ארונות מטבח מעוצבים - השימוש בפורניר ופורמייקה

אחת המגמות הבולטות בעשור האחרון היא המשקל ההולך וגדל שאנחנו מייחסים לאסתטיקה בחיינו. בהתאם, מושקעים משאבים רבים יותר - זמן, כסף, מחשבה, יצירתיות וכו' - בהפיכת מרחבי הבית השונים ליפים ככל האפשר, ומאחר שמגמה מובהקת נוספת היא התעצמות חשיבותו של המטבח כמקום מרכזי בבית (גם בגלל שאנחנו משקיעים יותר זמן בהכנת אוכל וגם בגלל שהוא הופך למרכז מפגש לבני הבית) הרי שבמסגרת עיצוב הבית חלק משמעותי מהמשאבים מוקדש לעיצוב המטבח.

אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על מראה המטבח, כל מטבח, הוא הארונות, כך שאך טבעי הוא שנחפש ארונות מטבח מעוצבים - ובאופן טבעי גם ההיצע יהיה רחב למדי.

ארונות מטבח מעוצבים - לא על חשבון הפרקטיות

חשוב להדגיש: אמנם לארונות מטבח יפהפיים יש תרומה נכבדת לאיכות חיינו - בזכותם כל כניסה למטבח הופכת לנעימה במיוחד ומספקת לנו רגעי נחת לנוכח המראה היפה - אבל קודם כל חשוב להתייחס לצד הפרקטי והפונקציונלי.

גם הארונות מרהיבי העין ביותר לא יספקו לנו את הנחת המיוחלת אם הם לא יספקו גם פתרונות אחסון יעילים, ולמעשה גם בבתים שבהם המטבח אינו מוקד של עשייה קולינרית, וישנם בתים כאלה כמובן, עדיין חשוב הפן הפרקטי של הארונות.

מסיבה זו, כשמחפשים ארונות מטבח השאלה הראשונה היא לא המראה שלהם אלא "מהם הצרכים שלנו?" - ומהם יש לגזור את מבנה הארונות האופטימלי עבור הבית הספציפי. לאחר מכן ניתן לעבור לנושא העיצוב.

ארונות פורניר

אחת האופציות הרווחות בדרך לארונות מטבח מעוצבים היא שימוש בפורניר.

פורניר הוא שכבה דקה (כ-2 מ"מ) של עץ טבעי, והיא משמשת לציפוי גוף הארון שעשוי MDF או סנדוויץ'. מאחר שעץ טבעי לא רק נתפש כיפה, ובצדק כמובן, אלא גם מעורר תחושות נעימות במיוחד ותמיד מוסיף פן יוקרתי למטבח הרי שמטבחים עם ארונות פורניר תמיד מושכים אליהם תשומת לב ומחמאות.

את הפורניר ניתן לייצר ממגוון רחב במיוחד של עצים: אגוז אפריקאי, אלון, אשור, אדר, וונגה, זברנו, אמבויה ועוד ועוד, כך שכל אחד יכול בזכות הדבקת פורניר להגיע למראה האופטימלי מבחינתו. בפרט מתאימה האופציה של ארון פורניר למטבחים כפריים.

ארונות פורמייקה

אם בעבר הפורמייקה הייתה מזוהה עם חוסר טעם מזעזע ועם המטבח של סבא וסבתא (ולא בהקשרים חיוביים), הרי שבשנים האחרונות אין כמעט מעצב מטבחים שלא ממליץ על האופציה של מטבחי פורמייקה מעוצבים. סיבה אחת לכך היא השתכללות הטכנולוגיות המייצרות את הפורמייקה, כך שהיא איכותית יותר ועמידה יותר ובפרט לא מתקלפת ויוצרת מראה מוזנח. סיבה שנייה היא הפופולריות הגואה של העיצוב המסוגנן והמצועצע, כשפורמייקה יכולה לתרום צבע עז מבע לכל מטבח.

בכל מקרה, כשמדברים על ארונות פורמייקה הכוונה היא לארון שגופו עשוי עץ מתועש והוא מצופה בלוח פורמייקה בעובי של כמילימטר פחות או יותר. הפורמייקה ניתנת לניקוי בקלות וביעילות, כך שמראה המטבח נשמר לאורך זמן, ובנוסף ניתן לבחור מבין מגוון רחב מאוד של עיצובים - בין אם גוון אחיד שאותו ניתן לבחור מבין כל סקאלת הצבעים המוכרת לנו, בין אם מראה דמוי עץ (שאגב, פחות מומלץ ע"י מעצבים רבים שלתפישתם אם כבר פורמייקה עדיף לבחור במראה הצבעוני ולא בחיקוי של חומר אחר) ובין אם הדפס דיגיטלי שמאפשר לנו להקנות לארונות המטבח כל מראה שנרצה.

בפרט מתאימה אופציה זו כשמדובר במטבחים מודרניים.

תאורה

התרומה של פורניר או פורמייקה למטבח היא משמעותית ורבת נוכחות בכל מקרה, אבל על מנת להבליט אותה משתמשים מעצבי מטבחים רבים בתאורה.

חשוב להדגיש כי שילוב תאורה במסגרת ארונות מטבח מעוצבים הינו תורה לכל דבר, ובהתאם, על מנת שהתוצאה תהיה מרהיבת עין במיוחד, מומלץ בחום להתייעץ עם מעצבים בעלי ניסיון בתחום ספציפי זה.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: