשר נחתך ישירות מעץ. למעשה מעניק תחושת דלת עץ מפני שאינו מעובד. שיטת הלמינציה למשל, היא שיטת הדבקת טפט מסוים היוצר אשליה אופטית של עץ ואילו בציפוי פורניר מדובר על עץ לא מעובד. בנוסף, קיימת האפשרות לצבוע דלתות בשיטת צבע בתנור, אשר מקבלים דלת עץ איכותית ויקרה בגימור גבוה.

לסיכום - האפשרויות גדולות מאוד לבחירת הגוונים והחיפויים לדלתות, חשוב מאוד לתת דגש כי בכל ציפוי וסוג בידוד בהם בוחרים, חשוב לוודא כי החומרים עשויים מחומר דוחה רטיבות ומזיקים וכמובן עם חומרים מעכבי בעירה. פעמים רבות כדאי לבחור בתעשיות עץ ירוקות אשר שומרות על הסביבה מחד היום ודואגים לסביבת ילדינו בעתיד. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: