מבחר לוחות עץ לגדר מבית EGGER

ישראלים רבים הגשימו בשנים האחרונות את החלום הקלאסי על בית עם חצר נאה - בין אם באמצעות רכישת דירת גן באחד הפרויקטים החדשים במרחבים האורבניים ובין אם לאחר שקנו או בנו בית פרטי באחת ההרחבות הרבות שמציעים קיבוצים ומושבים שונים בכל רחבי הארץ, לאחר הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל שאפשרה הקצאת שטחים מהנחלות החקלאיות לטובת בנייה שכזו. גדר עץ היא פיתרון תיחום נהדר לכל גינה שהיא, שכן היא גם מספקת את ההגנה והפרטיות הנחוצות לבעלי הגינה והבית, וגם לא פוגמת במראה הטבעי והיפה של החצר - אלא להיפך, משדרגת אותו עוד יותר (כפי שלמשל חיפוי עץ לקירות מייפה את המרחב בו הוא מותקן, בין אם מדובר בסלון, בין אם במטבח ובין אם בחדר שינה).

בחירת לוחות עץ לגדר היא כמובן השלב הראשון והחשוב מכל בהקמת אותה גדר.

סוף מעשה במחשבה תחילה

עוד לפני שמזמינים לוחות עץ לגדר יש להחליט כמובן מה יהיו מימדיה של הגדר, ובפרט מה יהיה גובהה. בנוסף יש לקבוע האם הגדר תיבנה לרוחב או לאורך - כלומר האם הלוחות יונחו זה לצד זה מקצה לקצה או שמא אחד מעל השני. הבחירה תלויה הן בממדי הגדר ובפרט עד כמה היא רחבה, וכן בהעדפות האסתטיות של בעלי הבית ובאופן שבו הם רואים את החצר האידיאלית בעיניהם.

הבחירה הבאה היא הרוחב והאורך של כל לוח - ישנם המעדיפים לוחות רבים, צרים ודקים ויחסית וישנם המעדיפים לוחות עבים יותר, וזו בעיקר בחירה אסתטית. יחד עם זאת קחו בחשבון כי האופציה הראשונה מחייבת עבודת התקנה מורכבת מעט יותר (עקב ריבוי הלוחות).

לאחר מכן יש להחליט עד כמה הלוחות יונחו בצפיפות - כלומר מה יהיו ממדי המרווח בין לוח אחד למשנהו. לאחר מכן ניתן לדעת בדיוק כמה לוחות עץ נדרשים לשם הקמת הגדר. בכל מקרה כשקונים את לוחות העץ הנבחרים כדאי להזמין 10% יותר מהכמות שחושבה, שכן ייתכנו תקלות שונות בעת הקמת הגדר וחבל להיתקע מכל סיבה שהיא ללא לוחות באמצע העבודה.

אגב, אם המטרה היא הקמת גדר קטנה שתתחום רק חלק מהגינה לפעמים כלל לא צריך להשקיע ברכישת לוחות עץ - לפעמים במסגרת חידוש רהיטים ישנים נותרים בידינו לוחות עץ שבמקום לזרוק ניתן להשתמש בהם בדיוק למטרה זו.

לוחות עץ לגדר - איפאה, אורן או סינטטי?

האופציות העיקריות של לוחות העץ לשם הקמת גדר הן אורן, איפאה ועץ סינטטי.

היתרון העיקרי של האורן הפיני הוא המחיר הנמוך יחסית, שלא בא על חשבון החזות הנאה. האיפאה הינו עץ טרופי עמיד מאוד וקשיח מאוד - היתרון העיקרי שלו הוא המראה היוקרתי ומרהיב העין (שאי אפשר לפספס), ובנוסף הוא עמיד בפני חרקים מזיקים, פגעי מזג אוויר וכו'. החיסרון הבולט הוא המחיר היחסית גבוה, ועוד כדאי לקחת בחשבון כי התקנת גדר איפאה מורכבת יותר שכן את החורים אליהם יוחדרו המוטות שמחזיקים את הגדר יש לקדוח באמצעות מכשיר ייעודי.

עוד אופציה היא כאמור זו הסינטטית. גם גדר עץ סינטטית נהנית מעמידות גבוהה, ואין צורך להשקיע כמעט בתחזוקתה, אולם ישנו גם חיסרון ניכר לעין - המראה הלא טבעי (ביחס לעץ אמיתי).

תחזוקת גדר עץ

לוחות עץ לגדר זקוקים לשימון כהגנה מפני חומרים מזיקים - בדרך כלל בתדירות של אחת לשנה או שנתיים (בהתאם לסוג העץ הספציפי) - ולעתים גם לצביעה, באופן דומה לתהליך של חידוש רהיטי עץ, כדי לשמר את יופיים וכמובן גם את יופיין של הגדר כולה ושל החצר אותה היא תוחמת.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: