סוגי עץ הנפוצים ביותר עבור דלתות פנים וחוץ

עומדים לשדרג את דלתות הפנים/חוץ בסביבת המגורים? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על אודות סוגי עץ הנפוצים ביותר עבור דלתות פנים או דלתות חוץ.

דלתות פנים ודלתות חוץ מיוצרות כיום ממגוון מרשים ואיכותי של חומרי גלם, כאשר הנפוץ והפופולארי מביניהם הינו עץ. ברוב המקרים, דלתות חוץ הן דלתות בעלות חזות מרשימה ומעוצבת והן מיוצרות מעץ מלא, כאשר ידיות הדלת מגיעות בפרזול ברזל ייחודי. מנגד, דלתות פנים הן דלתות המשלבות בתוכן סוגי מילוי שונים וציפויים שונים ואף הן מיוצרות ברוב המקרים על טהרת העץ.

בין יתר סוגי המילוי הנפוצים ביותר לדלתות הפנים תוכלו למצוא את העץ המלא הנחשב לעץ היוקרתי והאיכותי ביותר בקטגוריה. מילוי דלת פנים באמצעות עץ מלא מבטיח לך בידוד מקסימאלי ברמה התרמית והאקוסטית כאחד, עמידות וחיי מוצר ארוכים, וחוזק למניעת פריצות וכשלים תכנים. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שדלת פנים במילוי עץ מלא הינה דלת כבדת משקל שאינה מותאמת למשל לחדרי ילדים.

סוגי מילוי נוספים לדלתות פנים כוללים את הפלקסבוד שהוא למעשה חומר מילוי דחוס בעל יכולות בידוד מרשימות במיוחד, את הכוורת שהיא למעשה קרטון דחוס בדרגות צפיפות שונות ואת הפוליאורטן המוקצף המשמש בעיקר לצרכי מילוי בדלתות פנים המיוצרות מפלדה. 

ציפוי הדלתות פנים

ציפוי דלתות פנים מיושם באמצעות מספר סוגי ציפוי עץ נפוצים כגון: פורניר שהוא למעשה לוח דק המיוצר מעץ מלא, כאשר סוג העץ משפיע על נראות הציפוי והצבע והפורמייקה שהיא למעשה חומר תעשייתי ייעודי המשמש לצרכי חיפוי של פריטי ריהוט שונים כגון: דלתות פנים וארונות.

בחירת סוג המילוי והציפוי של דלתות הפנים חייבת להתבצע בהתאם לעיצוב הדלתות המועדף עליכם ובהתאם למשקל הדלת הרצויה לכם ולרמת בידודה. סוגי המילוי השונים משפיעים באופן ישיר על רמת הבידוד התרמי-אקסוטי של הדלת ועל משקלה ולכן חשוב להיוועץ עם אנשי מקצוע המתמחים בייצור דלתות פנים.

בטיחות ומנגנוני נעילה

פרמטר מרכזי נוסף אותו מומלץ לבחון במסגרת הליכי בחירת דלתות חוץ ופנים הוא נושא מנגנוני הבטיחות בדלת. פריצת דלתות חוץ שאינן כוללות בתוכן מנגנוני נעילה מתקדמים הינה קלה ומהירה יותר ולמעשה מהווה פרצה לגנב. מנגד, כל מנגנון נעילה מתקדם ככל שיהיה בכל סוגי הדלתות פנים או חוץ, ניתן להיפרץ על ידי פורץ מנעולים מקצועי ומוסמך.

פורץ דלתות מקצועי מעמיד לרשותכם שירותים שונים המיועדים למטרות פריצת דלתות בכל אותם מקרים בהם אחד מבני המשפחה ננעל בתוך חדרו או בחלל הבית וכאשר לא עומדת לרשותכם אפשרות לחלצו באמצעות מפתח. מנעולן מוסמך חייב להיות בעל אישור מטעם משטרת ישראל ולכן בכל הזמנת פורץ מנעולים לביתכם הקפידו לדרוש ממנו להציג בפניכם את האישור המשטרתי. שירות נוסף המוענק לכם על ידי פורץ מנעולים עוסק בהליכי החלפת מנעול לצרכי שדרוג מנגנוני הנעילה באחת מדלתות הפנים או דלת החוץ. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: