ה EGGER שלך תמיד ירוק יותר

כל מה שאתם צריכים לדעת על המדיניות האקולוגית של EGGER

 

כבר שנים שכולם מדברים על בנייה ירוקה. כזו שמתחילה בתכנון ירוק. כזו שרואה את החיסכון העתידי בהוצאות האנרגיה. שמבצעת העמדה נכונה למבנה בשטח. שמגדירה בצורה מיטבית הצללות לפתחים בהתאם לעונות השנה וקובע את כיווני האוורור הטבעי.

אבל כולנו יודעים שבנייה ירוקה באמת מתבטאת גם בבחירת אלמנטים, חומרים ומוצרים ירוקים. מוצרים שמיוצרים על פי סטנדרטים אקולוגיים. ובדיוק מהסיבה הזו, שימוש במוצרי העץ של  EGGER. הוא אידיאלי לבנייה ירוקה.

 

חומרי גלם

 EGGER   משתמשת אך ורק בחומרי גלם שמקורם בעצים שגודלו ביערות מנוהלים, וכל מוצרי החברה נושאים את התקן האירופיPEFC  . בנוסף, בחברה מקפידים על כך שכל הליכי הייצור של מוצרי העץ, משלב חומרי הגלם ועד למוצר המוגמר, מפוקחים ומתבצעים תוך מזעור הפגיעה הסביבתית.

 

עמידה בתקני איכות סביבה בינלאומיים

מרבית מפעלי חברת EGGER הפועלים ברחבי אירופה, עומדים בתקן האקולוגי הבינלאומי 14001 ISO ואף זכו באותות ובהכרה, על רמת הידידותיות לסביבה המשולבת בתהליך הייצור שלהם. תקן 14001 ISO מחייב ארגונים לנקוט אמצעים למען איכות הסביבה בתחומי הייצור, השירות והאחזקה, לזהות ולנהל השפעות סביבתיות, להגדיר יעדי איכות סביבה, לצמצם בהוצאות על צריכת אנרגיה, לייעל תהליכי עבודה ועוד. מפעלים נוספים של חבר EGGER עומדים בתקן האקולוגי 50001 ISO, המבוסס על חיסכון בצריכת אנרגיה ועלויותיה. 

מיחזור

חברת EGGER משקיעה משאבים רבים בטכנולוגיות של שימור משאבים ומשלבת חומרים ממוחזרים בתהליך הייצור. החברה מפעילה מיזמי מיחזור תחת השם Timberpak, בהם מעובד ומשודרג עץ המתאים למיחזור ומנותב לייצור לוחות סיבית, לצד קשת רחבה של מוצרי עץ ממוחזר אחרים.  כמקור לעץ הממוחזר, משמשים רהיטים, לוחות עץ, אריזות עץ וכיוצא בהם, כל זאת, לאחר שהעץ המרכיב אותם עבר בדיקה קפדנית, כדי לוודא שהוא באיכות המתאימה ועומד בדרישות קווי הייצור.

יצירת אנרגיה מתחדשת

גם העץ הממוחזר שאינו איכותי מספיק לשמש לייצור מוצרי עץ, לא מתבזבז. בחברת EGGER  מייעדים אותו להפקת אנרגיית ביומסה, אנרגיה המופקת מחומרים אורגניים ונחשבת ידידותית לסביבה. אנרגיית הביומסה, המשמשת רבים ממפעלי חברת EGGER, מאפשרת להם לחסוך כ-746,000 טונות של פליטות פחמן דו חמצני (CO2) בשנה. בסך הכול, כשלושה רבעים מפליטות הפחמן הדו חמצני לצורכי הפקת אנרגיה במפעלי החברה, מגיעים מחומרי בעירה טבעיים.

מזעור השינוע ותעבורה ידידותית לסביבה

גם שינוע מוצרים ממקום למקום בכלי רכב מזהמי אוויר, פוגע בסביבה. בחברת EGGER חשבו גם על זה, ולכן העבודה על כל סוגי מוצרי העץ שלה, מלוחות הסיבית וה-MDF ועד לפרקטים למיניהם, מתבצעת במנסרה אחת, ללא צורך בהעברות מיותרות.  שינוע העצים מהיער למנסרה, שממנה לא ניתן להימנע, נעשית באמצעות תחבורה ירוקה, קרונות רכבת, מה שחוסך למעלה מ-5,800 נסיעות של משאיות בשנה. 

לסיכום, חברת EGGER מאפשרת לכם להתוודע  ל"טביעת הרגל האקולוגית" של כל מוצר שלה, באמצעות EPD (Environmental Product Declaration) "ההצהרה הסביבתית של המוצר". בהצהרה תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש, מתיאור המוצר, דרך אישורים ודו"חות מאפיינים, מרכיבים, תהליכי הייצור שלו וכמות הפסולת שהמוצר יותיר אחריו.

 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: