במה כרוך שיפוץ בית עם לוחות עץ?

אחד האלמנטים הפופולאריים בעיצוב בתים ובניית בתים בשנים האחרונות - כולל שילוב של לוחות עץ ברחבי הבית. לוחות העץ שמקנות מראה חמים, כפרי ומיוחד מעולות לשיפוץ רצפות באמצעות לוחות עץ, לבניית קירות מעץ, לבניית מדרגות עשויות עץ ועוד. אבל כיצד משפצים בית עם לוחות עץ? הכל בהמשך.

לפני שנסביר על שיפוץ בית באמצעות לוחות עץ, חשוב להכיר סוגים של לוחות עץ וסוגי עץ שונים:

לוחות עץ עשויות עץ מלא

לוחות עץ העשויות עץ מלאה נחשבות איכותיות במיוחד וזאת משום שמדובר בבניית לוחות מעצים איכותיים מסוגים שונים ביניהם: עץ אורן,אלון, איפאה, דובדבן ועוד, כאשר בחירת סוג העץ עליה להיות איכותית על מנת שחומר העץ יחזיק מעמד לשנים ארוכות.

עצים כמו אלון, אורן, איפאה, דובדבן ודומיהם, נחשבים איכותיים במיוחד כאשר יש לבחור סוג עץ בהתאם לסוג השיפוץ שאתם מבצעים ולמיקום של העץ, תוך בחירה של עץ קשה או רך .

מהם עצים רכים?

עצים רכים הם כאלה שנחשבים קלים יותר לעבודה אבל הם לא חזקים פחות מהעץ הקשה,בזמן שעצים רבים הינם עצים בגווניאדום עד צהוב, כאשר עצים מסוג זה הם בדרך כלל עצי אלון, אורן ועץ אשוח. עם זאת חשוב לדעת שאיכות מגיעה עם מחיר וזאת משום שעצים רכים גדלים במקומות רחוקים יותר ולכן הם נדירים יותר בשימוש בארץ.

מהם עצים קשים?

סוגי עצים קשים הם עצי אלון, מייפל, בוק, אגוז, ודומיהם, כאשר עצים כאלה הינםעמידים במיוחד והם פופולאריים בתעשייה ובשיפוץ דירות. עצים אלה בעלי גוונים רבים החל מגוונים צהבהבים, גוונים אדומים, לבנים וחומים.

ישנם עצים כמו עץ אגוז אמריקאי שנחשב יקר, אך עצים כמו דובדבן ואלון נחשבים נפוצים יותר בעיקר בבניית ריהוט, כמו גם עץ מייפל שעמו בונים ארונות ומטבחים.

ממה עשויות פלטות עץ?

פלטות עץ לשיפוץ בתים עשויות ממגוון עצים שמינינו קודם, תוך שניתן לשפץ בית גם עם פלטות מעץ סנדוויץ'', לבידים ובירץ'. עוד ישנן פלטת MDF שניתן לבנות מהן חללי אחסון וגם 'בוצרים' והם פלטות עץ עבות וגסות שבהן מכינים בדרך כלל משטחים למטבח.

אז במה כרוך שיפוץ בית עם לוחות עץ?

כאשר משפצים בית באמצעות לוחות עץ חשוב בראשית לבחור את סגנון העיצוב המתאים לחלל הבית ולאחר מכן להיעזר בחברה שמספקת לוחות בצפיפות משתנה, וכזאתהמספקת לוחות מעכבי בעירה וכאלה שעמידים וחסינים מפני רטיבות.

לאחר בחירת הלוחות המתאימים, יש להחליט מה אתם משפצים באמצעות לוחות העץ: האם אתם משפצים מדרגות? מחפים קירות או אולי רצפות?

בנוסף שיפוץ בית עם לוחות עץ יכול להיות כזה שמקנה סגנון כפרי לחלל, וזאת בעיקר כאשר משפצים את המטבח באמצעות בוצרים, ארונות מעץ מלא, תוך גלישה מהמטבח את חללים אחרים כמו חלל האוכל אשר בו ניתן להתאים משטחי עשויים עץ, רצפה עשויה פרקט עץ, מחיצות מעץ, ואל מדרגות עץ דקורטיביות.

את השיפוץ מבצעים בדרך כלל באמצעות אנשי המקצוע המומחים בבניית אלמנטים מעץ, ולאחר השיפוץ יש לפנות אל חברת ניקיון מומלצת על מנת לבצע ניקיון לאחר השיפוץ למראה בית משופץ, מעוצב ונקי.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: