סוגי עץ מתאימים לפרגולות ודקים

פרגולות ודקים יכולים לשדרג באופן משמעותי את החצר או הגינה שלכם. פרגולות משמשות בעיקר כפתרון הצללה לימות הקיץ החמים, אבל הן גם מתאימות לימי החורף הקרים ולכל עונות השנה. דקים מעץ עבור החצר או הגינה או המרפסת הפרטית שלכם, מוסיפים לאווירה ויוצרים תחושה חמימה ונעימה.

אחת הבחירות הכי משמעותיות בעניין היא כמובן, בחירת סוג העץ המתאים. בכדי לבחור בצורה מתאימה, יש קודם לדעת מהו ההיצע המוצע עבורכם בשוק ומהן הסגולות של כל עץ.

יתרונות בניית דקים עם סוג העץ המתאים

במאמר קצר זה, ננסה לעמוד על הסגולות של מספר פרגולות ודקים מעץ, תוך ציון היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. חשוב לציין שבכל מקרה לאחר התרשמות ראשונית, רק בעלי מקצוע מומחים לעניין יוכלו ביחד אתכם לבצע את הבחירה.

כל מקרה נידון לגופו ויש לראות את החצר או את הגינה או את המרפסת המתאימה, בשביל לקבוע מהו סוג העץ הנדרש. אם הגינה שלכם נמצאת במקום מוצל יחסית נדרש סוג מסוים, אך אם היא נמצאת רוב שעות היום בקיץ בשמש הקופחת, עדיף לבחור עץ שבו מתאים לבנות דק בגינה שלכם. בעלי מקצוע מכירים לעומק את כל הפרגולות והדקים הנדרשים ויכולים לתת לכם תמונה מדויקת של העניין.

סוגי פרגולות ודקים מעץ

עץ אורן נחשב לעץ נפוץ יחסית בתחום הבנייה של פרגולות ודקים. עץ אורן נוח יחסית לעיבוד והוא בעל עמידות גבוהה לפגעי מזג האוויר, הצבע הנפוץ הוא חום בהיר צהבהב ומחירו בשוק זול יחסית, זהו עץ נפוץ המשמש לבנייה יעילה ומהירה. עץ נוסף פופולארי בארצנו, הוא עץ גושני, זהו עץ דחוס המתאים לתנאי אקלים קיצוניים והוא בעל אורך חיים רב יחסית.

מחירו גבוה יותר מעץ אורן אך האיכות היא כמובן בהתאם. עץ יקר יותר אך מאוד איכותי הוא הארז, הוא מתאים במיוחד לפרגולות, הוא בעל עמידות גבוהה מאוד בפני נזקי עץ, ריקבון ומים.

השוני בין מחירי העץ והאיכות קיים

שלושת הסוגים הללו שונים מבחינת מחירם ומבחינת האיכות של העץ, לפעמים דק מעץ אורן יכול בהחלט לעשות את העבודה אך לפעמים פרגולה מעץ ארז הרבה יותר יעילה, תצטרכו אולי להשקיע יותר אבל זה משתלם בתווך הארוך.

כל בחירה של סוגי העץ המתאימים עבור הפרגולה שלכם היא עניין מורכב, הלוקח בחשבון שיקולים שונים ומגוונים, בנוגע למיקום הפרגולה או הדק, לגודל החצר או הגינה ועוד פרמטרים נוספים. עליכם לתכנן באופן מדויק את ההתאמה בין סוג העץ הנדרש לבין כל השיקולים האחרים.

מציאת בעלי המקצוע המתאימים

מציאת בעלי המקצוע המתאימים עבורכם, הוא תהליך ארוך הדורש זמן והשקעה אך משתלם מאוד בסופו של דבר. פרגולות ודקים נשארים איתנו לאורך זמן רב ולכן יש חשיבות לסוג העץ המתאים מבחינת עמידות לתנאים.

כל עץ דורש גם טיפול מיוחד ועליכם לדעת מה הטיפול המתאים וכיצד לבצע זאת כהלכה. אם אתם מרגישים שזמן והשקעה מרובה אינם אפשריים בשביל טיפול באופן שוטף, כדאי לבחור בעץ שמצריך פחות עבודה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: