8 דגשים לצביעת לוחות עץ שונים

מכיוון שהעץ הוא חומר טבעי הוא עלול להתעוות, להתעקם, להיסדק ולהאפיר אם הוא לא מקבל את ההגנה הנחוצה. רהיטי עץ שנמצאים מחוץ לבית חשופים יותר לפגיעה שיכולה להיווצר בעקבות קרינה, לחות וגשם כך שהם דורשים תחזוקה רבה יותר מרהיטי עץ שנמצאים בתוך הבית. השמש החמה מפרקת את סיבי העץ וגורמת לו להיחלש ולדהות בעוד הגשם גורם להתנפחותו ועם הזמן לפירוק הסיבים שלו, אך אל דאגה, אם רהיט העץ שלכם נראה ישן ומוזנח תוכלו לשנות את מראהו.

להעניק לעץ הישן חיים חדשים– פשוט לחדש את העץ

אם אתם רוצים לחדש את רהיטי העץ שלכם במקום לרכוש ריהוט חדש שיכול לעלות הרבה כסף או אם אתם רוצים לשמור על הרהיט הישן משום שהוא קרוב לליבכם כדאי שתדעו שאפשר לשפץ אותו ולהעניק לו מראה חדיש ורענן על ידי צביעה. אנשים רבים מחליטים לחדש את רהיטי העץ שלהם באמצעות צבע לעץ, לכות ושמנים מיוחדים לעצים ואם יש לכם מה שנקרא "ידיים טובות" תוכלו להצטרף למעגל מחדשי הרהיטים.

לוחות עץ- טיפים איך צובעים

8 דגשים לצביעת רהיטי עץ

אם החלטתם להצטרף למחדשי רהיטי העץ כדאי שתדעו מספר דברים חשובים בנוגע לצביעת עץ. לפניכם 8 דגשים שיסייעו לכם לצבוע את העץ כהלכה:

1. העניקו לעץ טיפול מקדים – הטיפול יסייע לכם לקבל תוצאה טובה והרהיט יחזיק מעמד למשך זמן רב. הטיפול המתאים תלוי בסוג של העץ. אם העץ כבר נצבע בצבע או בלכה הוא יזדקק לטיפול שונה מאשר עץ שלא עבר צביעה. הכנת הרהיט תכלול גם ניקוי ופתיחת נקבוביות, פתיחת הנקבוביות תאפשר לצבע להיכנס לסיבים.

2. אם העץ עבר צביעה יש להסיר ממנו את הצבע הישן בעזרת שיוף עמוק. אפשר להשתמש בחומר ייעודי שמסיר צבעים מרהיטי עץ. יש לוודא שאותו חומר מתאים לסוג העץ.

3. סביר להניח שהרהיט מלא חריצים ושריטות. כדי לטפל בפגמים יש למלא אותם באמצעות חומר מילוי ותיקון. עבודת המילוי מתבצעת עם שפכטל גמיש. אחרי שחומר המילוי מתייבש יש לשייף אותו כך שיהיה ישר.

4. אם הרהיט לא עבר צביעה צריך רק לשייף אותו באופן בו הוא יהיה אחיד וחלק ורק לאחר מכן להתחיל בצביעה.

5. אם המטרה היא לצבוע גדר, דק או רהיט עץ ללא גימור אפשר למרוח שכבת חומר ייעודי שמגנה על העץ, כך העץ לא יפגע ממזג האוויר ויחזיק מעמד למשך זמן רב. לאחר שהחומר מתייבש אפשר לצבוע את העץ.

6. אפשר לצבוע את העץ במגוון צבעים ייעודיים או למרוח עליו לכה. הלכה גורמת לעץ להראות מבריק ומגנה עליו ממזיקים, שריטות וכתמים.

7. חשוב להכין את הצבע לפי הוראות השימוש ולהקפיד על מספר השכבות והדילול.

8. יש לצבוע את הרהיט באמצעות מברשת צביעה עדינה ואיכותית ולבחור בצבע שמתייבש באיטיות יחסית. צבע שמתייבש לאט ימנע סימנים של מריחות וייצור מראה אחיד.

צביעת עץ תאפשר לכם לשנות את מראה הבית וליהנות מאותו הרהיט ששירת אתכם למשך תקופה. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר יש לרכוש את החומרים מחברה מקצועית שמתמחה בתחום ומשווקת לכה וצבעים ייעודיים לעץ. כמו כן, כדאי לבחור בחברה שמשווקת חומרים ידידותיים לסביבה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: