חריטה ידנית או חריטה בלייזר על עץ

באופן היסטורי, השימוש בחריטה בעץ נעשה לצרכי הדפסה. עודפי העץ נחתכו מתוכו והדמות שאמורים להדפיס הייתה עולה על פני השטח של העץ. חריטה זו נעשתה בעבר ביד. היום, טכניקות מודרניות של חריטה על עץ כוללות שימוש במכונות חיתוך בלייזר והן פועלות מהר יותר ובעיליות רבה יותר.

החרט, גם בעת חריטה בלייזר על עץ, צריך להחליט קודם כול מהי מטרתו של העץ החרוט. אם הוא אמור לשמש לקישוט בלבד, כלי חריטה ידני יכול לשמש אותו היטב, אבל אם קווי החריטה צריכים להיות מדויקים ומעודנים, אזי יהיה צורך במכונת חריטה טובה, ועדיף, מכונה שפועלת באמצעות קרן לייזר.

בחירה במכשיר המתאים לחריטה בלייזר

העלות של מכשירי חריטה בלייזר ירדו לאורך השנים, מה שהופך אותם לאפשרות זולה למדי לחריטה בעץ. מכונות אלה הן אמנם אוטומטיות, אבל, המפעיל צריך ללמוד כיצד להגדיר את החריטה באופן מדויק, כדי שהלייזר יחרוט בדיוק את העיצוב המבוקש.

חשוב לבחור במכונה לחיתוך בלייזר שיכולה להתמודד עם נפח העבודות שהמפעיל מתכנן לחרוט, כמו גם עם סוג החריטה שהוא רוצה לבצע.

צריך לקחת בחשבון שגודלו של המכשיר עשוי להכתיב את גודל העץ שאפשר יהיה לחרוט בעזרתו. כדאי לבחור במכונה פשוטה לתפעול ומותאמת לתוכניות העיצוב של המפעיל שישתמש במכונה גם כדי ליצור את העיצוב שלפיו ייחרט העץ.

בחירה בעץ המושלם לחריטה בלייזר

עץ יכול להיות אחד החומרים המאתגרים ביותר לחריטה בלייזר. זאת, בעיקר בשל חוסר העקביות שמאפיינת את העץ. תוצאות החריטה יכולות להיות שונות, גם כשמדובר בסוגי עץ זהים ובעלי אותו גוון.

תכונות העץ שמתאימות לחריטה בלייזר: באופן אידיאלי, זהו סוג של עץ שמכיל מידה גדולה של שרף, בגוון בהיר, ועץ שלא ניחן בגרעיניות גבוהה. עם זאת, בשל היותו של העץ מוצר של הטבע, לא תמיד העץ האידיאלי לחריטה הוא גם בר השגה.
פלטות עץ- חריטה

הכנת סדנה לחריטה ידנית בעץ

לשם חריטת עץ בעבודת יד, החרט יצטרך לרכוש כלים שמתאימים לחריטה ידנית. קיימים כלי חיתוך רבים עבור חריטת עץ מדויקת, וכל כלי מתאים לסוג שונה של חתך. זה עוזר כאשר מחליטים מראש איך העיצוב צריך להיראות וכך גם יודעים באילו כלים צריך להשתמש כדי לבצע את החריטות.

מומלץ להשתמש בכלים איכותיים שקרוב לוודאי יהיה פחות רגישים לנזקים ויספקו חיתוכים מדויקים יותר.

והכי חשוב, לדאוג שסדנת העבודה תהיה מרווחת ומוארת היטב, במיוחד כשמדובר בחריטה ביד. זהו תהליך מייגע שדורש סבלנות ויד יציבה. חשוב שהסדנה תוגדר כך שמראש תמנע תאונות ותאפשר לחרט לעשות את עבודתו ללא הפרעה. חייבים להתקין תאורה טובה כדי שהחריטה בעץ תיעשה תוך תשומת לב לכול הפרטים הקטנים ביותר.

אם יש כוונה להתקין בסדנה מכשיר לחריטה בלייזר, צריך לוודא שאכן יהיה מספיק מקום למכשיר, וחשוב להציב אותו במקום שבו השימוש במכשיר לא יסכן את המשתמש.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: