כשאנחנו מעצבים את הבית או את המשרד, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כל אלמנט בו אנחנו בוחרים להשתמש, לא משנה אם מדובר באלמנט קטן או גדול, לא משנה אם מדובר באלמנטים שמיועדים אך ורק לעיצוב או כאלה שיש להם גם משמעות מבחינת אופי וסוג השימוש בהם.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים לראות בהקשר של דלתות פנים. לכאורה זה נראה לנו, שכל הדלתות דומות ואין הבדל ביניהן, אך זה לא מדויק, מן הסתם. אנחנו יכולים לראות הבדל בכל מה שקשור לנושא של דלתות פנים וגם בכל מה שקשור לעיצוב ולמבנה שלהן. ההבדל נובע, בין היתר, מה מזה שהן עשויות חומרים שונים.

כשאנחנו מחליטים לרכוש דלתות פנים, אנחנו נבחן בעיקר שלוש נקודות עיקריות, הראשונה היא, מה סוג הדלת מבחינת עיצוב וסגנון, השנייה, מאילו חומרים היא עשויה, והשלישית מה המחיר שלה, בוודאי אם אנחנו צריכים לרכוש מספר דלתות פנים ואז עלינו לחבר את המחיר של כל הדלתות יחד, דבר שיכול להפוך ולהיות גורם משמעות בהחלטה שלנו מבחינת מגבלות התקציב שעומדות בפנינו.

אנחנו נתייחס בחלק הבא של המאמר, לאחת הנקודות המשמעותיות ביותר בקניית דלתות פנים והיא, מה סוגי העץ שמתאימים עבורן. נקודה זו היא משמעותית מאחר ובמובנים רבים היא משפיעה על שלושת הנקודות שציינו, גם על שאלת העיצוב והסגנון, גם על שאלת המחיר וכמובן שאלת החומר. צריך לומר שבמקרים רבים, שאלת סוג העץ משפיעה גם על איכות הדלת מבחינת העמידות שלה לאורך זמן.

אילו סוגי עץ יכולים להתאים לדלתות פנים

מן הסתם, הכי נכון לקנות דלתות פנים אשר עשויות מעץ מלא. כשמדובר בעץ מלא ולא בסנדוויץ' או סיבית, הרי שהדלת תחזיק מעמד זמן רב יותר, תהנה מאיכות גבוהה יותר, שלא נדבר על זה שהיא תקרין עיצוב וסגנון ייחודים יותר מאשר במקרים אחרים.

כשמדובר על עץ מלא, הרי שאנחנו יכולים למצוא סוגים שונים ומגוונים, כך למשל אנחנו יכולים למצוא עץ מסוג מייפל, אלון, דובדבן, בוק, אגוז אמריקאי או אפריקאי, מהוגני ועוד. אלו רק חלק מהדוגמאות שאנחנו יכולים של סגנונות עץ מלא אשר יכולים להתאים לדלתות פנים.

צריך לומר, שכל דוגמה של עץ יכולה להכיל מאפיינים אחרים, בין אם זה מבחינת המרקם ובין אם זה מבחינת העיצוב ועוד. מצד שני, כל העצים הנ"ל יכולים להיות צבועים בצבעים שונים, וכאמור אנחנו יכולים ליהנות בזכותם מעמידות ואיכות גבוהה.

לפני סיום יש להדגיש נקודה נוספת, אנחנו יכולים למצוא דלתות פנים מעץ מלא אשר יש בהן שילוב של עץ יחד עם חומרים אחרים, למשל, זכוכית, אבן ועוד. אנחנו יכולים לבחור את החומרים וכיצד הם משתלבים בדלת. זה יוסיף לעיצוב, לסגנון הייחודי שלה ובכלל לאופן בו המקום מעוצב.

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: