איך לבחור רצפת פרקט לפי הפנג שואי

האם להתקין לאורך או לרוחב? איזה צבע ייצר הרמוניה? ואיזו כיוון פותח את הצ'י?

כמה עקרונות לריצוף בפרקט על פי הפנג שואי

אף אחד לא צריך להיות "רוחניק" מושבע כדי להרגיש לפעמים את הקארמה. ומה זה בכלל משנה אם מאמינים או לא? להקפיד על עקרונות הפנג שואי כשאתם מעצבים את הבית, זה אף פעם לא מזיק.

מה זה בעצם פנג שואי?

בגדול פנג שואי היא תורה שלמה הכוללת מספר שיטות לסידור ועיצוב הבית, המבוססת על שאיפה להגיע להרמוניה אנרגטית בין הבית לטבע באמצעות עקרונות של צורות וצבעים בעיצוב הפנים והנחתם בחלל. על פי הפנג שואי, בית או חדר מאוזן מבחינה אנרגטית חייב שיהיו בו פריט אחד לפחות מכל אחד מהיסודות: אש, אדמה, מתכת, מים ועץ. שילוב האלמנטים האלו יחד סוגר מעגל של הזנה אנרגטית.

כדי להתחיל לבנות את המעגל הזה אנחנו נלך על פרקט (יסוד העץ), כי אנחנו מאמינים שאנרגיה מתחילה ברצפה ומשם היא ממשיכה לכל רחבי החלל.

 

אז איך מרצפים בפרקט על פי עקרונות הפנג שואי?

כמו לכל האלמנטים בחלל, גם כאשר מדובר בריצוף, יש לבחירת החומרים, הצבעים, הצורות ולאופן סידורן חשיבות גדולה מבחינת הפנג שואי. היבטים אלה משפיעים על תיעול זרימת הצ'י ("אנרגיית החיים") בחלל הבית. בחירה בסידור לא נכון עלולה לחסום את זרימת האנרגיה וליצור בה ובחלל הבית אזורים "קפואים" או "מעופשים".

אף אחד לא רוצה בזה, כמובן, אז בואו נראה כיצד תוכלו ליצור את אנרגיית הפנג שואי הטובה ביותר באמצעות תכנון וסידור נכון של הבית והצורות, הצבעים והחומרים שבו.

צורה

מבחינת הפנג שואי, הכיוון שבו מסודרים לוחות העץ משנה את הדרך בה מתועלת האנרגיה ומנחה אותה בחלל הבית. בעזרת הסידור הנכון האנרגיה יכולה לזרום בחופשיות ללא חסימות בין החדרים, מבלי "לברוח" החוצה מן הבית, ולספק אווירה נעימה ורגועה. לכן השאלה שעליכם לשאול את עצמכם כשאתם מחליטים באיזה אופן יונח הפרקט, היא: "לאן הכיוון מוליך את האנרגיה?"

לדוגמה, כשמדובר בחלל ארוך וצר שבתחילתו יש דלת ובסופו חלון או דלת נוספת, רצוי שלוחות העץ לא יונחו לאורך החלל – מה שיגרום לצ'י לזרום החוצה מהבית, אלא לרוחבו – על מנת לתעל ולהשאיר את האנרגיה הרעננה בפנים, ולהטעין את הבית מבחינה אנרגטית.

לעומת זאת, בחלל גדול ופתוח תעדיפו להשתמש בסגנון של צורות מרובעות שיהווה בסיס יציב בעיצוב החדר וישמור על האנרגיה שבתוכו רגועה ושלווה. אם ברצונכם להוסיף צורות ספציפיות לריצוף הפרקט, כגון משולשים, יהלומים או כוכבים, בדקו כיצד הצורות הללו מתכתבות עם האלמנטים של תורת הפנג שואי והאם האנרגיה המתקבלת בחלל נעימה עבורכם.

צבע

מכיוון שהרצפה מייצגת את הבסיס של הבית מבחינה אנרגטית, כדאי לבחור בצבעי אדמה או צבעים ניטראליים שישתלבו בהרמוניה עם כל שאר הצבעים והטקסטורות שתבחרו לעיצוב הבית.

קיים מגוון רחב של צבעים וגוונים שעשויים להתאים לכם מבחינת פנג שואי, במיוחד כשמדובר בפרקט למינציה שטכנולוגיות הייצור החדשניות שלו פותחות בפניכם עולם שלם של אפשרויות עיצוביות. אפילו לבן או כמעט-שחור יכולים להתאים במקרים מסוימים, אם תיקחו בחשבון את האנרגיה שהם משדרים: הצבע הלבן מביא איתו אנרגיה של יסוד המתכת, ואילו הצבע השחור מביא איתו אנרגיה של יסוד המים.

חומר

שתי הבחירות היחידות שלא כדאי לעשות מבחינת הפנג שואי הן די מובנות מאליהן: לרצף את חדר השינה באריחים (שכן אף אחד לא אוהב לדרוך על רצפה קפואה דבר ראשון על הבוקר) ולהניח שטיח בחדר האמבטיה או במטבח (מה שיוביל להצטברות של רטיבות, חיידקים ועובש). מה שבטוח, מבחינת פנג שואי פרקט תמיד יהיה בחירה נכונה. ישנם כל כך הרבה סוגים של פרקט וכל אחד מהם מגיע בשלל עיצובים וצבעים, כך שוודאי תמצאו בדיוק את הפרקט המתאים עבור ביתכם ועבור כל אחד מהחדרים בו בהתאם לאורח החיים שלכם, אופן השימוש בכל חדר וסגנון העיצוב שבחרתם.

עבור חדר הילדים, למשל, פרקט שעם יהיה הבחירה המושלמת בשל היותו רך ונעים למדרך ובעל תכונות בידוד מפני רעש ושינויי טמפרטורות, בעוד הבחירה הנכונה עבור חדר הרחצה והמטבח תהיה פרקט פולימרי (SPC) המתאפיין בחוזק ועמידות יחסית בפני לחות, שחיקה ושריטות.

כדי למצוא את סוג הפרקט המתאים בדיוק עבור החלל שלכם כדאי להתייעץ עם מומחי הפרקטים של Feelwood שיסייעו לכם באדיבות רבה.

בחירת פרקט עץ לעיצוב חלל על פי תורת הפנג שואי

תורת הפנג שואי מעניקה אפשרויות רבות לעיצוב מסורתי יפיפה וגם לעיצוב מודרני ייחודי במראהו, אז אם אתם בוחרים פרקט עץ לחלל מעוצב על פי הפנג שואי, עצה מאיתנו – קחו את הזמן כדי לחקור את האפשרויות השונות. האנרגיה החדשה שתזרום בבית עוד תגיד לכם תודה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: