היתרונות בהתקנת חיפוי עץ לקירות

המשוואה פשוטה: אנחנו אוהבים את הבתים שלנו אסתטיים, עץ תורם יופי ובנוסף משרה אנרגיות של הרמוניה וחיבור לטבע כמו גם שורשיות ויציבות - ובהתאם אנחנו מרבים להשתמש בעץ בעיצוב הבית. בין אם מדובר ברהיטים מעץ מלא, בין אם זוהי הדבקת פורניר המעניקה חזות מושכת לרהיט המבוסס על MDF או לבידים אחרים, בין אם זו רצפת פרקט ובין אם זהו דק יוקרתי - בכל מקרה מדובר בתוספת מבורכת לעיצוב הבית ובאופן טבעי כך הדבר גם כשמדובר בחיפוי אחד הקירות בעץ.

חיפוי עץ לקירות אפשרי הן מבפנים והן מבחוץ. השימוש בחיפויי עץ רווח יותר עבור הקירות הפנימיים, אולם בלא מעט בתים - ובפרט אלה השוכנים במרחב הכפרי - נעשה שימוש בלתי מבוטל בעץ גם לצורך חיפוי קירות חיצוניים בדרך למראה הצימר הנחשק.

מה ההבדל בין חיפוי עץ לקירות פנים לבין חיפויי עץ לקירות חוץ?

באופן עקרוני אין הבדל בין חיפוי עץ לקיר פנימי לבין חיפוי עץ לקיר חיצוני. בכל מקרה יש לבחור את סוג העץ הרצוי, את צורת החיפוי (אריחים, לוחות, סרגלים וכו' - ואיך בדיוק משלבים אותם לכדי קיר שלם) - ולהתקין את החיפוי.

למעשה גם מבחינת העובי של לוחות העץ או האריחים בהם משתמשים לטובת החיפוי אין הבדל ובכל מקרה מומלץ עובי של לא פחות מ-2 ס"מ על מנת להבטיח קיר מרשים וכן עמיד ואיכותי.

המקום היחיד שבו ישנו הבדל מסוים הוא התקנת החיפוי: כשמדובר בחיפוי פנים חשוב במיוחד כי ההתקנה תהיה המדויקת ביותר שיש, ללא כל דופי, שהרי כל פספוס יתבלט מייד לעין ויפגום ביופי של הקיר שיצרתם. יחד עם זאת אין פירוש הדבר כי בהתקנת חיפוי עץ חיצוני לקיר ניתן לזלזל בהתקנה - כך שבסופו של דבר אין הבדל אמיתי בין שני סוגי החיפויים. כדאי לדעת שקיימת אופציה נוספת של חיפוי קירות פנים בעץ.

למה כדאי להתקין חיפוי עץ?חיפוי עץ- כל היתרונות

מעבר לתרומה האסתטית המשמעותית של חיפויי עץ לקירות יש להם כמה יתרונות משמעותיים נוספיים, וכדאי להיות מודעים אליהם:

ראשית, העץ הוא מבודד מצוין, ואם מקפידים על אריחים או לוחות עבים דיים (כאמור כ-2 ס"מ) מקבלים קיר שמבודד את הבית היטב מפני קור וחום, ולא פחות חשוב - מפני רעש.

שנית, הן ההתקנה של חיפוי עץ לקירות והן הפירוק (אם למשל מדובר בדירה שכורה ואתם עומדים לפני מעבר דירה כשמן הסתם תרצו לקחת אתכם את הקיר) קלים מאוד ופשוטים מאוד.

יתרון חשוב אחר הוא ההרמוניה שיוצר העץ עם האלמנטים האחרים במרחב שבו מותקן החיפוי - ובמיוחד אם מקפידים לבחור סוג עץ שמשתלב היטב עם הסגנון העיצובי הרווח בבית שלכם. בהקשר זה כדאי להדגיש כי כפי שכיום ניתן בעזרת צביעת פורמייקה להעניק לארון מטבח כל חזות שתרצו כך כשמדובר בחיפוי קיר, בין אם פנימי ובין אם חיצוני, המבחר הרחב של העצים מאפשר הגעה למראה נחשק ברמת דיוק גבוהה, מה גם שבנוסף ניתן לשחק עם מבנה החיפוי.

תחזוקת חיפוי עץ לקירות

כאמור ההתקנה של לוחות עץ לחיפוי קירות הינה פשוטה יחסית, וגם התחזוקה - שהרי מדובר בחומר חי שזקוק להגנה - אינה מורכבת ואינה תובענית יתר על המידה.

ראשית, חשוב להקפיד על רכישת חומר גלם איכותי, כשבמקרה הזה מדובר על עץ שנטבל בריסוס או כזה המכיל באופן טבעי חומרים דוחי מזיקים.

בנוסף יש לבצע בתדירות של אחת לחמש שנים תהליך של ניקוי יסודי של העץ וצביעתו בלכה, באופן דומה לתהליך חידוש רהיטים ישנים. הנחיות מדויקות תוכלו לקבל במקום שבו אתם רוכשים את האריחים, הלוחות או הסרגלים מהם מורכב החיפוי.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: