אוהבים את חדר האמבטיה שלכם? גם אנחנו. חדרי האמבטיה נקראים בעגה המקצועית של אדריכלים ומעצבים בשם "חדרים רטובים". משום כך, מדובר בחדר שבו האיטום צריך להיות מושלם וגם הדלת צריכה להיות בעלת מאפיינים שאינם קיימים ביתר חלקי הבית. אם מתקינים דלת פנים מעץ שאיננה מתאימה לאמבטיה, צפויים לחוות עוגמת נפש רבה, ולאחר זמן לא רב יהיה צורך לבצע החלפה של הדלת או שיקום משמעותי. בשורות שלפניכם נגלה אחת ולתמיד מהו סוג העץ המומלץ להתקנה של דלתות הפנים לאמבטיה שלכם.

עצים רכים אינם מתאימים

ישנם לא מעט חומרי גלם שבהם נהוג לעשות שימוש לצורך ייצור דלתות פנים. בין היתר ניתן להשתמש בעץ אורן, בעצי אלון, בעצי אגוז, בעצים גושניים מסוגים מגוונים, בעצים שעברו עיבוד ונקראים בשם הכללי 'סנדוויץ'' ועוד.

עצים רכים וזולים, עץ אורן למשל, לא יהיו בחירה מוצלחת להתקנה בחדר האמבטיה. בתוך זמן לא רב ניתן יהיה לראות היטב סימנים לכך שהעץ מתנפח, משנה את צבעו ולאחר זמן נפגם באורח חסר תקנה. מצד שני, עבור מרבית הציבור לא יהיה רלוונטי להתקין דלתות פנים לחדר האמבטיה שיהיו עשויות מהעצים היוקרתיים ביותר, גם אם הללו עמידים יחסית. אז לאחר שראינו מה אינו מתאים, נעבור לנקודה המעניינת – מה כן.

עץ עמיד ואיכותי

ישנם עצים שיהיו מתאימים בהחלט כדלתות פנים לאמבטיה. זאת משום שהם הרבה יותר עמידים מעצם טבעם. עצים גושניים ועצים מלאים, למשל, יכולים להתאים מאוד בזכות קושיים, חוזקם ועמידותם הטבעית בפני מים. אך כדאי להוסיף ולומר שכיום מקובל להעביר את העצים טיפול ייעודי, שהוא למעשה עיבוד שהופך אותם לעמידים עוד יותר. דוגמא לכך ניתן למצוא בדלתות עץ שעוברות ציפוי.

אפשרות יעילה למדי היא לבחור עץ מסוג דיקט, בתנאי שמדובר בדיקט מצופה. חומר גלם זה ניתן לציפוי בפורמייקה איכותית, כך שמקבלים גם מראה אסתטי מאוד וגם עמידות גבוה בפני לחות. בדלת כזאת, ממש כמו בדלת שעשויה מעץ מלא ועברה טיפול נגד מים, לא יופיע ההתנפחויות שאנו חוששים מהן וגם לא יופיעו כתמים מכוערים של עובש שגוררים גם סכנה בריאותית.

ראוי להוסיף ולומר שישנן דלתות מעץ שגם עברו ציפוי בלכה מיוחדת. לאחר הטיפול הדלת זוכה למראה יוקרתי וגם לאקסטרה הגנה מפני נזקים של לחות ומים. מבחינת צבע, אגב, ניתן להעניק לכל דלת צבע לפי הטעם, כך שלא משנה מהו חומר הגלם, תוכלו ליהנות מעיצוב לפי טעמכם. 

שתף עמוד:
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: