הדבקת פורניר על רהיטים חדשים וישנים

המין האנושי אוהב את העץ: הן בחיק הטבע, הן כמקור לפירות וגם בתוך הבתים שלנו שהרי למראה של עץ טבעי ואמיתי נקשרות תמיד איכויות רצויות כמו חום, חיבור לסביבה, הרמוניה, רוגע, נחת ועוד. בהתאם אין כמעט בית שלא תמצאו בו נוכחות משמעותית של חומר גלם זה, וברוב המקרים אותם פריטים מזוהים עם עיצוב יוקרתי. כך רצפת פרקט, כך חיפוי עץ לקיר פנימי, כך שולחן פיקניק רב רושם בגינה, כך שידה מעץ מלא וכך גם ציפוי פורניר המאפשר לנו לזכות ברהיט בעל מראה מרהיב עין במחיר סביר לכיס.

מהו הפורניר?

פורניר, שלעתים נקרא גם ויניר, הוא שכבה דקה יחסית של עץ טבעי אשר מודבקת על רהיטים העשויים מעץ מעובד על סוגיו השונים (סנדוויץ', MDF וכו').

בדרך זו מקבלים רהיט שמחירו ידידותי - שהרי ה-MDF, הסיבית, המזונית ושאר לוחות העץ המעובד הינם זולים למדי - והמראה שלו יוקרתי ומושך, שכן אותה שכבה דקה של עץ טבעי היא זו שנראית לעין ולא הסנדוויץ' או הלביד, ומאחר שהיא אסתטית להפליא הרהיט כולו זוכה למראה אסתטי מאוד.

את הפורניר ניתן ליצור מכל סוג עץ שהוא. בין האופציות הרווחות: אלון, אגוז אמריקאי, אגוז אפריקאי, אשור (המוכר גם בשם בוק), אדר (המוכר בעיקר בשם מייפל ומהווה גם את הסמל הלאומי של קנדה), צ'יריקוטה (עץ שגדל במרכז אמריקה ונהנה ממראה משובב נפש בזכות השילוב בין הגוונים הכהים המאפיינים את הליבה שלו לבין הגוונים הבהירים שבשוליים), ליבנה (שגם בו מתקיים השילוב המוצלח בין בהיר לכהה),  אורן על סוגיו השונים שכולם מהווים חומרי גלם פופולריים מאוד, אמבויה (עץ טרופי רב רושם), איפאה (עוד עץ טרופי שנחשב, ובצדק, ליוקרתי במיוחד), אירוקו (עץ טרופי שבניגוד לשני הקודמים צומח באפריקה ולא בדרום אמריקה), זברנו (עץ שעקב נדירותו משמש בעיקר לייצור פורניר ומעניק לכל רהיט מראה ייחודי), וונגה (עץ בעל גוונים כהים ועמוקים מאוד), מהגוני (עוד אופציה יוקרתית, עץ שגווניו אדמדמים), רוזווד, טיק, אקליפטוס ועוד ועוד.

רהיטים חדשים וישנים גם יחד

הפורניר הוא כאמור אופציה מומלצת בעיקר מבחינה עיצובית שכן הוא מקנה לכל רהיט חזות מרשימה מאוד, אבל האיכויות שלו מאפשרות לנו גם לחסוך כסף - דרך חידוש רהיטים ישנים ע"י הדבקת פורניר, שכן בדרך זו כל רהיט שהתבלה עשוי לזכות במראה חדש לגמרי וכמובן מושך מאוד בזכות הציפוי הדק אבל רב הנוכחות (ועוד כדאי לזכור שחידוש רהיט ישן לא רק עוזר לנו לחסוך כסף אלא גם מצמצם את טביעת הרגל האקולוגית שלנו, ומאחר שכבר ברור לחלוטין כי כדור הארץ בסכנה של ממש הרי שגם יתרון זה הוא משמעותי מאוד).

כיצד יש לבצע הדבקת פורניר?

המפתח לרהיט איכותי, בין אם מדובר בשולחן, בין אם ארונות מטבח מעוצבים ובין אם בכל פריט אחר, הוא קודם כל בחירת עץ יפה ואיכותי שממנו תגולף השכבה של הפורניר. המפתח השני הוא הדבקה מקצועית ללא רבב, שכן הדבקה קלוקלת תוביל להתקלפות בטרם עת כך שהרהיט לא רק שלא יזכה במראה הנחשק אלא אף יעורר תחושת הזנחה.

הדבקת פורניר אפשרית באמצעות שני סוגי דבקים - האחד מיוצר מרקמות שנלקחו מבעלי חיים והשני סינטטי. את הדבקים מהסוג הראשון ממיסים במים ומחממים בטמפרטורה של בדיוק 60 מעלות, והיתרון המשמעותי שלהם הוא יכולת ההצמדה הגבוהה כך שבדרך כלל כמעט ולא נדרשת הפעלת לחץ.

דבקים סינטטיים נהנים משני יתרונות - אין פגיעה בבעלי חיים ובנוסף התהליך קל יותר ופשוט יותר, שכן זמן הפתיחה שלהם ארוך יותר, דבר שמאפשר הדבקה מדויקת במיוחד.

לאחר מכן יש להפעיל לחץ (אחיד, כמובן) על מנת לוודא ששכבת הפורניר מוצמדת היטב. ניתן לבחור בין לחץ מכני לבין לחץ באמצעות ואקום.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: