6 טעויות נפוצות בביצוע שיפוץ ארונות מטבח

עם הזמן, גם ארונות מטבח איכותיים ומעולים עוברים תהליכים של התיישנות ובלאי. לעיתים, הארונות הישנים עדיין נראים יפים במידה בלתי מבוטלת, אך המראה המיושן מעורר חשק למראה חדש ועדכני יותר. מכיוון שארונות מטבח חדשים עשויים לעלות בכסף רק ולא תמיד רוצים להשקיע סכום ניכר, יש אפשרות לבחור בצעד חלופי שיכול להיות מוצלח מאוד - שיפוץ ארונות מטבח. לכל מי שחשב על האפשרות הזאת נקדים ונזהיר שמי שיבצע טעויות, עשוי להוציא לא מעט כסף וגם לקבל מראה ועיצוב לקויים ולא מוצלחים.

1. שיפוץ ארונות מטבח בצבע לא מתאים

ישנם מקרים שבהם על פי מרכיבי הארון ובהתאם למצבו, ניתן בהחלט להסתפק בצביעה כמרכיב המרכזי של החידוש. עם זאת, לא לכל ארון ולא בכל מקרה הצעד הזה יניב את התוצאות המקוות. אסור לבחור בצבעים שאינם מיועדים לשימוש על גבי חומר הגלם ממנו עשוי הארון. במידה ומדובר בארון עץ, יש לבחור חומרי צבע וגימור מתאימים. יש לשים לב שהצבע יהיה נכון וחשוב גם לבצע התאמת גוונים נכונה, כך שהארון המחודש יתאים למראה הכללי של המטבח.

2. חיפויים מתאימים

מלבד צביעה בצבע לא מתאים או בגוון שגוי, קיימת אפשרות לבצע טעות נפוצה שנובעת מבחירה שגויה בחומרי חיפוי וציפוי. כאשר מתלבטים בין אפשרויות שונות כגון פורניר או פורמייקה, כאשר רוצים שמראה הארונות המחודשים יהיה באמת יפה ובאמת מיוחד, כדאי לפנות ליצרני ציפויים וחיפויים לצורך התייעצות. אנשי מקצוע שבאמת מכירים את סוגי הלוחות השונים המשמשים לציפוי ארונות ורהיטים, אנשי מקצוע שבקיאים בהתאמה הנכונה בין חומרי הגלם השונים, בהחלט יכולים להבטיח תוצאות טובות יותר וגם – עמידות יותר.
ארונות מטבח- טעויות נפוצות בשיפוץ

3. במקום החלפת דלת

טעות נפוצה נוספת שרבים מבצעים במהלך או לפני שיפוץ ארונות מטבח היא המחשבה שחידוש איכותי מבוסס על החלפת הדלתות. אמנם, לעיתים אין מנוס מהחלפת הדלתות של כל הארונות כאשר רוצים לקבל מראה ועיצוב חדשים לחלוטין, אולם לא תמיד יש הכרח לנקוט צעד כזה. אפשרות טובה היא לבחור חיפויים חדשים, שיקנו גם לדלתות הקיימות את המראה הנכון. לעניין זה, אנו ממליצים לשים לב לסעיף מספר 2 לעיל, על חשיבות הבחירה הנכונה, בציפויים הנכונים.

4. החלפת תאורה

רבים נוטים לחשוב בטעות ששיפוץ של ארונות מטבח ישנים והקניית מראה מעוצב וחדיש מספקים כדי ליהנות מתוצאה מצוינת. למעשה, גם ארונות מטבח מעוצבים ויפים להפליא אינם מספיקים כאשר לא נותנים את הדעת על תאורה הנכונה. אם במטבח שלכם יש גופי תאורה ישנים וכעורים, אם עוצמת התאורה לא מספקת, חשוב ללוות את השיפוץ בהחלפת גופי התאורה כדי מהטבח כולו ייראה חדש באמת, מואר וגדול יותר.

5. חידוש ושמו פרזול

לא כדאי לשלול את האפשרות של החלפת חלקי פרזול בארונות הישנים, לקבלת אפקט מעניין ומיוחד במינו. למרות שארונות חדישים לעיתים נראים נהדר ללא ידיות, יש אפשרות לקבל מראה מיוחד במינו בזכות מגוון רחב של ידיות וחלקי פרזול בעיצובים מפתיעים. אולי לא לכל אחד זה מתאים, אבל בלי לבדוק – אפשר להפסיד מראה מחודש ויוצא מהכלל.

6. לא לוותר על השוואה

חידוש או שיפוץ של הארונות במטבח יכול להשפיע לטובה על מראה המטבח כולו ועל נוחות העבודה. יחד עם זאת, מפתיע לגלות שקדחת השיפוצים עלולה להוביל לטעות שמתבטאת בוויתור על השוואה. חשוב להשוות ולבדוק אפשרויות שונות של שיפוץ, חשוב לבדוק את בעלי המקצוע השונים, כדאי לקבל כמה הצעות מחיר ולא להתרשם מההצעה הראשונה שהוגשה לכם.  

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: