אם הגעתם למאמר זה, סביר שאתם מתלבטים באשר לדלתות הפנים אותם תרכשו לביתכם החדש או זה שאחרי שיפוץ. אפשרו לנו לעשות עבורכם סדר בדברים כך שמשימת הרכישה תהיה קלה ופשוטה עבורכם. דלתות פנים יכולות להגיע במספר סוגי ציפוי וביניהם: מלמין, פורניר ופורמייקה.

מלמין, פורניר, פורמייקה- נא להכיר!

  • מלמין – מלמין מיוצר משבבי עץ שנגרסו דק וחוברו לכדי לוח עץ. את השבבים מכניסים אל תוך מכבש הידראולי יחד עם שבר (שרף). המכבש הוא שיוצר את הלוח שמראהו אחיד והוא קשיח מאוד. ליטוש וניסור למידה המתבקשת, יוצרת את ציפוי דלתות פנים. המלמין עמיד מפני קרינת UV וחשיפה לקרינת השמש. לוחות העץ הם לוחות זולים ביחס ללוחות הקיימים בתעשייה, הם מיובאים בעיקר מאירופה ואינם עמידים למים.

  • פורניר – פורניר הוא פרוסות דקות מאוד מעץ יוקרתי המשמש בעיקר לציפוי משטחים אותם ייצרו מעץ זול יותר, כך המשטח מקבל נראות של עץ טבעי ויוקרתי, בעוד עלותו זולה יותר משמעותית. אחד היתרונות המהותיים הכרוכים בשימוש עץ הפורניר, הוא היכולת למזער כריתת עצים ויערות.
  • פורמייקה – אלו הם לוחות דקורטיביים אותם הרכיבו מנייר קראפט (נייר אריזה) שהוספג בדבק פנול מעליו נייר דקור המעניק ללוח עיצוב וגוון. את השכבות (לרוב 2 שכבות – שכבת הבסיס בצבע חום כהה ואילו השכבה העליונה צבעונית) כובשים בלחץ וחום גבוה ובטכנולוגיה מתקדמת. הפורמייקה הוא חומר גלם זול שלא נועד לייצור רהיטי יוקרה ומוצרים יוקרתיים.

בחירת דלתות פנים

דלת פנים אותה אתם בוחרים, צריכה לא רק להיות איכותית כדי שתחזיק מעמד לאורך זמן, אלא עליה להיות מעוצבת ברוח העיצוב השורר בבית. כדי לרכוש דלת פנים, עליכם לקחת בחשבון את שלושת הציפויים הנ"ל פורניר, פורמייקה או מלמין. אם תשאלו כל בעל מקצוע מהתחום, תשובותיהן יהיו חלוקות משום, שכל ציפוי מתאים לצרכים שונים של לקוחותיהם וביניהם, סגנון העיצוב הרווח בבית, התקציב אותו יעדו למטרה ועוד.

כדי שתוכלו לבחור לעצמכם את הדלת המתאימה ביותר לצרכים האישיים שלכם, נכון שתכירו לעומק את שלל הציפויים ואף תיוועצו עם בעלי מקצוע מובילים בתחום, דרכם תרכשו את מבוקשכם. אם נתחשב במעט נתונים עכשוויים ונתונים מהעבר, יתכן וזה יסייע לכם לקבל החלטה מבעוד מועד - בעשורים קודמים נהוג היה להשתמש באופן תדיר בפורמייקה, אך בעידן הנוכחי השימוש בפורמייקה התמעט ואת מקומו תפס הפורניר. את הפורניר ניתן כיום לרכוש בגימור מעולה ואף בגדלים שונים.

קחו בחשבון כי חומר הציפוי, כמו גם חומרי הדלת אותה תבחרו, הם שיקבעו את איכותה כמו גם את רמת העמידות שלה, את רמת הבידוד האקוסטי ורמת הבידוד התרמי. ישנם בשוק דלתות מעץ מלא, אך הדלתות הנפוצות יותר הן דלתות, שהורכבו ממסגרת עץ המודבקת בין שני לוחות מצופים, ביניהם שכבת בידוד העשויה חומרים שונים – אלו דלתות עמידות וקלות משקל.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: