חיפוי קיר עץ - האופציה הכי פופולארית

עץ הוא אחד מחומרי הגלם האהובים עלינו ביותר. אנחנו משתמשים בו למטרות רבות ובהן, בין השאר, פרגולות וספסלים לגינה, פרקטים לחיפוי הרצפה, שלל רהיטים כגון שולחנות, שידות וארונות, ועוד ועוד, כך שאך טבעי הוא שכשמחפשים חיפוי קיר עץ יהיה האופציה הבולטת.

מצד אחד חיפויי העץ לקירות, בין אם פנימיים ובין אם חיצוניים (שהרי העץ תורם יופי רב לבית בשתי הדרכים), מעוררים תמיד אסוציאציה של צימר גלילי רב קסם או של בקתה אי שם בצפון אירופה או באזורים הכפריים של ארה"ב. מצד שני, מדובר גם בחזרתה לאופנה של תפישת עיצוב ותיקה, שבדומה לאופציה של חידוש רהיטים ישנים, מעניקה לנו את השילוב הכל כך מלבב בין יופי מודרני לטעם של פעם.

היתרונות של חיפוי העץ לקירות

היתרון המרכזי, והכמובן בולט לעין, של חיפוי עץ לקיר פנימי או חיצוני הוא השדרוג הדרמטי של המראה של המרחב בו מורכב החיפוי. האסתטיקה תלויה כמובן בסוג העץ הנבחר, וחשוב להדגיש שישנם עצים בעלי מראה יוקרתי יותר לצד עצים "פשוטים" יחסית, אולם בכל מקרה התוצאה תהיה שובת עין ומשובבת נפש.

יתרון שני הוא היותו של חיפוי העץ מבודד איכותי - הן מבחינת רעש (והרי כולנו זקוקים למעט שקט במרחבים הפרטיים שלנו) והן מבחינת טמפרטורה (כך שהחדר שבו יש קיר אחד או יותר עם חיפוי עץ יהיה חמים יותר בחורף וקריר יותר בקיץ).

עוד סיבה טובה לכך שכשאנחנו מחפשים חיפוי קיר עץ הוא האופציה המועדפת היא התחושות הנעימות והאנרגיות החיוביות שמפזר סביבו העץ - תחושות של אינטימיות, הרמוניה, שלווה, שורשיות ויציבות.

עוד כדאי לדעת כי התקנת חיפויי עץ, הגם שהיא מחייבת דיוק מרבי, הינה קלה ופשוטה.

האופציות המגוונות של חיפוי קיר עץ

מגוון רחב מאוד של עצים משמש ליצירת חיפויי קירות פנים כמו גם לטובת חיפוי קיר חיצוני. בין האפשרויות הרווחות: אורן על סוגיו השונים שתמיד נוחים לעיבוד ונהנים גם ממחיר נמוך יחסית, סוגים שונים של עץ אלון שגם הוא נמנה על העצים הרכים הידידותיים למשתמש, האגוז האפריקאי שהמראה שלו מעט יוצא דופן ולא מתאים לכל אחד, האירוקו שמגיע אלינו גם הוא מאפריקה, הסידר שצומח בצפון אמריקה וגווניו צהבהבים או אדמדמים, האיפאה הטרופי היוקרתי, הבוק, הדובדבן, הגרפרה שגם הוא עץ טרופי וגווניו מתאפיינים בבהירות מסוימת, ועוד ועוד.

עוד סיבה לכך שישנן כל כך הרבה אפשרויות של חיפוי קירות חיצוניים ושל חיפוי קירות פנים בעץ היא האפשרות לשחק עם מבנה החיפוי: לאחר שבחרתם את סוג העץ שישמש לחיפוי תוכלו לבחור גם בין סרגלים, לוחות ואריחים (בריקים), וכך בעצם ליצור חיפוי שיהלום בדיוק את טעמכם. כשמדובר בחיפוי קיר חיצוני בדרך כלל משתמשים בקורות ארוכות יחסית, ואילו בקיר פנימי צנוע ממדים מועדפת לרוב אופציית הבריקים, אבל בסופו של דבר כל אחד יכול להחליט כאוות נפשו איך ייראה חיפוי הקיר שלו, כשישנו גם אופציות נוספות דוגמת אריחים שקועים או מבוקעים שבאמצעותם ניתן ליצור חיפוי עם עומק (מעין אשליית תלת מימד).

התקנת חיפוי עץ

כאמור אחת הסיבות לכך שכשמחפשים חיפוי קיר עץ הוא אופציה פופולרית היא פשטות ההתקנה.

אין הרבה הבדלים בין התקנת חיפוי פנים לחיפוי חוץ, אם כי התקנת חיפוי עץ לקיר פנים מחייבת דיוק מקסימלי (בדומה להדבקת פורניר) בעוד שבחוץ ניתן "להסתפק" גם ברמת דיוק גבוהה "בלבד" (שכן פספוסים קטנטנים לא יהיו ניכרים לעין).

בכל מקרה ההתקנה מבוססת על ברגים סמויים ומתבצעת מלמטה למעלה.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: