מידע על חיפוי עץ לקיר פנימי

עץ הוא חומר גלם נפוץ במיוחד, ואך טבעי הוא שכך יהיה שכן לעץ שלל יתרונות ובראשם המראה שובה העין ושובה הלב שלו. הבתים שלנו מלאים בפריטים שיוצרו מחומר גלם זה וכשחושבים על כך ממש מתבקש להשתמש בעץ גם לטובת חיפוי קירות פנים.

היתרונות של חיפוי עץ לקיר פנימי

חיפוי קירות פנים בעץ הוא קונספט מרובה יתרונות.

ראשית, בידוד: חיפוי קיר אחד או מספר קירות מבודד את המרחב טוב יותר מהחוץ, וכך הוא הופך חמים יותר בחורף, קריר יותר בקיץ ושקט יותר לאורך כל השנה.

שנית, עניין: קיר שמחופה עץ הוא לא עוד קיר בטון בנאלי אלא קיר שמושך אליו תשומת לב, מצהיר "הנני כאן" ומבהיר כי בני הבית, שבחרו להתקין את אותו חיפוי עץ, הם אנשים מעודכנים שיודעים מה הם עושים.

שלישית, יופי: מעבר להיותו יוצר עניין, חיפוי עץ לקיר פנימי הוא גם יפה עד מאוד. מנעד האפשרויות הרחב ושלל הגוונים והצורות בהם מגיעים החיפויים מאפשרים לכל אחד להתאים את החיפוי למרחב שבו הוא יותקן והתוצאה פשוט מרהיבה.

רביעית, אנרגיות חיוביות: עץ תמיד משרה סביבו אנרגיות נעימות במיוחד של הרמוניה, חיבור לטבע, שורשיות, יציבות, נינוחות ועוד - וחיפוי קיר פנימי, שכאמור מטבעו הינו דומיננטי, משרה אנרגיות שכאלה בעוצמה גבוהה במיוחד.

וכשמוסיפים לכל היתרונות הנ"ל את העובדה כי התקנת החיפוי אינה מורכבת מדי (ישנם אף כאלה שיכולים לעשות זאת במו ידיהם) מבינים מדוע פיתרון עיצובי זה הופך לרווח יותר ויותר. אגב, אם מסיבה זו או אחרת נמאס לכם מהחיפוי ניתן לפרקו בקלות ולהשתמש בעץ לטובת חידוש רהיטים למשל או כל שימוש מחדש אחר.

איפה כדאי להשתמש בחיפויי עץ לקירות פנים?

באופן עקרוני, ניתן להתקין בכל חדר ובכל מרחב לוחות עץ לחיפוי קיר פנימי , הן בבתים פרטיים והן בבתי עסק, אולם ישנם מרחבים להם הוא מתאים יותר וכאלה להם הוא מתאים קצת פחות.

כך למשל במטבח פחות מומלץ לחפות קיר בעץ, בעיקר בשל העובדה שבמקום זה מעצם הווייתו הקיר יהיה חשוף לסכנת דליקה. באמבטיות, לעומת זאת, על אף הסברה הרווחת שעץ ומים לא הולכים יחד בהחלט ניתן לחפות קיר בעץ אם רק רוצים - בחירה של עץ כמו איפאה, שאינו מתרגש מלחות ורטיבות, תבטיח עמידות לאורך שנים רבות רבות.

בסלון ובמרחבים המשמשים לאירוח באופן כללי מומלץ במיוחד החיפוי בעץ, שהרי במקומות אלה אנחנו מבלים זמן רב יחסית והם גם אלה שהכי חשוב לנו לייפות ולהפוך למיוחדים ומעניינים. גם בחדרי שינה תוספת של חיפוי עץ לאחד הקירות יכולה לתרום יופי רב וכן ליצור תחושה רומנטית להפליא.

אילו עצים מתאימים לחיפוי קיר?

כמעט כל סוגי העצים מתאימים לחיפוי קיר, וזאת גם אחת הסיבות לכך שישנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות למי שמחליט להתקין חיפוי עץ לקיר פנימי.

בין האופציות הרווחות: אורן על סוגיו השונים בזכות המחיר הנמוך והגוונים הבהירים שמשרדים חמימות ומאור פנים, הסידר בעל הגוונים הצהבהבים והאדמדמים שעוטפים כל מרחב בתחושות נעימות, האגוז האפריקאי רב הרושם, הארז בעל יכולות הבידוד הגבוהות, אלון מעושן, טיק בורמזי למי שמבקש מראה יוקרתי במיוחד וישנן כאמור עוד אפשרויות רבות.

איך לשמור על חיפוי העץ?

על מנת שחיפוי העץ יתרום לאסתטיקה של החדר לאורך שנים רבות רצוי לשמור עליו, כשבסך הכל מדובר במאמץ לא רב.

למעשה ברוב המקרים די בניקוי יסודי של לוחות העץ אחת לשנה פחות או יותר, ובצביעתו בלכה מיוחדת - זו המשמשת גם לטובת חידוש רהיטי עץ - אחת למספר שנים (המספר המדויק משתנה בהתאם לסוג העץ והמאפיינים הייחודיים של המרחב בו מותקן החיפוי).

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: